Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ZAKON O 50 ccm  (Posjeta: 8256 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #20 : 26 Studeni, 2006, 12:26:33 »
Znaš šta bi se još moglo.
Oni koji su tek položili da voze s blokadom određeno vrime (vi predložite) a onda kad prođe to vrime skidamo blokada.
To je i logično i odgovara nama svima jer to određeno vrime bi se smatralo i kao mladi vozač pa ima neka ograničenja
razumite šta vam oću reć. :icon_scratch:
Dajte komentare

to je malo nebulozni i ne treba... naime i M i A1 mogu se polagati s 16 godina, a cijene ispita su gotovo neznatne. stoga se M u praksi ne polaže već se dobiva uz A1, A ili B kategoriju... Osim toga skuter može rabiti i više osoba od kojih nisu svi mladi vozači. Upravo i treba inzistirati na tome da se ograničenja brzine  ne poštuju mehaničkim ograničavanjem, već prema odluci vozača.
inače, za mlade vozače lijepo piše u zakonu da skuterom ne smiju premašiti brzinu od 40 km/h. dakle, njima bi taj limit trebalo povisit na 50 km/h, ali bez uvjetovanja blokade... ni bilo koji vozač motora ili auta s bilo kojim motorom ili autom ne smije premašiti brzinu od 130 km/h pa se na velike motore i aute ne stavljaju blokade...
« Zadnja izmjena: 26 Studeni, 2006, 12:30:08 filiplatinovicz »
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #21 : 27 Studeni, 2006, 14:28:48 »
Dobro ukratko tribamo se nekako rješit te blokade.Mrcina kakav je taj zakon EU
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #22 : 27 Studeni, 2006, 15:44:22 »
Mrcina misli na vožnju do 125 ccm s B kategorijom... ima to osnova. Sudeći po napisima na stranim forumima, to je moguće u Italiji... za druge zemlje EU ne znam. jednako je tako pitanje trebaju li ti propisi u svim državama EU biti isti. za alkohol znam da nisu!  :drunken_smilie:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #23 : 27 Studeni, 2006, 19:26:45 »
A da probamo to jer Hr ide u EU moramo se prilagodit.Kaže mi prijatelj da možeš na tehničkom tražit da ti promjene papire kao da ti skuter bude pod nazivom motocikl,registracija i sva ta sranja na tehničkom će ti biti skuplja ali bar nemoraš blokadu.Ja nevirujen u to znaš li ti Filipe išta o tome ??? :dontknow:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #24 : 28 Studeni, 2006, 03:38:59 »
može se to tražit, ali mislim da treba i homologacija (nisam siguran za konstrukcije u koje se ugradjuju isti motori, ali vjerojatno) te obvezno A1/A kategorija... skup je to i složen postupak, a skuplja je i rega.
e pa sad... za one koji hoće vozit 50 ccm s A1/A ima lijepa alternativa od 96 ccm, 4T... piaggio zip (kina!), koji je sada na popustu po cca 9200 kuma. malen, praktičan, brundav s kotačima od 10 cola.
no, ide oko 7o km/h a troši kao upaljač, ispod tri litre.
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #25 : 28 Studeni, 2006, 11:39:43 »
može se to tražit, ali mislim da treba i homologacija (nisam siguran za konstrukcije u koje se ugradjuju isti motori, ali vjerojatno) te obvezno A1/A kategorija... skup je to i složen postupak, a skuplja je i rega.
e pa sad... za one koji hoće vozit 50 ccm s A1/A ima lijepa alternativa od 96 ccm, 4T... piaggio zip (kina!), koji je sada na popustu po cca 9200 kuma. malen, praktičan, brundav s kotačima od 10 cola.
no, ide oko 7o km/h a troši kao upaljač, ispod tri litre.


otom potom i za krmka su govorili da troši 3 litre što nijer istina
Piaggio X9 250  Black Box

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #26 : 28 Studeni, 2006, 11:42:54 »
govorili su samo o tome koliko pije... a di je još napoj???  :toothy9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #27 : 28 Studeni, 2006, 13:15:59 »
u kocu  ali ja ga tamo ne parkiram
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #28 : 28 Studeni, 2006, 15:04:51 »
Mislim da bi trebali mladim vozačima na B ili onu kategoriju za 'mopede' dati da mogu vozit i 125cc. Jest da se sa 125cc možeš pošteno razbiti ili ubiti (možeš i sa 50cc ako ćemo tako gledati) ali gledajte koji je trenutni mentalitet mladih: čim im godine dopuste polože za skuter i tako se zafrkavaju odmah do sljedeće granice. E kad napune 18 onda svi navale na A kategoriju i odmah na motorčine i 99% njih zbog lude glave naprave holokaust (i to nažalost čak i drugi stradaju zbog njih). Zato se zalažem da granicu pomaknu na 125cc a sad kako dalje bi se dalo raspravljati jer tu ima još više čimbenika...
Evo jedno mišljenje od onih 1% mladih ljudi sa malo (kako MR J kaže) hladnijom glavom...  :)
Who's looking for punishment ??

