Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia Sportcity 50 2T vs Aerox 50 vs stara Aprilia SR 50 2001.-2004.g  (Posjeta: 6432 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kin Dreadz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Upper Town Crew
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Poštovani čitatelji ovoga foruma,

odmah na početku moram napisati da sam djelomični laik što se tiče skutera...čitao sam samo puno o njima, razgovarao sa ljudima koji su ih vozili i prikupljao dojmove, slušao njihove razne komentare, vozio ih par u životu ( Runner SP 50 01.g, Runner 125 SP, Peugeot Traker ili tak nekak) ali nikada nisam šarafio ništa po njima u praksi. Došlo je vrijeme da si kupim skuter, naravno rabljeni i platio bih za njega max. 5000-6000 kn (ako mi kaj još kapne onda i više, 1000 eura).  Sad me zanima sljedeće...pošto živim u BRDOVITOM dijelu grada Zagreba a radim u centru zanima me koji mi skuter možete preporučiti i zašto ali dajte mi napišite konkretne odgovore a ne samo naziv skutera. Za oko su mi zapeli sljedeći skuteri pa me zanima vaše iskreno mišljenje o njima (oni koji ih imaju ili su ih duže vrijeme vozili) : 1. Aprilia SR 50 (2001.-2004.g.), 2.Yamaha Aerox (1999.-2004.g), 3. Aprilia Sportcity 50 2T.
Skuter bih kupio sredinom 7. mjeseca, do tada skupljam još lovu za njega...znači skuter bi koristio po uzbrdici i širem dijelu grada Zagreba. Pomoć u odabiru, molim, i fala vam na čitanju

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
aprilia sr apsolutno najbolji po meni , pa onda aerox pa sporticty tak tak (moze i bolje)
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline Kin Dreadz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Upper Town Crew
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Možeš malo pojasniti svoj odgovor?

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
sportcity nebi uopce stavio u tu skupinu jer je slabiji i zracno je hlađenje, a razlika izmedu sr-ke i aeroxa je ta sta je sr veci motor i komotniji za dvojcu, a oboje su vodeno hlađenje, oboje su lijepi skuteri , rox-a nekako vidim vise za stunt , sta god da uzmes od to dvoje nebus fulo samo meni bi igralo ulogu sta rox ima jedan sic i nije komotan za dvojcu.  :icon_thumright:
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline Kin Dreadz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Upper Town Crew
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Zahvaljujem na odgovoru, znam za te podatke za sic samo me najviše zanimalo koji je od ova 3 navedena skutera najbolji po uzbrdici pošto živim na jednom zagrebačkom brijegu (maxi skuter do 50 ccm ili stara SR 50 ili Aerox). Mogu i neke druge marke skutera doći u obzir, zanima me tvoje (vaše) mišljenje. Fala još jednom na tvome odgovoru...

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
opcenito mi se od svih skutera svida najvise sr-ka, a jos jedan razlog zasto je i taj sto ima serijski hlađenje prijenosa sto rox nema (mora se preradivati dekla i busit), a pogledaj si malo po njuskalu i piaggio nrg i gileru runner, ako za te novce ne nađes nista uscuvano od tih vodeno hlađenih masina mozes i zracnjak uzet tipa gilra stalker ,piaggio typhoon, isto nebus fulo.  :hello:
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Ma sr no1.. Rox je isto super al je on manji i neudobniji
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Kin Dreadz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Upper Town Crew
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Možeš mi napisati koje su glavne mane a koje glavne prednosti onako općenito, navedene stare Aprilie SR50 (2001.-2004.g.) ako nije problem i nemoj biti previše subjektivan o skuteru? Nisam ni mislio 100% uzimati Sportcity nego pošto je maxi skuter pa reko bolje upija neravnine po brijegu (uzbrdici).Nema uopće puno podataka po netu o toj "staroj" SR50 od ljudi koji su ju vozili....znam da joj je prednost Minarelli, prednji i stražnji disk, vodeno hlađenje, relativno udoban sic, prostor za tuning, dosta dijelova preko neta...još nešto?aaaa koje su joj mane po tvome mišljenju?

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Aerox definitivno, nije ni aprilia sr50 loša, naravno pričam za onu s minarelli mašinom ali je puno kompliciranija i nelogično konstruirana i zbog toga je lošija za tuning. Ove s piaggio i morini mašinom ja ne bi ni pomislio uzet jer za po gradu previše troše, a i minarelli mašina je puno jednostavnija pogotovo za početnike. A uostalom svatko ko ima nešto u mozgu zna da su minarelli LC mašine bolje od konkurencije.

Uzmi što starije godište možeš, prvo jer je jeftinije i ostat će ti novaca za jedan dobar servis ili tuning, a drugo zato što su stariji modeli kvalitetniji. Ove priče da je aerox neudoban ne drže vodu, kako nešto s paioli ovjesom može biti neudobno, a recimo runner koji ima ovjes ko kineski bicikli iz peveca može bit udoban... Aprilia isto ima dobar ovjes i po udobnosti je podjednaka s aeroxom, naravno to se odnosi za vozača dok suvozač na apriliji ima nešto udobniji položaj ali ništa pretjerano jer je i njezin sic dosta tvrd.

Ako se ne kužiš previše u mehaniku onda nosi kod nekog u fuš da ti servisira, nikako u ovlaštene servise jer pljačkaju ljude i ne znaju osnovne stvari o skuterima. Ako imaš malo volje tu na forumu možeš nać sve i pitat šta te zanima i počet si sam slagat skuter, nije komplicirano i puno je jeftinije nego kod recimo automobila.

Ne znam kolko si visok ali granica za aerox ti je oko 190cm, sve preko toga je problematično za vozit jer koljena udaraju u prednje plastike.

Offline Kin Dreadz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Upper Town Crew
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Hvala ti danyq7 na tvom detaljnom odgovoru. Visok sam 178cm i imam oko 75kg tak da nema frke oko visine vezano za Aeroxa. Mislim da će mi dilema oko ta 2 skutera biti do posljednjega dana ali to je tako.Čitao sam puno i o SR50 "staroj" i o Aeroxu i ne znam kaj da mislim više o jednom i drugom ali cijenim tvoje uloženo vrijeme da mi odgovoriš.

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Imam i apriliu minarelli LC i aeroxa minarelli LC i aerox mi je puno bolji i zahvalniji skuter. Ima manje plastika od aprilie i puno su jednostavnije za skinut. Na aeroxu za doslovno 10 minuta skineš sve plastike sa skutera, a staviš natrag za 20, čak ni početniku ne treba puno duže, a aprilia je dosta kompliciranija ima više šerafa različitih duljina i dosta plastika i prednja plastika za koju moraš skidat prednji kotač i dič skuter da ju izvadiš van. Pristup mašini je na apriliji katastrofa, čak i kad skineš sve plastike opet ti smeta rama za  neke zahvate na njoj, dok kod aeroxa skineš 4 zadnje plastike i izvučeš sic i radiš šta te volja, kad složiš samo natakneš sic i odeš probat i ako nije dobro  staneš i makneš sic i opet dalje štelaš. Za tuning definitivno najzahvalniji skuter. Brembo kočnice na aeroxu uz kvalitetne pločice koče odlično i ako se prejako stisnu lako blokiraju kotač. Aerox isto ima više prostora ispod sica od konkurencije, stane dosta stvari unutra, nezahtjevni korisnik neće čak niti dobit potrebu za ugradnjom kofera. Dijelova ima svugdje za kupit po povoljnoj cijeni jer se već proizvodi 14 godina u skoro neizmjenjenom obliku.

