Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: smjesa i boja svjecice  (Posjeta: 9226 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline neco1995

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Baotian rocky 50
  • MojSpuh: Leo vince TT

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #1 : 27 Travanj, 2013, 12:11:08 »
Meni ovo ne valja pa ćak da je i malo tamnija od toga. Svjećica neka ti bude smeđe boje. Od malo tamnije boje nemre niš biti al od pre svijetle može i s takvo svjećicom nebi se htio igrati.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline neco1995

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Baotian rocky 50
  • MojSpuh: Leo vince TT
Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #2 : 27 Travanj, 2013, 12:26:49 »
razumijem te potpuno, koliko trebam jos odserafati zrak sad je na pola kruga ofvrnut,  sa ovakvom svjecicom najbolje prima gas i ne gusi se , za koliko god da okrenem seraf za zrak ne radi fino  zadrzava obrtaje. jel ima neka caka ili sta? mozda treba i seraf za ler okretati. mozes li mi malo to objasniti, bio bi ti zahvalan

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #3 : 27 Travanj, 2013, 13:34:19 »
Idealno, svjecica bi trebala bit na 2t iste boje od 1/4 do full otvora gasa. Na leru je uvijek bogatija. Za zdravlje mashine, bolje je da je malo bogatija na srednjim otvorima, a dobra na full gasu, nego da na full gasu bude siromasna, a dobra na srednjim i nizim okretajima

Sent from my HTC One X


Offline neco1995

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Baotian rocky 50
  • MojSpuh: Leo vince TT
Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #4 : 27 Travanj, 2013, 15:23:52 »
hvala na ogd.

Offline neco1995

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Baotian rocky 50
  • MojSpuh: Leo vince TT
Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #5 : 27 Travanj, 2013, 15:26:40 »
da stavim malo bogatiju znaci trebam pojacati malo ler gas jel?
ili smanjiti zrak, kad to uradim ne  reaguje na gas bas najbolje kad povecam ler  i kad turiram u  mjestu sporo vraca okretaje cak malo zadrzi na 2000 pa spusti. Nez kako  da postignem to?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #6 : 27 Travanj, 2013, 16:40:55 »
da stavim malo bogatiju znaci trebam pojacati malo ler gas jel?
ili smanjiti zrak, kad to uradim ne  reaguje na gas bas najbolje kad povecam ler  i kad turiram u  mjestu sporo vraca okretaje cak malo zadrzi na 2000 pa spusti. Nez kako  da postignem to?

Seraficem za zrak podesi tako da ti okretaji odma padnu na ler, a ne da se drze na visim okretajima pa da onda padaju jer to znaci da je smjesa ptesiromasna. Time si rijesio ler i prvih 1/4 gasa odprilike. Od tuda do 3/4 gasa rjesi polozajem igle, a na punom gasu iskljucivo glavnom diznom.

Inace, ler bi na 50ccm cvajama trebao biti oko 1800rpm

Sent from my HTC One X

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #7 : 27 Travanj, 2013, 16:46:11 »
Ovako, da krenemo od pocetka:
Kao prvo, ako je tebi saraf od smjese odvrnut samo pola kruga, to automatski znaci da ti fali goriva u smjesi (premala glavna dizna, a ja bi pogledo i kako stoji igla), jer je normala krug i pol do dva. Posto si ti morao zavrnut saraf od smjese (jer se tim sarafom regulira ekstra zrak, a ne gorivo) znaci morao si mu zatvorit zrak da dobijes dobar omjer goriva i zraka i da bi ti normalno spustao obrtaje i normalno radio.
Premala ti je glavna dizna ako ti je na ful gasu svijetla svjecica, znaci fali tu goriva. Ne znam koja ti je sad dizna, ali u svakom slucaju treba ti par brojeva veca, tipa (sad bubam) ako sad imas 60 stavi 64.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #8 : 27 Travanj, 2013, 16:48:29 »
Ovako, da krenemo od pocetka:
Kao prvo, ako je tebi saraf od smjese odvrnut samo pola kruga, to automatski znaci da ti fali goriva u smjesi (premala glavna dizna, a ja bi pogledo i kako stoji igla), jer je normala krug i pol do dva. Posto si ti morao zavrnut saraf od smjese (jer se tim sarafom regulira ekstra zrak, a ne gorivo) znaci morao si mu zatvorit zrak da dobijes dobar omjer goriva i zraka i da bi ti normalno spustao obrtaje i normalno radio.
Premala ti je glavna dizna ako ti je na ful gasu svijetla svjecica, znaci fali tu goriva. Ne znam koja ti je sad dizna, ali u svakom slucaju treba ti par brojeva veca, tipa (sad bubam) ako sad imas 60 stavi 64.

