Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: BT 49T-9 - neće upaliti  (Posjeta: 1136 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline slavonika

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotian
BT 49T-9 - neće upaliti
« : 16 Lipanj, 2013, 09:58:05 »
Dakle vidio sam da postoje slične teme no, nekako mislim da će znalci moći (iz opisa), detektirati ovaj problem.

Nabavio sam ga novog prije 3 god i prešao je nešto više od 4.000 km. U početku je palio "iz prve" ako je bio topao ili ako je skuter bio na suncu no prvo jutarnje paljenje je išlo od 2-3 a na koncu godine 3-4 puta. Tako je protekla prva godina. Slijedeće je počelo rapidno povećanje broja paljenja. Sve teže i teže je palio  dok na koncu ga sada ne mogu nikako upaliti. Uredno vergla, potrošio sam akumulator verglajući ga. Svjećicu sam novu promjenio.

No moram napomenuti da od prvog trenutka nisam ga mogao upaliti na kurblu. Pokušavao sam no, nekako kao da nije imao snage.

Molim pomoć, malo konkretniju jer pokušavam u ovo recesijsko vrijeme biti "sam svoj majstor". Hvala !


Offline Rocky

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Banned!
  • Postova: 387
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50
  • MojSetup: seriala
  • MojSpuh: rezonantni
Odg: BT 49T-9 - neće upaliti
« Odgovori #1 : 16 Lipanj, 2013, 10:28:03 »
jesi ikad išo sa njim na servis? ako nisi na toj kilometraži a i prijet tu je trebalo preštelat ventile, može bit da su se zategnuli, tj sve više se zatuče u glavu i smanji se zazor na klackalicama, to prvo pogledaj.  drugo: možda čok zaje*..

Offline slavonika

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotian
Odg: BT 49T-9 - neće upaliti
« Odgovori #2 : 16 Lipanj, 2013, 13:28:34 »
Bio je na servisu na 2.000 km. Vergla onako na suho, ni malo da potegne kao da će upaliti. Otišao pogledati dovod goriva i skinem crijevo što ide od rezervara prema karburatoru a ono ne curi, tek koja kap pa 3-4 sec pa kap.

Evo slike:

Probao sam puhnuti odozgo (iz pravca rezervara), ali ne prolazi nigdje. Probao sam punuti od gornjeg izlaza i ide zrak prema gore što sam označio zelenom strelicom (istjerao gorivo van). Probao uvući zrak prema sebi ali ne može (nešto zatvori) - označeno crveno.
Na doljem izlazu ne ide ni vamo ni tamo zrak (crveno i jedno i drugo)....

Može li tu biti problem ?

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline sekula2009

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 551
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BT 49T-9 - neće upaliti
« Odgovori #3 : 16 Lipanj, 2013, 15:44:55 »
Bio je na servisu na 2.000 km. Vergla onako na suho, ni malo da potegne kao da će upaliti. Otišao pogledati dovod goriva i skinem crijevo što ide od rezervara prema karburatoru a ono ne curi, tek koja kap pa 3-4 sec pa kap.

Evo slike:

Probao sam puhnuti odozgo (iz pravca rezervara), ali ne prolazi nigdje. Probao sam punuti od gornjeg izlaza i ide zrak prema gore što sam označio zelenom strelicom (istjerao gorivo van). Probao uvući zrak prema sebi ali ne može (nešto zatvori) - označeno crveno.
Na doljem izlazu ne ide ni vamo ni tamo zrak (crveno i jedno i drugo)....

Može li tu biti problem ?

može jer tu i je 100% problem  :icon_thumright:

Offline matko177

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotian
Odg: BT 49T-9 - neće upaliti
« Odgovori #4 : 16 Lipanj, 2013, 21:34:25 »
Bio je na servisu na 2.000 km. Vergla onako na suho, ni malo da potegne kao da će upaliti. Otišao pogledati dovod goriva i skinem crijevo što ide od rezervara prema karburatoru a ono ne curi, tek koja kap pa 3-4 sec pa kap.

Evo slike:

Probao sam puhnuti odozgo (iz pravca rezervara), ali ne prolazi nigdje. Probao sam punuti od gornjeg izlaza i ide zrak prema gore što sam označio zelenom strelicom (istjerao gorivo van). Probao uvući zrak prema sebi ali ne može (nešto zatvori) - označeno crveno.
Na doljem izlazu ne ide ni vamo ni tamo zrak (crveno i jedno i drugo)....

Može li tu biti problem ?
Ono gor šta je na slici je pumpica za gorivo,spojebn je sa karburatorom i koljenom karburatora na usisu pomoću crijeva, kako si napisao da skineš crijevo sa karburatora ide pokoja kap, to tako mora biti, pa probaj sjedeće, pošto pumpica radi na principu ja bi to nazvao vakum-pumpanje, kada klip počne vući gorivo i zrakiz karburatora tada usisava kroz tu cjevčicu zrak pa pumpica proradi, skini opet crijevo sa karburatora i zaverglaj, pa ćeš onda moći vidjeti dali ide gorivo van.
Zatim  ako gorivo poteče onda pumpica radi, sljedeće skini svjećicu i provjeri dolazni kabal da nije negdje precvikan ili oštećen.
Pogledaj da ti se u filteru za zrak ne nalazi benzin, ako tamo ima benzina tada ti plovak u karburatoru ili dizna ne zatvara pa preljeva gorivo, u tom slučaju dolazi do otežanog paljenja ili nikakvog paljenja.
Skini karburator dolje, okrebu ga baopačke u odnosu kako stoji, imaš tri vijka, otšarafiš i pogledaš dali ima hrđe, mogućnost daje hrđa unutra i da je začepila sitnu rupicu koja vodi do čoka.
I još jedna mala sitnica, imaš kod akumulatora cdi ili ona crno to ištekaj i provjeri da nije oksidiralo, ako je našpricaj wd-om i lagano nožićem zastruži dolje oksidaciju.
To su poneke pojedinosti koje bi mogle biti.
Ako još šta treba tu sam, neznam sve ali podosta da.

Offline slavonika

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotian
Odg: BT 49T-9 - neće upaliti
« Odgovori #5 : 17 Lipanj, 2013, 07:04:39 »
@sekula2009 i @matko177 hvala na odgovorima !

@matko177 - svječica baca iskru uredno. Filter za zrak ok, nema ni traga benzinu kao i karburator. Suh i čist. Ovo za akumulator ti javim. Nisam skužio da ima.

@sekula2009 - bilo bi dobro da je to problem no ne znam kako radi (na mom principu), nova pumpa za gorivo. Moram negdje pronaći novu pa probati puhnuti  :icon_biggrin:

U svakom slučaju hvala vam.

Offline matko177

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotian
Odg: BT 49T-9 - neće upaliti
« Odgovori #6 : 17 Lipanj, 2013, 12:06:09 »
A jesi probao da vidiš ono s pompicom dali ide gorivo kak sam napiso, a možeš i skinut i ono crijevo šta ide od karburatora na pumpicu s onog koljena i tamo puši i usisvaj i mora onda poteć gorivo ili je zaštopana čak mrežica u rezervaru, tako da sve provjeri prije kupnje drugog djela. A ovo za ventile valjda kažeš da bi moglo biti ili šta, to moraš imat limiće za mjerit, inače napamet nema štelanje ventila, to ti za 50 kn štelaju.