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #29 : 28 Studeni, 2006, 15:09:41 »
Da, bilo bi lijepo kada bi sa B kategorijom mogli voziti motore do 125cc zapremine, ali sumnjam da ce nam to dozvoliti, ipak drzava ubire novce od polaganja za A1 i A kategoriju... Tako da sumnjam da bi to kod nas proslo... (Moram vidjeti sa susjedom pa na proljece izaci za A kategoriju, obecao mi za badava jer sam mu nesto radio komp.)   :laughing7: :laughing7: :laughing7:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #30 : 28 Studeni, 2006, 17:14:36 »
a1/a kategorija i opet buju naplačivali svoje dadžbine kao i prije jer nebuš mogel voziti motor od 125ccm sa b kategorijom ceč samo skuter i tu je prednost.tko je htio voziti motor taj je i sad platio a ko bu htio voziti motor taj bu platio.u njemačkoj 50ccm je prošlost i to više nitko ne kupuje osi tatica za klince od neznam koliko godina iliti kao kod nas prije automatika.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #31 : 28 Studeni, 2006, 18:12:59 »
Ma nema šta država ubirat novce mi se moramo pokrenut svi skuteraši i taj zakon maknit ća i dat im naše prijedloge ako triba i ceste ćemo zatvorit.Kako su oni u školstvu postigli štrajkom,imat će 2013 godine 60% veće plaće pa ljudi znate li vi šta je to,oni danas imaju 4500 kn a u 2013 imat će 10000kn,ja idem odma na faks za profesora.
Ljudi ako se mi ne trgnemo nema ništa.S Punisherom se potpuno slažem.Daj ljudi ma napravit neki plan predložit ga ovima s drugih foruma i napravit peticiju ili nešto slično.Filipe aj ti si po svim forumima daj prijedlog
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #32 : 28 Studeni, 2006, 21:12:54 »
Ma nema šta država ubirat novce mi se moramo pokrenut svi skuteraši i taj zakon maknit ća i dat im naše prijedloge ako triba i ceste ćemo zatvorit.Kako su oni u školstvu postigli štrajkom,imat će 2013 godine 60% veće plaće pa ljudi znate li vi šta je to,oni danas imaju 4500 kn a u 2013 imat će 10000kn,ja idem odma na faks za profesora.
Ljudi ako se mi ne trgnemo nema ništa.S Punisherom se potpuno slažem.Daj ljudi ma napravit neki plan predložit ga ovima s drugih foruma i napravit peticiju ili nešto slično.Filipe aj ti si po svim forumima daj prijedlog
Ajde napokon da je netko rekao nešto o mom postu. Beskrajno ti zahvaljujem  :notworthy:
Već sam se počeo osjećati totalno napušteno...  :sad3:
Who's looking for punishment ??

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #33 : 29 Studeni, 2006, 00:11:12 »
nisam vam ja bas puno po drugim forumima... ponekad svratim na motore, gdje imam ukupno 50 postova... moje srce je tu... r.e. je aktivniji i svugdje prisutniji. neka to penzić i odradi. on barem ima vremena!  :laughing9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #34 : 02 Prosinac, 2006, 10:17:56 »
Jeb. me ovaj zakon moran sad na tehnički a neću proć zbog te blokade.Ma sastavit ću je ja sam samo da skupin još par informacija i sastavit ću je
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #35 : 03 Prosinac, 2006, 05:00:56 »
ja sam htio ugradit elektronsku blokadu... onu skupu, od K kn. onda mi je jedan šegrt rekao da sam bedast, jerbo da mi je bolje platit stotinjak kuna njima, neposredno uoči tehničkog, da oni stave mehaničku blokadu na variomat. Odmah po obavljenom tehničkom ju skinu i još ga poštelaju... sve za rečene nofce...
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline rogi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 194
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medulin
  • Moj Skuter: Kymco
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #36 : 04 Prosinac, 2006, 15:09:13 »
Super , pa kad te ufati muškatni plafac i stavi tvoje milo na faljke i kaže : aha , tu smo 83,48 kmh . Sad češ ti mene pratit do prfog tehničkog pregleda ,uz normalno kaznicu od ... kn.! :toothy9:
NERA-MEDULIN

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #37 : 04 Prosinac, 2006, 17:26:36 »
da a kaj mu je dokaz.pištoljček.a ti njemu a kaj niste resetirali od prošlog frajera brzinu pa moj neide brže od 50.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #38 : 04 Prosinac, 2006, 18:26:26 »
Ja sam 3 godine vozio bez vozačke,nikad me nije zaustavilo ni tada a ni od onda kad sam dobio vozačku.Bit je u tome da recimo ja znam di će bit policija u krugu od 50km i onda usporim vožnju prije tog mjesta i ako ih vidim čekam kamion ili bus i ja lipo za njim,pandur me nevidi i svi sretni i zadovoljni.
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline rogi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 194
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medulin
  • Moj Skuter: Kymco
Odg: ZAKON O 50 ccm
« Odgovori #39 : 04 Prosinac, 2006, 19:23:15 »
Ja sam 3 godine vozio bez vozačke,nikad me nije zaustavilo ni tada a ni od onda kad sam dobio vozačku.Bit je u tome da recimo ja znam di će bit policija u krugu od 50km i onda usporim vožnju prije tog mjesta i ako ih vidim čekam kamion ili bus i ja lipo za njim,pandur me nevidi i svi sretni i zadovoljni.
A ti si znači taj , sigurno imaš crveni plašt i plavo odjelce , rengen pogled i da ne zaboravimo veliko ''S'' (StreetRunner) :toothy10:




 
NERA-MEDULIN