Tako nekako.
Znas da je dobra ler dizna kad je serafic zraka (ili smjese) oko krug i pol otvoren, ali moze on biti i izmedju 3/4 i 2,5 kruga otvoren pa da sve bude ok.
Ipak, idealno je 1,5 kruga otvoren

Sent from my HTC One X


Offline neco1995

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Baotian rocky 50
  • MojSpuh: Leo vince TT
Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #9 : 27 Travanj, 2013, 16:51:51 »
karburator je Serijski Pz19 tako pise u knjigama. kad odvrnem seraf za zrak na krug i po  onda trebam povecavat ler dok ne dobijem pravi msm da fino vraca obrtaje itd... jel tako?

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #10 : 27 Travanj, 2013, 16:53:34 »
Ne, nije. Ler gas s tim nema veze. Ti neces dobit normalno spustanje okretaja dokle god imas previse zraka u smjesi.

Offline neco1995

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Baotian rocky 50
  • MojSpuh: Leo vince TT
Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #11 : 27 Travanj, 2013, 16:57:58 »
sad sam skroz zbunjen ??? ,znaci ova dva serafa za zrak i za ler nisu povezana kad odvrcem ili zavrcem jedan drugi nema vezze s'tim, prvo to rascistimo, kad bi sad okrenuo seraf za zrak na krug i po onda bi povecao obrtaje na oko 2000-2500  i skroz sporo bi spustao, po tome sam zakljucio da onda trebam dirati seraf za ler da bi to uskladio???

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #12 : 27 Travanj, 2013, 17:01:41 »
Prvo podesis serafic zraka na krug i pol.
Onda seraficem za ler podesis na 1800okr.
Onda seraficem za zrak podesis da ti okretaji odma padnu na ler kad se naglo zaustavis u voznji. Njega podesi taman toliko da kad bi bio otvoren 1/4 kruga vise, okretaji bi se zadrzavali visoko i tek naknadno pali na ler.


Sve vrijedi za potpuno zagrijan motor

Sent from my HTC One X


Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #13 : 27 Travanj, 2013, 17:05:06 »
Naravno da nisu povezana. Normalno da ti dize obrtaje kada saraf od smjese odvrces, pitanje i kako je nastiman taj fergazer  ???  ?
Smjesa se stela ovako:

Znaci otpustis saraf ler gas do kraja, pa ga malo dodas za cca dva kruga. Onda diznu od smjese odvrnes 3 kruga i to je pocetna tocka za stelanje smjese. Znaci sada tek palis motor, ako nece kresnut slobodno ga pali s gasom, ili jos podigni ler gas. Kad si ga upalio, lagano zavrces saraf od smjese i slusas taktove motora. Kad motor ubrza, slobodno dalje zavrci dok ne cujes "tvrdje taktove" znaci cujes da motor pocne onako tuc. E sad si vrlo blizu, znaci i dalje zavrces sve dok motor ne pocne spustat okretaje, kadf pocne spustat vratis saraf od smjese dok opet ne ubrza (obicno jako mali pomak) i to je to. Ostaje ti jos da vratis saraf od ler gasa nazad tj. da motor radi mirno i na normalnim okretajima kad je u mjestu.

