Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje  (Posjeta: 6785 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #20 : 02 Lipanj, 2013, 01:12:58 »
ide samo ta šajbica između bolcne i ventilvara,iza kalote do radilice neide ništ ni na serijskom ni na drugim aftermarket varimatima.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline faster

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: solin
  • Moj Skuter: Majesty 400
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #21 : 02 Lipanj, 2013, 01:16:07 »
cekaj malo,pa jel su tebi zupci na ventilatoru provrtili?
mislim na onaj ventilator na variomatu (ventilvar)
Zupci na ventilatoru su manje više ok kao i oni na osovini radilice gdje dolazi ventilator. Zato onih gdje je bolcen i gdje sjeda kalota skoro da i nema

Offline faster

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: solin
  • Moj Skuter: Majesty 400
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #22 : 02 Lipanj, 2013, 01:18:24 »
ide samo ta šajbica između bolcne i ventilvara,iza kalote do radilice neide ništ ni na serijskom ni na drugim aftermarket varimatima.
Ova  šajba između bolcne i ventilatora ide samo na malossi variomatu ili i na serijskom?
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2013, 01:21:38 faster »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #23 : 02 Lipanj, 2013, 01:41:18 »
ide samo ta šajbica između bolcne i ventilvara,iza kalote do radilice neide ništ ni na serijskom ni na drugim aftermarket varimatima.
Ova  šajba između bolcne i ventilatora ide samo na malossi variomatu ili i na serijskom?

ta šajbica između bolcne i ventilatora ide na svakom variomatu,bilo serijski il malossi il polini....
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline faster

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: solin
  • Moj Skuter: Majesty 400
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #24 : 02 Lipanj, 2013, 09:34:41 »
Hvala ekipa na odgovorima samo još 3 pitanja,  1.jeli moguće da je stvarno proklizala radilica kad su zubci di je ventilator ok a di je kalota su nikakvi jer sam vidio da neke kalote uopće nemaju zupce pa ne prolkizavaju :dontknow:

2. znači vratio sam serijski variomat i jeli ova ideja sa kombinacijom crvenih i zelenih valjčića dobra i bili dobio bolji start da ostavim samo zelene ili samo crvene(čini se teže) i da vratim serijski centralni  (sad je bijeli što sam dobio sa mallosi variomatom i sa žutim federićima malossi) ??? :hello:

3 na nekim snimkama montaže variomata vidim da prije onog zadnjeg šarafa što steže sve idu 2 šajbe, deblja i tanja, kod mene je samo 1, jeli to ok
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2013, 11:24:34 faster »

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #25 : 02 Lipanj, 2013, 11:46:51 »
Ak oćeš ubrzanje stavi zelene one su oko 11grama, naranđaste su oko 13 nekaj (zaboravio sam već al vagao sam ih)  ;D

Idu dve podloške jedna fanj debela i jedna manja sa vanjske strane ventilator tak da je moguće da ti je zbog toga i stradao taj malossi variomat i nazubljenje na radilici jer ukoliko ti je matica došla do kraja navoja, a ostatak nije bio fiksan moralo se poderat.
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2013, 11:49:27 noky007 »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #26 : 02 Lipanj, 2013, 11:56:09 »
klizilo bude i dalje tu di su poderani zupci na radilici i moguce je da bude pojelo zupce i na kaloti serijskog variomata.
oni koi nemaju zupce na kaloti imaju vece uporiste na radilici,od 4t skutera to sam videl samo na kijezima da nema zupce na kaloti.
rolice za serijski vario vrati koje su i bile,dakle zelene..one su 11.3 gr a ove crvene su 13.2 i makni taj bijeli centralni jer nist nevalja i vrati serijski.
na ventikator dolaze 2 sajbice,deblja i tanja i na njh matica..
majstor ti je stvarno super ak nije znal jednostavno slozit sve kak je bilo dok je izvadil serijski vario i stavil multivar.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #27 : 02 Lipanj, 2013, 12:00:48 »
Znaš kaj mi nije jasno u čitavoj priči ?? Moralo je nekaj ružit iz prijenosa ak je to klaparilo unutra

