Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sf 2 teško pali  (Posjeta: 1654 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Sf 2 teško pali
« : 09 Svibanj, 2013, 13:52:15 »
Pozdrav
Imam problem kad mi motor ostane da ga nepalim 8 i više sati teško pali,na gumenoj cjevčici na čašici karba (GURTNER) mi malo kapa gorivo,dali to iscuri pa onda dok nenavuče ponovo gorivo u čašicu neće da upali.Kad upali možeš ga gasit i palit na zub koliko hoćeš i svaki put upali,samo kad odstoji zeza me.Čistio sam i plovak i iglicu plovka,puhao da vidim zatvara li i zatvara dobro,vakum ventil nepušta gorivo koliko sam uspiovidjeti.Ako ima tko kakvih savjeta,kako provjeriti taj vakum ventil jel ispravan,ili bilo šta drugo neka napiše.

Offline nodius

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • 098 975 1160
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: sf2 LC
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: solidan
  • MojSpuh: neki od rođaka
Odg: Sf 2 teško pali
« Odgovori #1 : 09 Svibanj, 2013, 14:41:41 »
Cok te jebe kao i ostale :icon_thumright:
s6 sport pro 70, bgm evolution, yasuni R, multivar 5.6g, remen top perf.755x18, polini crne opruge, org. centralni, s6 usis(lamele 0.30mm), dell19 bs, airbox(red sponge), bgm zvono, ser. kvacilo...

tto rpm, bgm 16led stop, h4 xenon svjetla

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: Sf 2 teško pali
« Odgovori #2 : 09 Svibanj, 2013, 15:10:49 »
Malo mi to nije jasno,kurblam dugo dok neupali prvi put,kad upali,ugasim ga i odmah posle kresne na zub,u biti mašina se i nezagrije ali pali.Jel taj čok neradi na principu auto čoka,kad se ugrije onda se isključuje.Kužiš šta hoću pitat,ako neradi čok,kako ga upalim odmah drugi put bez problema,a mašina nije radila niti minutu nakon prvog paljenja.

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: Sf 2 teško pali
« Odgovori #3 : 10 Svibanj, 2013, 13:58:48 »
Ima li tko kakav drugi savjet osim čoka,ajde da rješim to.

Offline Macak sf

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 659
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot sf2
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: MHR replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Sf 2 teško pali
« Odgovori #4 : 10 Svibanj, 2013, 14:12:01 »

Ako ti je izražen problem samo kod prvog jutarnjeg paljenja onda ti je sigurno čok jer nisi ti jedini sa takvim problemom jer imao sam ga i ja i puno kolega sa ovoga foruma.Nabavi drugi čok a najbolje bi ti bilo rješenje da staviš ručni čok i više nećeš
imati problema.

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: Sf 2 teško pali
« Odgovori #5 : 10 Svibanj, 2013, 16:08:21 »
nije samo jutarnje,nego općenito prvo paljenje,bilo ono u 8 ujutro ili 5 popodne,imam neki karb za kupit pa ću mijenjat po redu.Prvo ću čok zamjenit pa ću vidit jel do njega,nebacaju mi se novci bezveze ako je u pitanju taj vakum ventil jer sam čitao postove da hoće i on zezat.Da nebi mislili da nisam pročitao sve postove o sf-u ovdje,čitao sam ali nisam mogao povezati ovaj moj slučaj sa drugima.Jer mi neide u glavu,kako upali drugi put bez problema a nije radio ni minutu.Djeluje mi kao da navlači gorivo pa onda upali ili ga ima previše u čašici plovka pa dok to neizbaci neće da upali,jer mi na auspuh baci van čim ga upalim i isturiram a posle nebaca.

Offline kurbla001

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 879
  • Spol: Muški
  • Za bolji ten vaše bulje, koristite maslinovo ulje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: H. Dubica
  • Moj Skuter: Sf2, mini cooper jcw
  • Moja Kaciga: je nova...
  • MojSetup: DR Evo 79,9cc prerađen
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Sf 2 teško pali
« Odgovori #6 : 10 Svibanj, 2013, 16:18:51 »
nije samo jutarnje,nego općenito prvo paljenje,bilo ono u 8 ujutro ili 5 popodne,imam neki karb za kupit pa ću mijenjat po redu.Prvo ću čok zamjenit pa ću vidit jel do njega,nebacaju mi se novci bezveze ako je u pitanju taj vakum ventil jer sam čitao postove da hoće i on zezat.Da nebi mislili da nisam pročitao sve postove o sf-u ovdje,čitao sam ali nisam mogao povezati ovaj moj slučaj sa drugima.Jer mi neide u glavu,kako upali drugi put bez problema a nije radio ni minutu.Djeluje mi kao da navlači gorivo pa onda upali ili ga ima previše u čašici plovka pa dok to neizbaci neće da upali,jer mi na auspuh baci van čim ga upalim i isturiram a posle nebaca.
možda i svjećica zahebava....možda karb nije poštelan....nagađam samo !!

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: Sf 2 teško pali
« Odgovori #7 : 10 Svibanj, 2013, 17:58:44 »
Vidjet ću kad mi dođe drugi karb,pa ću probat promjenit čok.Hvala na odgovorima,u međuvremenu ću još malo proguglat,nebi li našao neko rješenje.A sutra ću se pozabavit sa svjećkom i smjesom,i probat ga još čistit i ispuhivati.

Offline nodius

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • 098 975 1160
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: sf2 LC
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: solidan
  • MojSpuh: neki od rođaka
Odg: Sf 2 teško pali
« Odgovori #8 : 11 Svibanj, 2013, 20:32:31 »
javio se i meni sad isti problem, nov novcat cok, kad je hladan pali nakon 6-7 puta, kad ga zakurblam gori 1-2 sec i ugasi se odma dao ja gas ili ne, onda kurblaj rodjo dok ne upali
s6 sport pro 70, bgm evolution, yasuni R, multivar 5.6g, remen top perf.755x18, polini crne opruge, org. centralni, s6 usis(lamele 0.30mm), dell19 bs, airbox(red sponge), bgm zvono, ser. kvacilo...

tto rpm, bgm 16led stop, h4 xenon svjetla

Offline ica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2
Odg: Sf 2 teško pali
« Odgovori #9 : 12 Svibanj, 2013, 09:38:52 »
Evo da kažem da sam za sada rješio probleme,kao prvo da mi necuri na čašicu gorivo sam uzeo komadić izolacije sa elektr.žice 2.5mm i navukao na vrh iglice koja služi za odušak iz čašice,time sam dobio da je vrh iglice širi i bolje zatvara dosjed u čašici a za čok sam rješio tako da sam ga rastavio i onaj bakreni dio što služi kao bimetal stavio pod vruću vodu da bi iglicu istjerao do kraja,pa onda pod hladnu vodu i rukom vratio unutra i tako par puta,složio sve natrag i ostavio preko noći skut u garaži,jutros ga upalim bez problema i gorivo nekapa nigdje.Žao mi je što se nisam sjetio to poslikati da možda nekom pomogne,ali ako koga zanimaju pojedinosti tu sam.