Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Baotian gašenje u vožnji  (Posjeta: 1084 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline t1000kostolomac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: baotian BT49 QT.9
Baotian gašenje u vožnji
« : 20 Lipanj, 2013, 11:07:43 »
Znaći prije par dana majstor mi je stavio kit na motor. Cilindar, kilp -47mm, glava i uz to sam promjenio još i el. čok, bobinu i filter goriva. Dizna 88 na karb stavljena nova dobivena uz kit. Kaže da je karburator naštimao najbolje što je mogao. E sad kod kretanja motor malo trokira kod slabog gasa, recimo na 30-50% gasa potrebno ga je malo gasirati 2,3 puta i onda povuče kako spada. Također trokira i u vožnji kad ga lagano vozim i gasiram na recimo 50 do 70% gasa. To trokiranje mi i nije neki problem kao iznenadno gašenje usred vožnje. Znaći nema pravila bilo kad i bilo gdje motor se ugasi usred vožnje kao da sam mu okrenio kljuć. Kao da nema struje na sviječici. Poslje tog odmah normalno upali. To mi se jućer na relacji od 5km desilo min 3puta. Pitanje Šta da gledam ili mijenjam prvo, tj gdje bi moglo biti problem. Da napomenem dok nije bio stavljen kit također sam imao problema sa paljenjem. Znaći 5 dana motor pali i vozi bez problema, 6. se neda upalit nikako, samo vergla na prazno, također kao da nema struje.
Pomoć ??? :dontknow:

Offline t1000kostolomac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: baotian BT49 QT.9
Odg: Baotian gašenje u vožnji
« Odgovori #1 : 25 Lipanj, 2013, 10:49:29 »
mali update; znači kad se ugasi u vožnji, dok se još kotrlja okrenem ključem 2,3 puta i on nastavi raditi. U večini slučajeva se gasi kad ga previše gasiram. Dok god je pun gas ne gasi se.

Offline matko177

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotian
Odg: Baotian gašenje u vožnji
« Odgovori #2 : 25 Lipanj, 2013, 17:49:41 »
Pogledaj CDI kod akumulatora ti je crno  kockasto, da nisu kontakti oksidirali, nedugo frend slični slučaj imo, kabal od bombine do svjećice možda probija negdi, vidi dali je kapa gumena na svjećici.

Offline Peksy

  • Tržnica : (+28)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1617
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Aprilia Sr 180
  • Moja Kaciga: Glava
  • MojSetup: Money
  • MojSpuh: Drnda
Odg: Baotian gašenje u vožnji
« Odgovori #3 : 25 Lipanj, 2013, 18:09:44 »
Isti problem na aprili sr 70.....lezajevi radilice nisu imali podmazivanje -.- i u 5 6 kilometara se gasila 3 4 puta....sidem s motora zakurblam odma upali :)
Bolje ne moze :)

Offline t1000kostolomac

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: baotian BT49 QT.9
Odg: Baotian gašenje u vožnji
« Odgovori #4 : 25 Lipanj, 2013, 20:15:39 »
@matko
Nebi smijela biti bobina jer je nova, budem probao staviti staru opet, ali  sumnjam na CDI. moguče da su kontakti oksidirali, jer je pokisao bar 10 puta, i sad kad se sjetim sve je počelo kad je pokisao. sutra slobodan dan pa se bacim na posao. Fala na prijedlogu.
@peksy
Ležaji radilice.? majketi kako da to provjerim na baotianu? Ulja sam nadosipao kad sam kit stavio.