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #28 : 02 Lipanj, 2013, 12:05:12 »
gotovo je nemoguće da ti je novi multivar pojeo zubce nakon 200 km,a uzrok je kriva montaža definitivno ili slabo zategnuta matica

Offline Etore

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Jbg vozim motor
  • MojSetup: nemam
  • MojSpuh: oriđiđi
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #29 : 02 Lipanj, 2013, 12:26:38 »
kaj se tice montaze,jedino more bit da dobro nije zasarafljen ali onda bi se otsarafila matica,izribali bi se zupci na ventilvaru i skuter nebi ni vozil dok se to nebi slizilo,nebi se stigli zajesti zupci u radilicu..
ocito je taj primjerak jedan od losijih multivara koi evo naprave kirbaj..previse lufta na kaloti i ocita neustelanost varia,zato su se pojele i rolice u tak malo km..
kak sam rekel,kaj god da stavis na tu radilicu sjelo bude na taj dio di su pojedeni zupci i na svakom sljedecem variomatu tj kaloti najvjerojatnije budu se isto ostetili zupci ,ako nebudu onda bude s vremenom proklizavalo jos bolje kak se budu zupci na radilici izlizali do kraja.

@ etore,multivar ne juri nis bolje nego polini,ali eto napravi vece sranje.
Ma da, istina samo ne kužim zakaj piaggio preferira malossija a ne polinija. Negdje sam pročitao da je malossi ovlašteni tuning set za piaggio motore...(svašta).

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #30 : 02 Lipanj, 2013, 12:29:15 »
gotovo je nemoguće da ti je novi multivar pojeo zubce nakon 200 km,a uzrok je kriva montaža definitivno ili slabo zategnuta matica
Nestručna montaža,nema kaj drugo bit u toj kilometraži pa da je kalota bila neznam koliko sfušarena u tvornici

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #31 : 02 Lipanj, 2013, 13:07:10 »
kaj se tice montaze,jedino more bit da dobro nije zasarafljen ali onda bi se otsarafila matica,izribali bi se zupci na ventilvaru i skuter nebi ni vozil dok se to nebi slizilo,nebi se stigli zajesti zupci u radilicu..
ocito je taj primjerak jedan od losijih multivara koi evo naprave kirbaj..previse lufta na kaloti i ocita neustelanost varia,zato su se pojele i rolice u tak malo km..
kak sam rekel,kaj god da stavis na tu radilicu sjelo bude na taj dio di su pojedeni zupci i na svakom sljedecem variomatu tj kaloti najvjerojatnije budu se isto ostetili zupci ,ako nebudu onda bude s vremenom proklizavalo jos bolje kak se budu zupci na radilici izlizali do kraja.

@ etore,multivar ne juri nis bolje nego polini,ali eto napravi vece sranje.
Ma da, istina samo ne kužim zakaj piaggio preferira malossija a ne polinija. Negdje sam pročitao da je malossi ovlašteni tuning set za piaggio motore...(svašta).

krivo si pročital,za piaggio su ovlašteni samo OEM iliti genuine parts,a malossi radi aftermarket dijelove ko i ostali proizvođači tipa polini etc.

ako fali podloška jedna između ventilatora i matice onda sigurno nije bilo stisnuto sve kak treba i ribala je kalota zupce i sve ostalo se sjebalo..kak je već i napisal noky..ali isto tak bi se čulo i lupanje neko jer je sve bilo u luftu.
imaš sreće da ti nije preskočilo fazu,jel bolcna i kalota se upiru u zupčanik koi tera uljnu pumpu a taj zupčanik pritišče pak zupčanik od faznog lanca koi dok je u luftu iskoči iz ležišta i onda je haos..moguće da se ni uljna pumpa onda nije vrtila kak treba.

in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Benq

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane 50c
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Malossi Multivar + 5,5gr + malossi x-special
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #32 : 02 Lipanj, 2013, 13:29:41 »
ide samo ta šajbica između bolcne i ventilvara,iza kalote do radilice neide ništ ni na serijskom ni na drugim aftermarket varimatima.