P. S. Kad ovako podesis fergazer, on jednostavno MORA odmah spustat okretaje. Druga je stvar ako ne uspijes podesit fergazer na ovaj gore opisani nacin, znaci da ili je mala dizna, ili nesto ne valja sa airboxom, ili nesto trece...
« Zadnja izmjena: 27 Travanj, 2013, 17:07:03 dr.mrgood »

Offline neco1995

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Baotian rocky 50
  • MojSpuh: Leo vince TT
Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #14 : 27 Travanj, 2013, 17:09:21 »
probam pa javim kako je proslo, hvala vam u svakom slucaju

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #15 : 27 Travanj, 2013, 17:11:47 »
Nema na cemu, javi jesi li uspio pa cemo onda dalje gledat sta je ako ne uspijes slucajno

Offline neco1995

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Baotian rocky 50
  • MojSpuh: Leo vince TT
Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #16 : 27 Travanj, 2013, 19:30:44 »
ee, nakon  ponovnog stelovanja dobio sam smedjkastu boju svjecice nakon full gasa ali je poslije toga stajao 10-15 sec na leru.jel to to sto se tice smjese sada? vraca obrtaje sve ok ali kao da mi je malo bolje primao gas u voznji sa sa siromasnijom smjesom ali nije lose i ovako.
Sad da nes drugo pitam:
Do nedavno mi se svako jutro tj, svaki put kad je hladan gasio/gusio.upalim ga svaki put na prvu nenormalno povecva obrtaje i crkne poslije mogu verglati citav dan nece sastaviti. dok nisam znao sta mu je sipao sam goriva direkt u cilindar i tako upali , nekad je trebalo i da vise puta sipam tako goriva jer kad potrosi to opet se ugusi.  i tako  odjednom meni padne ideja da kadf poveca obrtaje zacepim rupu na airboxu i tako odma spusti obrtaje ne gasi se ,bude sve dobro poslije. oteram ga u servis kazu el.saug se raspao, stavim novi 150 kn platim kad sledece jutro ista stvar ali sam dan prije cackao ove serafe oko kojih smo maloprije raspravljali.

kad su oni palili tamo sa novim cokom nije se gasi niti povecavao obratje ni malo. kad mi je to jutro tako povecao obrtaje sa novim cokom nisam zatvaro rupu na filteru zraka da vidim sta ce se dogoditi, no ugusi se, nije htio odmah  sastaviti ostavim ga 5-6 min i poslije upali kao da nista nije bilo. SLEDECE jutro nije se ugasio sa istim -novim cokom ali je spustao i podizao obrtaje na puno ali podizao je nekoliko puta tako i vrati na normalni ler . isti dan nakon 5-6 sati hladjenja upalim opet se  podize obrtaje na oko 3000 sto mislim da je previse i ugusio se  msm nije jer sam zatvarao prstom zrak. kojki mu je k**ra* vise  da prostite. nadam se da me kuzite , trudio sam se da sto blize objasnim situaciju, HVALA NAJLJEPSE!

Offline neco1995

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Baotian rocky 50
  • MojSpuh: Leo vince TT
Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #17 : 27 Travanj, 2013, 19:56:08 »
 :'(   help

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #18 : 27 Travanj, 2013, 21:20:02 »
Nije smio stajat na leru 15 sekundi. Trebao si ga vozit full gas kilometar dva i onda ugasit pa naglo stat i pogledat boju

Sent from my HTC One X


Offline neco1995

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Baotian rocky 50
  • MojSpuh: Leo vince TT
Odg: smjesa i boja svjecice
« Odgovori #19 : 27 Travanj, 2013, 21:48:26 »
probacu sutra ponovo ,a sta bi moglo bit ovo sto se gasi?