Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Aerox,problem sa falsom zraka?  (Posjeta: 2153 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Yamaha Aerox,problem sa falsom zraka?
« : 07 Lipanj, 2013, 14:16:44 »
Pozz,ovakva je situacija,skuter nije isao s mjesta,tocnije kada sam mu dao ful gas odmah je htio da krepa(rjecima opisano booooooo),shvatio sam da vuce previse zraka,spustio sam iglu,stavio sam vecu diznu(prije je bila 85 sada je 96),vidio sam da negdje oko prirubnice pusta i to sam rijesio,filter zraka(airbox) samo ocistio nauljio red sponge te sam ga dobro zadihtao da tu ne pusta zrak,
http://www.pedparts.co.uk/c/products/RAW/aerox-standard-airbox-1480-p.jpg ovaj pipac za zrak sam otprije maknul i kada sam ga sa izolirkom obljepio tu rupu dobio sam situaciju da se vise ne gasi prilikom dodavanja gasa(nebitno full ili pola gasa),ali skuter prakticki nejde s mjesta,neznam kako da to opisem,sjednem na njega dadnem full gas i skuta jedva da se krece,uopce nema snage iako se turaza skutera krece otprilike oko 4000/5000 rpm(slobodna procjena),nisam dugo prckao po skuteru(otprilike 1g) i dosta sam toga zaboravio,jedino mi pada na pamet ako ne vuce kod fals zrak kod airboxa ili prirubnice da ostaju semerinzi,trenutno mi je to jedina ideja koja moze biti,u roku sat vremena cu postaviti video sa tim problemom,do tad neki korisni savjeti su dobro dosli

Setup skutera je ovaj:

Mhr replica
yasuni r
dellorto 19 phbg(glavno dizna 96,igla na predzadnjem zubu)
Stage 6 rt zvono
Malossi Delta
Racing cdi(neki crveni)
serijski variomat,prirubnica,usis.....

hvala za pomoc

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Yamaha Aerox,problem sa falsom zraka?
« Odgovori #1 : 07 Lipanj, 2013, 17:16:52 »
neki savjet ???

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Yamaha Aerox,problem sa falsom zraka?
« Odgovori #2 : 07 Lipanj, 2013, 18:11:27 »
Pa jesi pogledal semeringe?
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Yamaha Aerox,problem sa falsom zraka?
« Odgovori #3 : 07 Lipanj, 2013, 23:11:16 »
Jesam,sve je u redu s njima

Offline marac90

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 809
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZagreB
  • Moj Skuter: SR50
Odg: Yamaha Aerox,problem sa falsom zraka?
« Odgovori #4 : 08 Lipanj, 2013, 00:50:56 »
Pregledaj si dihtunge cilindra onaj izmedu bloka i cilindra i onaj na glavi... Ja sam do jucer imao slicnu dilemu i promjenio sve zivo da bi na kraju skuzio da glava ne dihta dobro...  :dontknow:
Aprilia SR 50 dijelovi morini karb masina svi dijelovi kompletnog skutera....

http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,90728.0.html

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Aerox,problem sa falsom zraka?
« Odgovori #5 : 26 Svibanj, 2014, 10:08:35 »
Dižem temu iz prašine kad sam već imao prste u slaganju dotičnog aeroxa neki dan i uglavnom problem je bil do plastificiranih blokova na koje je bila masa prišerafljena i zbog toga motor nije mogo u okretaje -> rješeno. Druga stvar su preteške rolice u serijskom variomatu... motor je išo mrvicu slabije od serijskog baotijana bez blokada, u krajnjoj puno slabije.  :toothy12: Nekaj su oni prčali po fergazeru i airboxu prije, ali to je dobro bilo, možda da još malo osiromašim smjesu na manjim otvorima gasa i to je to  :icon_thumright:

Nakon malo štelanja prijenosa, stavljen je multivar i rolice 3,6 grama (  :toothy3:), Yasuni City R, motor doslovce leti. Vrti kroz ubrzanje oko 10500 i iznad cca 60km/h postepeno diže na 11300, obrtajka je stock od Aeroxa, vjerojatno i sere, ali po tome smo se ravnali.

Motor je j#beno gušt vozit, svi smo se čudili kak jebeno ide. Odziv na gas trenutni, ne čuje se prejako jer je takav auspuh... ma milina  :icon_biggrin:

Nakon štelanja prvo sam ga ja išel probat, pa Aerox007, i obadva smo ostali paf. Wonderkid nam nije vjeroval jer je već tolko razočaran bil u taj motor nakon godina neuspjeha i kad se konačno on sjel na njega nije se dugo vremena vraćal nazad  :toothy9:

Šteta kaj mu kilometar sajla ne dela da snimim video ubrzanja  ::)


Uglavnom... ovakav jaki base još nisam vozil. Čak ni malčice portani Trophy i Nardo nisu išli ovak jako  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 26 Svibanj, 2014, 10:10:30 dhorvat »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: