Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stalker - nekoliko "problema"  (Posjeta: 5578 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 2talker

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: stalker 2003.
Stalker - nekoliko "problema"
« : 06 Svibanj, 2013, 08:48:37 »
Pozdrav

Evo imam par pitanja:

1. Kada je hladan (npr. ujutro prije polaska na posao) jako tesko pali na analser (gotovo nemoguce), u 90% slucajeva cu ga morat na kurblu palit i to bas ono da se oznojim

2. Kada ga uspijem upalit, radi jako priguseno i mogu dat gasa koliko hoces, nece se nista prenjet na kotac, postepeno dobija snagu i prenosi na kotac (to zna trajat i po 30 sekundi pod mid-gasom)

3. Dok radi kao da je prigusen, dimi pun k.. (Motul scooter expert)

4. I ovo zadnje sto sam primjetio evo bas danas ujutro (jucer nije toga bilo). Znaci ima vrlo nagli i jaki start. Kao kada stojis sa autom, zaturiras ga i pustis kvacilo prebrzo taman na granici da ce se ugasit, ali zapravo imas odlican start. Start je zapravo toliko jak da mi dize prednji kotac malo. Ovo mi inace nebi bio problem, ali se bojim da mi remen nebu bas dugo izdrzao pod takvim stresom (gledao sam remen prije tjedan dan, u odlicnom je stanju).
Federi i rolice su stavljene bas da imaju bolji start i manju krajnu, ali ovako nagli i jaki start do sad jos nisam imao....znaci danas prvi put mi se to dogadjalo

eto molio bih vas neko objasnjenje, koje su od ovih stvari normalne, koje nisu, sto bi moglo biti itd...

hvala :)

Offline Svenko

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 61
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #1 : 06 Svibanj, 2013, 09:55:28 »
1. to je i normalno ako je vani hladno, ali ne da se oznojis (triba bi palit iz prve)...vjerovatno imas slabu kompresiju (promini karike)
2. falš zrak na prirubnici, zastopan karburator (dizne), zastopan filter zraka, hebeno nenastelan prijenos, potrosen (ne odgovarajuc) remen
3. to je normalno kod 2t motora prvih par minuta rada (sto kvalitetnije ulje to manje dimi)
4. prijenos, to se i meni događa kad je motor hladan, brzi je od r1 u startu :P
« Zadnja izmjena: 06 Svibanj, 2013, 11:34:39 Svenko »

Offline 2talker

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: stalker 2003.
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #2 : 07 Svibanj, 2013, 09:11:01 »
Evo danas ista stvar kod paljenja, samo je problem bio jos vec jer sam ispod motora bio nasao mrlje od ulja/benzina (mjesane mrlje crne boje i boje hrđe) sto bi to moglo biti?

Nakon sto sam ga kurblao jedno dobrih 5 minuta, probao sam na anlaser i upalio je jeeeeeeeeedvaaaa (bas sam silovao anlaser)

Nakon paljenja standardno, ne vuce kak treba prvih 30 sec i automatski cok ko da ga nema (moram davat gas da se ne ugasi) a u voznji nije bilo onog naglog starta kao sto je bilo jucer, imao je relativno slabasan start ali dobro (normalno) medjuubrzanje (20 - 70 kmh)

Karburator je ociscen prije 2 tjedna. Ocistio sam i filter zraka.

Remen je dobar, ima oko 7k km i izgleda dobro

Stavljena je nova svjecica NGK iridium

Jedino sa cime se nisam igrao je sa stelanjem karba.

Jos nesto, ono crijevo koje ide "izvana" u airbox je kompletno puklo i otpalo, tako da kada usisava zrak usisava ga iz ovog prostora ispod kade, iz "utrobe" skutera ...ostavio sam to tako jer je tako radio zadnjih 5k km bez vecih problema a i ako nista drugo usisava topliji zrak pa nije ni to lose, zar ne?


Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #3 : 07 Svibanj, 2013, 10:15:45 »
Cistio si a nisi nastelao karburator? Jesi barem propuhao sve one rupice i dizne?  trebas nastelat karburator pa onda dalje gledat ako postoji neki kvar.

Jel ti ispravan čok? Ako je ispravan onda nebi trebao zezat sa hladnim paljenjem
Weddings are basically funerals with cake.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #4 : 07 Svibanj, 2013, 10:35:09 »
koji karb imas 12 ili 17,5?
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline 2talker

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: stalker 2003.
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #5 : 07 Svibanj, 2013, 11:24:31 »
koji karb imas 12 ili 17,5?

Nemam pojma iskreno, samo sam ga bio skinuo i oprao u benzinu, i sve rupice proprao ispuhao itd., nista nisam dirao ni citao po njemu. Skinut cu ga ovih dana, mozda i danas pa vidjeti tocno sto pise i koja je dizna itd.. Samo mi reci sto da radim u slucaju ako je 12, sto ako je 17,5 :D

Jel ti ispravan čok? Ako je ispravan onda nebi trebao zezat sa hladnim paljenjem

Ne znam kako da to provjerim, nekad radi nekad ne, ako je vani hladno i motor je hladan u 99% slucajeva ce se ugasit nakon paljenja. Ako je vani toplo i motor je hladan, u 33% slucajeva ce se motor ugasit (znaci cok ce radit...nekad)

Postoci su naravno okvirni, cisto da docaram :)

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #6 : 07 Svibanj, 2013, 12:07:18 »
Skini čok i spoji ga na akumulator, prije spajanja na akumulator izmjeri duzinu igle i onda kad spojis opet nakon cca 1min izmjeri duzinu igle.. Trebala bi bit duza, ako nije onda ne valja čok
Weddings are basically funerals with cake.

Offline 2talker

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: stalker 2003.
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #7 : 07 Svibanj, 2013, 13:38:15 »
Ok :), trenutno mi je bitnije da se on upali iz drugog - treceg kurblanja nego da se ne ugasi u leru kad je hladan, to jos donekle mogu tolerirat. (Osim ako cok ima neke veze sa paljenjem :D)

Inace, sada sam ga pogledao malo, opet je mala mrlja ispod njega, mislim da benzin curi (asfalt na kojem je ta mrlja se poceo mrvit) i kada sam ga pokusao upalit na anlaser zavrtio ga je 2-3 puta i onda "stucnuo", dole je iscurila opet ta tekucina. 90% sam siguran da je to benzin koji curi iz cilindra i da je zbog nakupine njega u cilindru anlaser stucnuo kada sam ga palio.

Kada je sve iscurilo van, anlaser ga je opet normalno vrtio.

Ako sam u pravu i ako je stvarno stucnuo zbog nakupine benzina u cilindru, dal to znaci da su karike ipak u redu i da stvara dovoljnu kompresiju?

Ispricavam se ako su pitanja glupa, novi sam u svemu ovome pa ono :D

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #8 : 07 Svibanj, 2013, 13:57:15 »
1. Jel ti to preljeva benzu u cilindar kad stoji- ako da onda sredi karb?
2. Obavezno zamjeni spucano crijevo koje ide od karba do airboxa čitavime i nemoj se voditi logikom da je spucano bilo i prije pa je to onda OK.
3. u kakvom su ti stanju lamelice na usisu? (radi povratnog "štucanja" kojeg spominješ)
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline 2talker

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: stalker 2003.
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #9 : 07 Svibanj, 2013, 14:15:23 »
1. Jel ti to preljeva benzu u cilindar kad stoji- ako da onda sredi karb?
2. Obavezno zamjeni spucano crijevo koje ide od karba do airboxa čitavime i nemoj se voditi logikom da je spucano bilo i prije pa je to onda OK.
3. u kakvom su ti stanju lamelice na usisu? (radi povratnog "štucanja" kojeg spominješ)

1. Koliko sam skuzio, da, znaci ujutro kada sam kretao na posao je bila mrlja ispod njega (znaci preko noci je iscurilo) ali nije stucao pri paljenju (mozda jer sam ga isprva samo kurblao pa je iscurilo bez da sam skuzio), dosao normalno na posao, ostavio ga u garazi, sada pod pauzom isao vidjet jel opet ima mrlja ispod, ima..pokusao upalit na anlaser, stuca i ispusta benzu.

2. Spucano crijevo nije iz airbox u karb, taj dio je ok, spucan je dio koji ide iz vana u airbox na filtriranje. Vodio sam se logikom da je bolje da uzima zrak iz utrobe skutera jer je topliji, a svakako ide na filtriranje.

3. Lamelice na usisu? Ako je to ispod onog gumenog djela sto ide iz karba u motor, sto prakticki drzi karburator "u zraku", to nisam uopce skidao.

Offline Caky644

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 781
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: komplet 200
  • MojSpuh: serijalovic
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #10 : 07 Svibanj, 2013, 14:42:51 »
Pogledaj lamelice na njima izbija ako nisu 100% zatvorene,karb triba ustelat to ti curi izmedu cilindra i auspuha al posto spominjes hrdu moze bit i antifriz,pomirisi sto je

Offline 2talker

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: stalker 2003.
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #11 : 07 Svibanj, 2013, 15:10:22 »
Pogledaj lamelice na njima izbija ako nisu 100% zatvorene,karb triba ustelat to ti curi izmedu cilindra i auspuha al posto spominjes hrdu moze bit i antifriz,pomirisi sto je

Nigdje nisam spomenuo hrdu :D a antifriz ne tocim jer je motor AC :)

U svakom slucaju pogledat cu lamelice, ali ako ih nisam dirao, a ovo je odjednom pocelo cisto sumnjam da je do toga :icon_scratch:

Offline 2talker

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: stalker 2003.
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #12 : 07 Svibanj, 2013, 15:41:35 »
Danas cu ga rasklopit, pa ako mi netko moze reci za koliko da odvrnem sarafe za zrak i benzin na karbu ako se radi o 12-ici, a za koliko ako je 17,5?

Offline 2talker

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: stalker 2003.
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #13 : 08 Svibanj, 2013, 08:03:40 »
Rijesena stvar :)

Rastvorio sam ga i problem je bio u iglici na plovku i cijevcici za dovod goriva, nije sjedala dobro na onaj ventil i benza je curila iz toga cijelo vrijeme (70% punog tanka mi otislo). To sam sve rijesio i postelo malo karb i sad radi odlicno :)

Ujutro sam ga upalio na prvo kurblanje, ima dobar start, dobro medjuubrzanje, sve je odlicno. Samo neka tako ostane :D

Inace, na karbu pise PHVA DELLORTO 12..tako da je 12

Hvala svima na pomoci!

Offline 2talker

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: stalker 2003.
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #14 : 10 Svibanj, 2013, 14:48:31 »
pozdrav opet, evo mene :D

Sve radi na stalkeru...osim starta koji je jos uvijek nagli, po nekoj logici i osjecaju do onog "trzaja u startu" dolazi zbog nenastelanog prijenosa, ali tu iskreno ne znam sto da gledam :) pa eto molim malu pomoc na kaj da obratim posebnu pozornost kad rasklopim variomat sutra

hvala!


Offline 2talker

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: stalker 2003.
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #15 : 12 Svibanj, 2013, 17:38:18 »
nis, otvorio sam poklopac dekla i pokusao skinuti da vidim koje su rolice stavljene i u kojem su stanju, al nisam uspio, ne znam cime da kontriram ovu rotaciju, na sto da zaglavim sarafciger/kljuc

evo par slika pa sigurno vi koji imate iskustva možete prepoznat ako je nešto serijski ili nije i kakvo je opcenito stanje (bar po slikama sto vidite)

http://oi42.tinypic.com/auaveq.jpg
http://oi40.tinypic.com/2i3dk.jpg
http://oi43.tinypic.com/a5i553.jpg
http://oi42.tinypic.com/33c6wis.jpg
http://oi40.tinypic.com/33ml9qu.jpg
http://oi41.tinypic.com/uvtpv.jpg

nabavio sam app na mobitelu za radjenje grafova kod ubrzanja i koliko sam iscitao iz toga, imam ful ravnomjerno ubrzanje do negdje 60, pa se muci do 70 i to mu je max. (9. mjesec prosle godine max brzina je bila 77kmh...ali istina i ja sam dobio dosta kila u medjuvremenu :D) ali osjetim da se prevrtava, jos mi je i decko koji mi je slagao elektronsku blokadu prije godinu dana rekao da mi se dosta prevrtava skuter i da sa rolicama pola grama tezim nebi nista izgubio od ubrzanja ali bi dobio na krajnjoj, ako se ne varam on je slowrider tu sa foruma (vozi aeroxa sa yasunijem), ja sam ga bio prek njuskala kontaktirao, ali sto vise citam forum mislim da je to on bio :)
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2013, 17:41:08 2talker »

Offline 2talker

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: stalker 2003.
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #16 : 14 Svibanj, 2013, 13:40:20 »
Zar bas nitko? :(

U medjuvremenu jos se nesto pojavilo, zapravo je to vec neko vrijeme ali nikako da skuzim u cemu je stvar.

Ne znam tocno odakle, ali se cuje da nesto susti/zvecka...ako je u leru, tek povremeno nesto zazvecka, cim dam malo gasa sve jace i jace zvecka do onog trenutka kada vise ne cujem to zveckanje od glasnoce motora i vjetra (oko 60kmh)
Ali sam primjetio da pocne jako zveckat cak i u leru, kada motor nagnem na desnu stranu.

Sto bi to moglo biti?

Offline ST Runner

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
  • Moja Kaciga: crna :)
Odg: Stalker - nekoliko "problema"
« Odgovori #17 : 14 Svibanj, 2013, 14:02:20 »
nis, otvorio sam poklopac dekla i pokusao skinuti da vidim koje su rolice stavljene i u kojem su stanju, al nisam uspio, ne znam cime da kontriram ovu rotaciju, na sto da zaglavim sarafciger/kljuc

prvo skini bendiks, pa zavidaj jednu od vida od dekla ispod zupčanika i tada imaš uporište za odvijačem zaglaviti zupčanik. samo pazi da ti je dovoljno snažnan odvijač i na vidu se osloni skroz uz blok, nemoj visoko da se ne iskrivi ili pukne.