Offline Kin Dreadz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Upper Town Crew
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Još jedanput fala ti na odgovoru danyq7 , vjerujem ti i svakako ću uzeti u obzir tvoje objašnjenje nekih razlika između SR50 i Aeroxa. Što je najvažnije da provjerim kod kupovine rabljenog Aeroxa (naravno osim svih potrebnih papira)? Sorry kaj te gnjavim ali to će mi biti prvi skuter u životu pa mi svaki iskren i pošten savjet zlata vrijedi.

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Pogledaš naravno da li se broj šasije koji se nalazi na protuoklopu poklapa sa brojevima u prometnoj. Protuoklop ti je ona plastika nasuprot nogu kad sjediš na skuteru. Provjeriš stanje guma i DOT na njima, sve isto ko i kod auta, a i vizualno možeš odredit kolko su prošle i u kakvom su stanju. Kad ga probaš vozit pustiš ruke s volana i on mora ići ravno, a kod kočenja prednjom kočnicom ne smije zanosit ni u jednu stranu. Provjeriš stupove vilica(onaj srebrni glatki dio) da li su masni od ulja, mislim moraju biti malo masni na dodir ali ne smije ulje curit iz njih jer to znači da su semerinzi na vilici za promjenu, a s njima i ulje. Prstima prođeš preko prednjeg diska i ako je hrapav i nepravilno potrošen onda to znači da neko nije na vrijeme mijenjao pločice i da se vozio dok je metal strugo po disku i time ga uništio. Ako je disk dosta potrošen to znači da skuter ima dosta kilometara jer kolko ja znam diskovi mogu držat i do 30 000km. Po tome možeš najćešče skužit ako je vračana kilometraža jer skuter koji na satu ima 5 000km fizički ne može imat potrošene diskove. Kilometražu možeš još provjerit u stanici za tehnički pregled ako nisi siguran da li je vjerodostojna. Mašina na leru ne smije lupat i mora pravilno radit bez da se gasi. Pravilno naštelana mašina pali na dodir gumba i bez držanja gasa, ako pali da se mora dodat gas nije to neki kvar ali bi bilo dobro da se malo naštela. Kod kretanja ne smije trzat jer to znači da nešto ne valja s kvačilom ili zvonom. Ako se čuje zveckanje iz područja variomata to može značit da su klizači i rolice variomata za zamjenu. Svaki aerox odblokiran mora ići 70-80 po satu, ako ide manje nešto je loše naštelano. Kočnice isto moraju dobro kočit i ne smiju propadat ručice. Pogledaš prednju i zadnju felgu i na rubovima ne smije biti nikakva oštećenja jer to može značit da je neko naletio na neku rupu ili rinzol i da felga možda ide u osmicu od udarca. Sva signalizacija mora radit, a pogotovo paljenje štop svijetla kad se stisne lijeva ili desna ručica. Sic ti se otvara da ključ u bravi okreneš ulijevo, taj mehanizam mora radit bez da igdje zapinje, znači kad okreneš ključ sic mora iskočit. Izbjegavaj klince koji prodaju aeroxe jer je 90% da su ih razvalili, ako je skuter bez retrovizora i s nekakvim doradama to je isto velika vjerovatnost da ga je vozio neki balavac i uništavo. Pogledaj prednje plastike oko sata, one su mana na aeroxu i često se znaju od vibracija nosači potrgat pa se klimaju, mislim nije ništa strašno, ali se pod rukom osjeti da imaju malo lufta.

