Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SF slabije pali...  (Posjeta: 4530 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
SF slabije pali...
« : 11 Travanj, 2013, 23:34:56 »
Evo danas se vozio malo po finom vremenu i ostavim motor kod kafica i sa drugom autom se malo vozali i sve i nakon par sati dodjem po motor i kurblaj jedno 20 puta i on onda tek nekako se javi i sastavi! Da je bilo zima pa ajd nego sunce citav dan i jos je bio na suncanoj strani i sve al jedva upali!Ne znam do cega je inace kad ga upalim dok je vrc pali super al sta mu danas bi sam bog zna ili mozda neko zna ovde sa foruma? :D

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #1 : 14 Travanj, 2013, 13:24:01 »
tesko da ce ti itko reci odgovor na taj problem, mene je isto to mucilo. Kad je hladan pali na zub a vruc nema sanse da upali.
Koliko sam uspio skuzit mene su semerinzi zezali, promjenio semeringe i pali ko zmaj.

Pokusaj sa novom svjecicom, pogledaj semeringe, provjeri chok, ocisti karburator i filter..

Kad je vruc i nece da upali, pokusaj ga kurblat i pogledaj svjecicu jel bude mokra (meni je bila uvijek suha), pokusaj stavit malo goriva u cilindar pa vidi oce li tada palit.

Ima li ti iskre kad nece da upali?
Weddings are basically funerals with cake.

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #2 : 14 Travanj, 2013, 21:52:04 »
dali ti je ispravan el.čok? stavi novu svječicu i čok ako ti ne radi. vjeruj ja sam se rješio mnogih problema zamjenom el.čoka, bilo da je skuter hladan ili vruč.
a mjenjao sam ga i na WRC-u i Vivacityu. ispravan čok na Peugeotu zlata vrjedi.  8)
WRC!

Offline marijan

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • nepropuštaj jeftino
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OZALJ
  • Moj Skuter: DERBI GP1
  • Moja Kaciga: AEROH
  • MojSetup: MALOSSI SPORT
  • MojSpuh: ZX
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #3 : 14 Travanj, 2013, 22:26:41 »
Slazem se sa dinom garant ti je otisao el. Cok to je kod njih boljka. A da sí skroz siguran skini cok stavi prst na mijesto coka i probaj ga upaliti ako upali znas da je do njega!
doktor

Offline deni97

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot SpeedFight 2
  • Moja Kaciga: HJC CS-14Daggar
  • MojSpuh: Serijski
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #4 : 15 Travanj, 2013, 23:15:26 »
Ista stvar je bila i kod mene na SF 2. Promjenio sam čok i sad pali kao zmaj. :icon_thumright:
Pozzz

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #5 : 16 Travanj, 2013, 17:10:45 »
Ne radi kod mene chok ali ne kontam zasto onda upali kad je hladan a poslije voznje npr 1h nema sanse da upali vec tek nakon 20-ak kurblanja!Danas sam sve precistio usis malo gledo i karb cistio zamjenio sam diznu jer je bila prije 72 a sad sam stavio 64!Vicemo sta ce se desiti malo kasnije i kako ce paliti jer sam ovo radio prije 1h mozda!!
Evo neke slike i da vidite sta je sa usisom?Uzasno slabo prima gas i kad sam otvorio i pogledao lamelice nisu legle nikako strse gore ne zatrvaraju uopste dobro!Evo slike!

Evo malo sve komplet


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

evo tu se vidi odozdo slikano kako lamelice propustaju svjetlos sto ukazuje da nisu legle dobro uopste!



Uploaded with ImageShack.us

a evo i ovde se vidi -.- !


Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #6 : 19 Travanj, 2013, 13:43:17 »
Danas meni isti problem, ostavim ga 2min i nije tio upalit. Upalio tek kad sam mu ubacio goriva u cilindar  :sad1:
i posle toga opet pali kao da nista nije bilo  :dontknow:

Btw. Jesu ovo original lamelice ili su neke aftermarket? Koliko kilometara ima skuter?
Weddings are basically funerals with cake.

