Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nova spulja  (Posjeta: 1588 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Nova spulja
« : 10 Srpanj, 2008, 18:17:09 »
hmmm, vec 3 godine se vozim na Leu RRu koji je za pocetak bio ok izbor, ali danas nakon 3 godine, auspuh je srednja zalost! zbog mojeg (ne)odrzavanja, spuh je sav zahrđavio, prigza nema vise staklene vune...iako je spuh bio 2 put smirglan i s onim "ježom" na ubodnoj pili i lakiran sa lakom za spulje, OPET je poceo hrđat kroz lak...
tak da, htio bih sad neku bolju spulju koja izvalci vise konja iz malossi gize, a da se ne mora mjenjat radilica i frga 17,5!?

uzeo sam u obzir: Gianelli reverse, Malossi MHR replica, Polini for race 2(3), neki stage 6 da importam...

trenutno mi je naj reverse jer je jeftin, a i kolko sam cuo, najbojli je za base klasu i ne forsira kit previse...

aj recite vi nes o tim spuljama i cijenama Polinia i s6-a jer za njih nigde nemrem nac cifre...

i na koliko obrtaja koji auspuh daje peak snagu i ako tko ima mozda neke sheme i presjeke...i ako znate dal koji spuh ima neke tvornicke defekte koji se skuze tek nakon XYZ kilometara i tak...

Hvala!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nova spulja
« Odgovori #1 : 10 Srpanj, 2008, 18:31:26 »
"Polini Forrace" bi bio odlican za base i slabije midrace kiteve, ali on kosta preko 2000 kuna u HR (neka firma u Karlovcu, ne sjecam se sad tocno naziva).
Za Giannelli kojeg spominjes ne znam, ali nekako mislim da je primjereniji serijskom 50ccm cilindru.
"MHR Replica" spuh bi trebao fino raditi sa base kitom. Tom spuhu pasu nizi okretaji koji su i za base kit optimalni. Nekih 9000-9500 okr i to je to. Kosta oko 1600+kn.
"S6 PRO" je dosta nekvalitetan i hoce pucati (tako sam barem u par navrata cuo i vidio). Ima fine performanse, ali sto to vrijedi ako se raspadne.

Ako ti se vec pruza prilika za narucivanje iz vana, ja nebi trazio dalje od "Yasuni R" koji je odlican spuh za base kiteve. Uz to je i najkvalitetniji na trzistu pa je pregaranje vune ili pucanje kod njega prakticni nemoguce.
U HR, spuh istih karakteristika kao i "Yasuni R" ima za nabavit i zove se "Top Performances Top Line". Isti je kao i "Tenigas RS70". Oba imaju identicne karakteristike kao i "Yasuni R", ali su daleko losije kvalitete i cesto spale vunu, prosline ulje na spoju sa prigushivacem, a i znaju puknut tu i tamo.


Ponavljam, od "Yasuni R" boljeg za base setup neces naci.
« Zadnja izmjena: 10 Srpanj, 2008, 18:33:24 3alfa3 »

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Nova spulja
« Odgovori #2 : 10 Srpanj, 2008, 18:32:48 »
Polini Forrace bi bio odlican za base i slaibje midrace kiteve, ali on kosta preko 2000 kuna u HR (neka firma u Karlovcu, ne sjecam se sad tocno naziva).
Za Giannelli kojeg spominjes ne znam, ali nekako mislim da je primjereniji serijskom 50ccm cilindru.
MHR Replika spuh bi trebao fino raditi sa base kitom. Tom spuhu pasu nizi okretaji koji su i za base kit optimalni. Nekih 9000-9500 okr i to je to. Kosta oko 1600+kn.
S6 je dosta nekvalitetan i hoce pucati (tako sam barem u par navrata cuo i vidio). Ima fine performanse, ali sto to vrijedi ako se raspadne.

Ako ti se vec pruza prilika za narucivanje iz vana, ja nebi trazio dalje od Yasuni R koji je odlican spuh za base kiteve. Uz to je i najkvalitetniji na trzistu pa je pregaranje vune ili puncanje kod njega prakticni nemoguce.
U HR, spuh istih karakteristaka kao i Yasuni R imaza nabavit i zove se Top Performances Top Line. Isti je kao i Tenigas RS70. Oba imaju identicne karakteristike kao i Yasuni R, ali su daleko losije kvalitete i cesto spale vunu, prosline ulje na spoju sa prigushivacem, a i znaju puknut tu i tamo.