Ako ćeš uzimat aeroxa traži što starije modele,a da su u dobrom stanju. Odeš ga pogledat i ak je dobar kupiš. A s ostalim novcima napraviš jedan pošteni servis i malo ga nadogradiš da bolje ide. Za to sve ti je potrebno max 1500kn i imat ćeš zvjer koja ide 85 po gpsu i troši max 3,5 gradske vožnje, a otvorene 3 litre. Ja sam svoj uspio naterat da troši 3 litre gradske vožnje ali to sam ga vozio većinom s pol gasa brzinom od 60-70km/h
« Zadnja izmjena: 31 Svibanj, 2013, 03:32:59 danyq7 »

Offline Kin Dreadz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Upper Town Crew
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
E stvarno si kralj, nemam riječi, moj naklon, tako precizan i detaljan u odgovorima...jedno veliko HVALA! Ako ću još imati nekih nejasnoća budem ti se obratio.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Sr tog godišta iz naslova ima morini mašinu,ne minarelli.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Možeš mi napisati koje su glavne mane a koje glavne prednosti onako općenito, navedene stare Aprilie SR50 (2001.-2004.g.) ako nije problem i nemoj biti previše subjektivan o skuteru? Nisam ni mislio 100% uzimati Sportcity nego pošto je maxi skuter pa reko bolje upija neravnine po brijegu (uzbrdici).Nema uopće puno podataka po netu o toj "staroj" SR50 od ljudi koji su ju vozili....znam da joj je prednost Minarelli, prednji i stražnji disk, vodeno hlađenje, relativno udoban sic, prostor za tuning, dosta dijelova preko neta...još nešto?aaaa koje su joj mane po tvome mišljenju?

kako mislis da je sportcity 50 2t maxi skuter?  ;D najmanje muke da si nades ovako noviju apriliu s piaggio masinom i deri :D http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/aprillia-sr-50-r-oglas-8197372
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline Kin Dreadz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Upper Town Crew
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
anabellas napisao sam ti na početku sa kojim buđetom raspolažem i onda mi ti staviš oglas za SR50 za 1.200 eura, daj malo bolje pročitaj moj prvi post!! E a sad koja je mašina u SR50 2001.-2004.g., 90% sam siguran po svim skupljenim odgovorima i razgovorima sa ljudima da je Minarelli...kaj se tiče Sportcitya rekli su mi u Ami Trade-u da je Sportcity maxi skuter u klasi do 50 ccm makar ga sigurno neću kupovat jer sam pročitao užasne kritike za taj skuter (plovak, kurbla itd.) Eto! Dvojba mi je ostala znači između Aeroxa i "stare" SR50 LC makar sam sada više zainteresiran za Aerox, ne znam...

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Minarelli je 1997, 1998, 1999....onda je 2000 morini mašina, a dalje imaš diteche, piaggio. Čak mislim da postoji Aprilia stealth 2003 s minarelli AC mašinom. Ali 100% je sigurno da su do 2000 bile minarelli mašine i to pretežno LC.

Offline neos 123

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1819
  • Spol: Muški
  • nije bitno kako vozis vec sta vozis!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: neo s
  • Moja Kaciga: givi runer 50.1
Minarelli je 1997, 1998, 1999....onda je 2000 morini mašina, a dalje imaš diteche, piaggio. Čak mislim da postoji Aprilia stealth 2003 s minarelli AC mašinom. Ali 100% je sigurno da su do 2000 bile minarelli mašine i to pretežno LC.

a zas ne minarelli zracnjak tipa neos ili tako nesto? plastike se lako skinu i stave...ima ih dobrih po njuskalu...motor jako zahvalan i meni jako udoban jedino sto nema nozice suvozaca(stafne) nego je to neka pllastika glupa...ali sve u svemu jako zahvalan ....meni je trosio oko 3 ipo..vukao lijepo...piaoli amortizacija znaci super...po meni puno lakse radit nego kod lc za pocetnika

Offline Kin Dreadz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Upper Town Crew
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
A kakva je ta Morini mašina? Jel valja šta, koja je razlika u odnosu na Minarelli, zaista ne znam pa zato pitam vas iskusne? Neosa ne bi uzimao jer mi je osobno ružan skuter, bez uvrede. Svakako hoću na skuteru da ima 2 diska, vodeno hlađenje, relativno udoban sic, dobre kočnice i solidno ubrzanje...naravno i dostupnost rezervnih dijelova mora biti na nivou.