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #7 : 20 Travanj, 2013, 00:37:08 »
Ma nez sta mu je!
Kad ga tek upalim ne prima gas! to ajd kontam do choka!Stavio diznu 64 i nikako da ustelujem smjesu nema sanse ako zavrcem saraf on dobar sve ali slabo pali ako ga odvrcem pali bolje ali slabo prima gas nikako bukne kad puknem pun gas ali pola gasa nista kao da nisam ni stisno! Ne znam sta uraditi da se unormali!Gledam skuter ciji god probam cim se doda gas malo on prima i odaziva se odma ali kod mene to nikako slabo prima gas i slabo se odaziva kad krecem!To mora da je do usisa ili nez ni ja do cega do karba ugl znam da me smorilo ovo vise!
A lamelice nisam dirao nikad od kako sam kupio skuter!Presao je preko 11tkm!A da li su njegove original ne znam al znam da su zinule kao som! :D

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #8 : 20 Travanj, 2013, 08:23:53 »
Jesi li ih pokusao okrenuti na drugu stranu? Tada bi trebale zatvarat.
Kakvi su ti semerinzi? Moze bit da preko njih vuce fals zraka pa ne moze stvorit dovoljno podtlaka
Weddings are basically funerals with cake.

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #9 : 20 Travanj, 2013, 14:36:49 »
Pogledacu semeringe ovih dana pa cu vidjeti ne znam sta bi ti reko...
A lamelice sam bas okrenuo kad sam vracao i najgore sto je isto ovaj gore limeni dio kad ih pritisne i kad ste stegne same se podignu -.-

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #10 : 20 Travanj, 2013, 22:20:33 »
Ma nez sta mu je!
Kad ga tek upalim ne prima gas! to ajd kontam do choka!Stavio diznu 64 i nikako da ustelujem smjesu nema sanse ako zavrcem saraf on dobar sve ali slabo pali ako ga odvrcem pali bolje ali slabo prima gas nikako bukne kad puknem pun gas ali pola gasa nista kao da nisam ni stisno! Ne znam sta uraditi da se unormali!Gledam skuter ciji god probam cim se doda gas malo on prima i odaziva se odma ali kod mene to nikako slabo prima gas i slabo se odaziva kad krecem!To mora da je do usisa ili nez ni ja do cega do karba ugl znam da me smorilo ovo vise!
A lamelice nisam dirao nikad od kako sam kupio skuter!Presao je preko 11tkm!A da li su njegove original ne znam al znam da su zinule kao som! :D

Ako ti je u skutu dosla orginal dizna 72 kao sto je u mom bila kad je bio nov cudi me da ocekujes bolji odziv na gas sa 64 i to jos pogotovo sa rezo spuhom. Znaci evo kakvo je stanje kod mene bilo kad je skut bio nov.Dizna je bila 72 a na onoj plastici koja se nabije na filter zraka a ode ispod sjedista je bila ona dvocjevka plastika sa promjerom 15mm za svaku cijev.Kod tebe vidim na onoj slici na toj plastici uopste nema te dvocjevke sto znaci da su ti otvori bar po 20mm ako ne i vise. Znac vrati diznu 72,nastimaj da su rupe po 15mm i onda nasteluj na sarafic da ti lijepo pali i radi a gas ce primati bez problema jer je uspostavljen odnos usisa u airbox i velicine dizne.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #11 : 21 Travanj, 2013, 01:12:25 »
To sve stoji...dizna je u njemu dosla 50 kad sam ga uzeo.
A oni nastavci na filteru sa 15mm koliko su mi rekli i ne idu tu ali ne znam probacu ti vratit pa vidjeti!
Odaziv na gas ja vjerujem da nije do dizne i ustelanosti smjese!
Kod druga probavam sf-a i cim se pipne gas on reaguje a kod mene puknes na pola i postepeno dize obraje kao da polako zavrcem gas znaci 0 odaziv!Oovo u voznji nekad sto ne prima to jeste do smjese to se da sredit!
Do usisa ima neke veze siguran sam samo ne znam sta da uradim sa njim a nemam ni sad nesto para da uzimam drugi novi usis!Skuco sam 200km i sve otislo na styling! Volio bih da to napravim sa odazivom jer kad neko drugi sjede na skuter ko nije navikao totalno je cudno i tesko je za voziti tako i kretati uopsteno!A diznu 72 cu najvjerovatnije i vratiti!
Juce isao da bacim djir iz dosade i idem mozda 1km u jednom pravcu i derem ga 80+ po satu prelazi dole u crveno...vracam se odozgo dodje da 75 i nece dalje ja zavrcem gas al nista...znaci i tu nesto ima nekad ide nekad ne ide  :dontknow: sta bi dobio sa 17.5 karbom? Bil se bolje javljao i kakva bi potrosnja bila?

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #12 : 21 Travanj, 2013, 01:18:44 »
ja 17,5 karbom, ako dobro ustelas potrosnja ista ili manja.. Odaziv na gas bi trebao bit bolji, ali tu zeza prirubnica koja je uska. dobro bi bilo nac prirubnicu od 100ccm masine ili sto je dino73n savjetovao u jednoj temi stage6 prirubnicu pa bi to onda bilo odlicno..
Weddings are basically funerals with cake.