Ja kad sam kupio multivar dosla mi je u paketu i sajbica koja je debela otprilike 1mm i veca je od onih koje dodju izmedju kalote i ventilvara , kad sam na hurricana montirao to bez te sajbice nije htio da predje preko 65 , kako sam stavio prvo sajbicu koju sam dobio uz multivar pa tek onda variomat i ostalo , tek tada mi je skuter dobio i ubrzanje i krajnju 80.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #33 : 02 Lipanj, 2013, 13:43:05 »
ide samo ta šajbica između bolcne i ventilvara,iza kalote do radilice neide ništ ni na serijskom ni na drugim aftermarket varimatima.

Ja kad sam kupio multivar dosla mi je u paketu i sajbica koja je debela otprilike 1mm i veca je od onih koje dodju izmedju kalote i ventilvara , kad sam na hurricana montirao to bez te sajbice nije htio da predje preko 65 , kako sam stavio prvo sajbicu koju sam dobio uz multivar pa tek onda variomat i ostalo , tek tada mi je skuter dobio i ubrzanje i krajnju 80.
Sve je to ok al to nema veze nit je isto s multivarom za quasar mašinu

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #34 : 02 Lipanj, 2013, 13:44:28 »
drugo su 50cc a totalno drugo 4t pogotovo leader/quasar..za masinu u vezi koje je ova tema ne dolaze nikakve podloske ni za multivar ni za polini ni za ijedan drugi,stavljaju se podloske koje su i na serijskom variomatu i na tim mjestima.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline faster

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: solin
  • Moj Skuter: Majesty 400
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #35 : 02 Lipanj, 2013, 14:23:32 »
Ak oćeš ubrzanje stavi zelene one su oko 11grama, naranđaste su oko 13 nekaj (zaboravio sam već al vagao sam ih)  ;D

Idu dve podloške jedna fanj debela i jedna manja sa vanjske strane ventilator tak da je moguće da ti je zbog toga i stradao taj malossi variomat i nazubljenje na radilici jer ukoliko ti je matica došla do kraja navoja, a ostatak nije bio fiksan moralo se poderat.
Zna neko koje debljine su te šajbice jer ja sad imam samo jednu tanku i mogu li se one kupiti posebno?
« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2013, 14:32:21 faster »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #36 : 02 Lipanj, 2013, 14:55:28 »
a gdi su ti ove serijske koje su bile na skuteru?

neznam točne dimenzije al rekel bi da je ova deblja oko 5mm a ova druga oko 3mm,evo ti ih u linku pod brojevima 11 i 12

http://www.easyparts.nl/showdrawing/6072/74102/222A/0-968-1-m415-m2187-m6224-m6072-s6132-d74102/Driving_Pulley.html
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline zejenooki_18

  • Tržnica : (+27)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 597
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: suomy
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #37 : 02 Lipanj, 2013, 16:20:21 »
sta idu dve sajbe na vario,prva iza remena odnosno izmedju bolcne i ventilara a druga sajba ide prije vide koliko sam skuzio?ja imam samo jednu i to onu sto dodje iza remena ili ti ga izmedju bolcne i ventilara?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #38 : 02 Lipanj, 2013, 18:33:44 »
kakav je to problem skužit?već je rečeno 5x minimalno i slike su stavljene..

znači redom budem nabrojil sad stvari kak stoje od radilice prema van tj prema matici...
znači skroz do radilice ide varimat kalota skroz na radilicu,a na nju boocna koja prolazi kroz variomat,onda je podloška jedna,pa je vetilvar (ventilator il kak već ga ko zove) pa na njega idu 2 šajbe,prvo jedna od oko 3mm i na nju deblja jedna od oko 5mm i na to dolazi matica koja sve skupa stisne.
sve kaj nije tak složeno il kaj nema neku od nabrojenih komponenti nevalja,bilo da se radilo o serijskom variomatu ili multivaru ili polini speed controlu ili...
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline zejenooki_18

  • Tržnica : (+27)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 597
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: suomy
Odg: beverly 250 ie i malossi multivar pitanje
« Odgovori #39 : 02 Lipanj, 2013, 19:07:32 »
da al ja te dve sajbe nemam na kraju,se moze to narucit u ovlastenom servisu posto neznam debljinu,ili moze neka sajbica  bilo koja da to samo stisne