Ponavljam, od Yasuni R boljeg za base setup neces naci.
mislim da sam ga vidio u ami tradu u karlovcu,imaju i auspuha za pezoe tipa polini itd

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nova spulja
« Odgovori #3 : 10 Srpanj, 2008, 18:33:56 »
Polini Forrace bi bio odlican za base i slaibje midrace kiteve, ali on kosta preko 2000 kuna u HR (neka firma u Karlovcu, ne sjecam se sad tocno naziva).
mislim da sam ga vidio u ami tradu u karlovcu,imaju i auspuha za pezoe tipa polini itd

E, to je ta firma. Ali kosta 2000+ kuna..

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Nova spulja
« Odgovori #4 : 10 Srpanj, 2008, 18:36:11 »
Polini Forrace bi bio odlican za base i slaibje midrace kiteve, ali on kosta preko 2000 kuna u HR (neka firma u Karlovcu, ne sjecam se sad tocno naziva).
mislim da sam ga vidio u ami tradu u karlovcu,imaju i auspuha za pezoe tipa polini itd

E, to je ta firma. Ali kosta 2000+ kuna..
cijene su ubitacne,sve mi se vise svidja serijala :toothy11:

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Nova spulja
« Odgovori #5 : 10 Srpanj, 2008, 18:38:05 »
iMotica ova cura sto je tu na forumu ona ima na base kitu polini for race2 spuh i skut ide ko blesav,izvuce dusu iz kita
kupljen je u karlovcu i placen je oko 1300kn tak mi je njezin stari rekao
pitat cu tocno koja trgovina pa javim

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Nova spulja
« Odgovori #6 : 10 Srpanj, 2008, 19:14:14 »
Bogami ovaj yasuni je predobro napravljen i zao mi je to voziti po cesti. Vidjeti cemo sto kaze gus na novi spuh.

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Nova spulja
« Odgovori #7 : 10 Srpanj, 2008, 22:41:21 »
aha znaci tak...bemti i polini...

a kako se ponasa giza sa shotom!? jer sad imam nes para pa bi onda, ak je to dobra kombinacija, ulozio prvo u frgu dell 21, naso sam neku nikad koristenu iz malossi pakunga za 700 kn na oglasima...pa onda kupim plavu topovu radilicu i na to oko zime kad skupim pare bi stavio shot pa za slijedecu sezonu...

mislim, bojim se zbog 2 karike i gusnatog cilindra koji se sporije hladi...generalka je radjena prije 3k km sa novim klipom i nije bila potrebna specijala, sve je ko novo a cilindar ima na sebi 16k km...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Nova spulja
« Odgovori #8 : 10 Srpanj, 2008, 22:45:01 »
Ja sam vozio Nardo (isti ko Shot) na MHR Replici kitu i mislim da je to spuh koji i Repliku zeli zavrtiti vise nego sto njoj pase. Na Base kitu bi se ta razlika jos vise osjetila.
Pa ipak, ljudi voze Shot/Nardo na nepreradjenim Base kitevima i kunu se da skuteri idu odlicno....

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
Odg: Nova spulja
« Odgovori #9 : 10 Srpanj, 2008, 22:57:44 »
Ja sam vozio Nardo (isti ko Shot) na MHR Replici kitu i mislim da je to spuh koji i Repliku zeli zavrtiti vise nego sto njoj pase. Na Base kitu bi se ta razlika jos vise osjetila.
Pa ipak, ljudi voze Shot/Nardo na nepreradjenim Base kitevima i kunu se da skuteri idu odlicno....
a kunu se oni kad voze malo...prvo hvalis hvalis spuh,i sve,i onda kad vidis kak ti unisti motor,onda te sram priznat da si bio u krivu...ja sam se osobno uvjerio sta je shot napravio frendu na sf2,imao je cistu serijalu,gore shot,mallosi 3.9 rolice i zute federe...motor je imao 9tkm kad je stavio shot,nakon 5tkm sa shotom,klip je imao lufta valjda pol centimentra ak ne i vise
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Nova spulja
« Odgovori #10 : 10 Srpanj, 2008, 23:02:18 »
hmmm...a meni nije bed preradit gizu u due+! :)
sam bi mi jbg, trebo klip od due+ i trebo bi na frendovom izmjerit squish pa vidjet dal bi mozda trebala nova glava il bi se ova dala brusit...a opet onda ti dodje pitanje, dal sve to radit i zajebavat se onak skroz do druge sezone il jednostavno kupit neki jaci i kvalitetniji spuh za normalni base setup...jer nisam siguran da RR izvlaci max iz gize...

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Nova spulja
« Odgovori #11 : 19 Srpanj, 2008, 23:52:20 »

"MHR Replica" spuh bi trebao fino raditi sa base kitom. Tom spuhu pasu nizi okretaji koji su i za base kit optimalni. Nekih 9000-9500 okr i to je to. Kosta oko 1600+kn.

U Rijeci 1869kn, a šta reći kada je zx 1400kn a kromirani 150 do 200kn skuplji