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #13 : 21 Travanj, 2013, 21:49:42 »
Sve stoji to al jel poslije tog karba i s6 prirubnice mora ici gljiva ili moze i serijski ovaj airbox?  :drunken_smilie:
Gljive mi se bas i ne svidjaju bar iz prica koje sam cauo da nisu nesto...a uz to su i skupe barem one kvalitetnije!

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #14 : 21 Travanj, 2013, 21:57:40 »
ne mora, moze se stavit airbox.. ima u radomira u projektu kako je to na vivacityu to napravio. ako uspijem pronaci sliku stavit cu ovde da vidis
Weddings are basically funerals with cake.

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #15 : 21 Travanj, 2013, 22:24:07 »
Ok druze a bil mi se isplatilo uzet sad neke druge lamelice?Koji su nedostatci kad odu lamelice tj simptomi?Kakve su one karbonske?

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #16 : 21 Travanj, 2013, 22:49:31 »
steta sto su u radomira u projektu uklonjene slike, uglavnom moze se nastimat da stane  :)

lamelice, kad one odu onda se dogodi da ne moze uvlaciti smjesu dovoljno ili ne moze uvuci smjesu nikako pa je vraca na karburator. Znaci umjesto da na karburatoru bude vakum ono izbija zrak na karburator. Mana ovih original je sto su celicne i moze se dogodit da pukne i napravi stetu na cilindru. Ako mislis mjenjat onda stavi karbonske, one ako i puknu nece napravit stetu.
Mozes stavit neke tanje lamelice, onda bi se mozda malo popravio odaziv na gas.. ali problem je u tome sto smjesa "krivuda" do cilindra jer su lamelice horizontalno a ne kao npr na stage6 usisu, tamo su na V pa smjesa ide "pravo" i sira je prirubnica pa je odaziv na gas bolji.

mozda ti je najbolje uzeti onu karbonsku plocu pa sam izrezes skalpelom a ostatak mozes prodati
Weddings are basically funerals with cake.

Offline sladjan94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bos.Gradiska
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: HJC Session
  • MojSetup: Mislite na kitu?
  • MojSpuh: ZX - carbon
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #17 : 22 Travanj, 2013, 00:06:03 »
Ok...
To je 100% do lamelica onda znaci kad mi nekad izbije goriva na filter zraka?
A dal moram uz s6 usis kupiti i s6 prirubnicu? :Dposto vidim da ne ide bez nje jer je malo duzi onaj dio koji ulazi u blok pa kontam mora ici i prirubnica kako bi sve sjelo unutra! De mi od prilike reci kolika je investicija uzeti novi karb promjeniti usis lamelice i to sve!Da ne bude sad nesto strasno ali da to sve zamjenim?ako nije problem :D

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #18 : 22 Travanj, 2013, 00:29:37 »
Cilindar povuce smjesu one zatvore da se ta smjesa ne vrati nazad.

https://www.scooter-attack.com/shop/#!/en/Peugeot/Speedfight-2-50-AC-air/Inlet-Tract/Inlet-Systems/S63217500-Intake-System-Stage6-MKII.html

I racunaj ako ces veci karb onda jos oko 300kn dodatno.

A ako ces samo lamelice sa serijskom prirubnicom onda je dosta jeftinije, kabon ploca je oko 200kn i napravis si sam lamelice i adapter za karburator je 70ak kn a mozes i odrezat usi na serijskoj da ide karburator na nju.
Weddings are basically funerals with cake.

Offline Macak sf

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 659
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot sf2
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: MHR replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: SF slabije pali...
« Odgovori #19 : 22 Travanj, 2013, 09:41:06 »

Kolega netreba tebi nikakav drugi usis nego ti treba samo novi 17,5 karb jer voziš serijski skuter samo sa rezo spuhom.Taj
original karb je prava umjetnost naštelati pošto je on tvornićki napravljen za čistu serijalu ( fiksna igla,šarafić zraka bez
mogućnosti štelanja,dotok određene kolićine zraka iz onog tunela ispre filtera itd... )Šerafić za kolićinu zraka može se preuredi,
položaj igle je fiksni bez mogućnosti podizanja i spuštanja pa onda pogoditi odgovarajući promjer rupa na onoj plastici koja se
nabije na filter zraka itd.Moj ti je savjet da  promjeniš taj karb sa nekim 17,5 jer kad sam i ja to napravio skut se je naprosto
preporodio i mogao se fino naštelati.Potrošnja će ti biti malo veća a moraćeš se i malo igrati sa pripasavanjem filtera zraka ali
češ se riješiti svih muka.