Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: beverly 250 problem  (Posjeta: 2604 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pajobulajic

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: yamaha aerox
  • Moja Kaciga: agv
beverly 250 problem
« : 17 Lipanj, 2013, 13:30:30 »
Pozdrav. Imam problem sa beverly-jem 250 2006 godiste i presao je 8000km pa se javljam da vidim ima li ko kakav predlog ili mu se mozda slicno desavalo a da je resio to. kada krecem pogotovu kad je hladan motor cuje se zveckanje iz dekla i kada kad vozim lagano dok ne nabijem pun gas, tada sve prestaje. imam i neko cudno kao zvizdanje ili svecanje na nekih 50-60 km/h a pri punom gasu se nista ne cuje, znaci samo kad krecem i pri malom gasu

Offline Maestral

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgrb
  • Moj Skuter: Beverly 200
  • Moja Kaciga: ...je lijepa
  • MojSetup: ...skuter na cesti, ja na skuteru..
  • MojSpuh: ...izvodi ispusne plinove
Odg: beverly 250 problem
« Odgovori #1 : 17 Lipanj, 2013, 14:38:51 »
Remen ti udara u ublazivac udaraca remena i proizvodi taj zvuk.
Razlog buke je lezaj ublazivaca koji je oso kvragu ili centralna opruga kvacila koja je s vremenom oslabila pa ne drzi remen napetim u krajnje rastegnutom polozaju.
Kod tvog skutera je ublazivac plasticni i mijenja se u kompletu sa lezajem. Ako je on u dubrom stanju, zamijeni centralni feder kuplunga (ca 90,00 kuna u Ami Tradeu).

Za ovo drugo, premalo informacija. Kada vec otvaras prenos, pregledaj rolice, klizace i remen i provjeri toleranciju.

Offline pajobulajic

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: yamaha aerox
  • Moja Kaciga: agv
Odg: beverly 250 problem
« Odgovori #2 : 17 Lipanj, 2013, 14:57:51 »
rolnice sam zamenio i posumljao sam u to da je feder oslabio pa cu videti da ga zamenim, moguce je da se i u voznji to desava ono zvizdanje tj zvecanje, kao da zvecarku imam u deklu. Zar je moguce da se to desava na motor koji je presao 8000km, kako je to onda jadno napravljeno

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: beverly 250 problem
« Odgovori #3 : 17 Lipanj, 2013, 21:43:41 »
Zveckanje kod kretanja moze biti i radi kvacila, tako je barem kod mene bilo.....potrebno je skinuti kvacilo i poslajfati pakne sa smirgl papirom da se skine onaj zapeceni sloj, samo moram napomenuti da se nakon nekog vremena ponovo zveckanje vraca  ;D
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline Maestral

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgrb
  • Moj Skuter: Beverly 200
  • Moja Kaciga: ...je lijepa
  • MojSetup: ...skuter na cesti, ja na skuteru..
  • MojSpuh: ...izvodi ispusne plinove
Odg: beverly 250 problem
« Odgovori #4 : 18 Lipanj, 2013, 00:28:36 »
Treba razlikovati zveckanje od tuljenja ( heh, malo cudno zvuci ali fakat tuli) :icon_biggrin:
Ako ti kod kretanja kuplung zatuli, poslusaj savjet efza.
Ako ti kuplung zvecka u leru, onda je trokutasti lim na kuplungu dobio luft na kajlama i tu nema pomoci nego zamijeniti kuplung. Neki su pokusavali to navarivati pa busiti ili stavljati podlozne plocice ali je to kratkog daha.
Teoretski se mozes slobodno voziti i nista se nece dogoditi..ako te ne nervira. Nije nista vitalno u pitanju ali ce se s vremenom to pojacavati i sve ti vise ici na zivce.

Offline pajobulajic

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: yamaha aerox
  • Moja Kaciga: agv
Odg: beverly 250 problem
« Odgovori #5 : 18 Lipanj, 2013, 00:52:23 »
kupio sam danas odma malosi multivar i dobio sam i oprugu s njim i mogu vam reci da je sve to nestalo bar se nadam i nadam se da se nece vratiti. Izlgleda da je najveci problem bio u opruzi jer ona nije natezala kais kako treba, zamenio sam je i uz set sam dobio 14 i 15 grama lornice tako da sam stavio ove od 14 i motor ide fino a pritom ne zvecka nista.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: beverly 250 problem
« Odgovori #6 : 18 Lipanj, 2013, 00:57:46 »
Jesi pogledao oprugu, tj jesi usporedio sa serijskom, jel ova koja je došla sa multivarom dulja ili kraća?
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajobulajic

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: yamaha aerox
  • Moja Kaciga: agv
Odg: beverly 250 problem
« Odgovori #7 : 18 Lipanj, 2013, 01:07:44 »
nisam uporedjivao ali je verovatno tvrdja cim ne skace kais i sve funkcionise kako treba. nadam se samo da onaj zvuk nece da se vrati

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: beverly 250 problem
« Odgovori #8 : 18 Lipanj, 2013, 06:47:09 »
nisi nam rekao razlike u vožnji između serijskog varia i novog. daj napiši par dojmova ili koji konkretan podatak kada stigneš plz.

drugo pitanje je koliko ti je bev star, dali si prvi vlasnik, koliko je provjerena kilometraža?

čisto iz znatiželje da znam šta mene čeka :)
« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2013, 09:27:42 veruda »
Pula Über Alles

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: beverly 250 problem
« Odgovori #9 : 18 Lipanj, 2013, 12:12:14 »
onda je trokutasti lim na kuplungu dobio luft na kajlama i tu nema pomoci nego zamijeniti kuplung. Neki su pokusavali to navarivati pa busiti ili stavljati podlozne plocice ali je to kratkog daha.
točno to,taj lim na kvacilu drže 3 osigurača,meni su se ta 3 osigurača doslovno razletila u voznji sami od sebe(vise ih nikada nisam ni nasao)  ;D
i onda sam poludio,pa smo walkay i ja vratili taj lim i zapikali ga apartom za varanje...sada vise ne mrda ni malo,i po meni nema sanse da se to ponovno raspadne...jedino je malo problem kada treba centralni mjenjat ili federe kvacila,onda se to fleksom obrusi i skine...ali posto se danas nade kvacilo za 150 kn bar ne treba biti brige i da moras novo kvacilo kupovati,jer nisu neki novci u igri

Offline pajobulajic

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: yamaha aerox
  • Moja Kaciga: agv
Odg: beverly 250 problem
« Odgovori #10 : 19 Lipanj, 2013, 09:37:09 »
start je daleko bolji nego na fabrickom a i medju ubrzanja su bolja, oseti se dosta razlika. Ne znam ide li mozda u krajnjoj brzini nesto vise nego onako ali to mi nije ni bitno, bitno mi je da ne zvecka a i da ide bolje.  beverli je 2006 godiste a kilometraza je prava jer znam ciji je bio i kako ga je vozio inace ga ne bih ni uzimao.