Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupnja polovnog_trilema  (Posjeta: 6404 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline works

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Kupnja polovnog_trilema
« : 04 Travanj, 2013, 09:35:01 »
Pozdrav svima,
planiram kupiti polovni skuter do 6000 kn.

Preko oglasa pronašao sam nekoliko Piaggio NRG 50 mc3 - pure jet (2003-2004), Gilera runner 50 (2003-2004) i Kymco Vitality 50 2T (2007 god).
NRG i Runner imaju između 9000 i 13000 km, a Vitality 4000 km.

Koliko NRG i Runner tog godišta mogu prijeći kilometara a da imaju "pristojne" performanse ili su to već kilometraže za otpis skutera?

Unaprijed se zahvaljujem i pozdrav.
« Zadnja izmjena: 04 Travanj, 2013, 09:38:32 works »

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #1 : 04 Travanj, 2013, 10:14:48 »
Kilometraza ni jednog nije velika baš.
20000 bi trebal piaggio prec bez otvaranja,mislim trebal bi i više, ali rijetko koji :redface: :icon_biggrin:
Za kymco ti nebi znal reć,nemam nikakvih iskustva s njim.

Ako bi ti odluka pala na Nrg ili runner, radije bi ti preporučil runnera, posto je ovaj drugi pure jet, a to si ne želiš kupit od nekog 5.vlasnika, kojem fali pol šarafa i u kojeg te očekuje puno ulaganja i posla.
Naravno čast izuzecima, ali vecinom je takva situacija :hmh:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline maky_zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: upravo kupujem
  • Moja Kaciga: nolan N84 tiger
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #2 : 04 Travanj, 2013, 10:20:01 »
Da se naći i noviji za te pare, ali cijena ovisi o stanju uglavnom. Moja preporuka je da se ne zaletavaš nego čekaš cca mjesec dana, u tom roku će sigurno nešto naletiti a da ti zapne za oko.
Sranje je jer uglavnom ljudi na njuškalu stave slike na kojima se baš ne vidi di je izgrebano, slomljeno nešto itd..
Ja sam prošli tjedan išao pogledat jedan SF2, na slici je bio ok a kad sam ga uživo vidio pobjego sam glavom bez obzira.
20 000km bi trebao svaki proći serijski, nakon toga valja mijenjati klip i karike. Nije neki veliki iznos.
Jel tražiš baš 50ccm ili može veći?

Offline works

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #3 : 04 Travanj, 2013, 10:46:56 »
Kilometraza ni jednog nije velika baš.
20000 bi trebal piaggio prec bez otvaranja,mislim trebal bi i više, ali rijetko koji :redface: :icon_biggrin:
Za kymco ti nebi znal reć,nemam nikakvih iskustva s njim.

Ako bi ti odluka pala na Nrg ili runner, radije bi ti preporučil runnera, posto je ovaj drugi pure jet, a to si ne želiš kupit od nekog 5.vlasnika, kojem fali pol šarafa i u kojeg te očekuje puno ulaganja i posla.
Naravno čast izuzecima, ali vecinom je takva situacija :hmh:

Ma i Runner je pure jet.
Moram priznati da ne kužim od kojeg godišta NRG i Runner imaju pure jet? Zašto izbjegavati pure jet mašine?
Nemam iskustva ali mišljenja sam da Kymco nije loš, ima ih dosta na cesti a i ovaj konkretno je mlađi od NRGa i Runnera 4 godine.
« Zadnja izmjena: 04 Travanj, 2013, 10:50:23 works »

Offline works

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #4 : 04 Travanj, 2013, 10:53:55 »
Da se naći i noviji za te pare, ali cijena ovisi o stanju uglavnom. Moja preporuka je da se ne zaletavaš nego čekaš cca mjesec dana, u tom roku će sigurno nešto naletiti a da ti zapne za oko.
Sranje je jer uglavnom ljudi na njuškalu stave slike na kojima se baš ne vidi di je izgrebano, slomljeno nešto itd..
Ja sam prošli tjedan išao pogledat jedan SF2, na slici je bio ok a kad sam ga uživo vidio pobjego sam glavom bez obzira.
20 000km bi trebao svaki proći serijski, nakon toga valja mijenjati klip i karike. Nije neki veliki iznos.
Jel tražiš baš 50ccm ili može veći?

Slažem se s tobom, u ponudi je jako malo navedenih skutera i dosta su na cijeni.
Kolika je cijena klipa i karika za NRG ili Runera i misliš li da je to dovoljno tj., nije li potrebno mjenjati i cilindar?

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #5 : 04 Travanj, 2013, 10:54:55 »
Ja ju ne izbjegavam, ja imam ditecha(isti drekec :P ).
Neznam kolko si upoznat s tim mašinama, ali kolko sam skužil ljudi vole ih prekrpat jedva da pale pred prodaju, a ti se dopelaš doma i onda više neće :toothy3:
Dobro nije baš takva situacija  ;D
Ako se tebi purejet sviđa, i znaš neke osnove oko njega radit ili imaš nekog ko zna uzmi ga onda :icon_thumright:
Nije neka znanstvena fantastika, samo su skuplji dijelovi i veća je vjerojatnost da ode nekaj.
Ali najviše je stvar održavanja, tak da dobro pregledaj skuter, po mogućnosti da ima što manje vlasnika, ako je izvana ok, trebal bi bit i iznutra(iako nije pravilo).
Mislim mogu ja davat argumente za i protiv do preksutra, opet je odluka na tebi :)

Inače, pure jet je samo naziv za skutere iz piaggio grupacije koji imaju direktno ubrizgavanje goriva, sve je više-manje isto ko i ko karb verzija(osim naravno elektronike i paljenja).
Ako staviš serijski karb piaggio, i serijski pure jet, karb se more sakrit pokraj njega.
Ako misliš neki tuninga radit(čak i ne neki veliki, nego samo auspuh stavit), tu je već karb u prednosti, i to velikoj.
A da ne pričam dalje, o nekom kitu i naravno izboru tuning dijelova.
Za pure jet imaš dva kita samo, prvi je oko 1800, drugi 2400, dok za karb imaš masu njih, i cijene su njim već skoro od 900 kn.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline works

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #6 : 04 Travanj, 2013, 11:22:51 »
Ja ju ne izbjegavam, ja imam ditecha(isti drekec :P ).
Neznam kolko si upoznat s tim mašinama, ali kolko sam skužil ljudi vole ih prekrpat jedva da pale pred prodaju, a ti se dopelaš doma i onda više neće :toothy3:
Dobro nije baš takva situacija  ;D
Ako se tebi purejet sviđa, i znaš neke osnove oko njega radit ili imaš nekog ko zna uzmi ga onda :icon_thumright:
Nije neka znanstvena fantastika, samo su skuplji dijelovi i veća je vjerojatnost da ode nekaj.
Ali najviše je stvar održavanja, tak da dobro pregledaj skuter, po mogućnosti da ima što manje vlasnika, ako je izvana ok, trebal bi bit i iznutra(iako nije pravilo).
Mislim mogu ja davat argumente za i protiv do preksutra, opet je odluka na tebi :)

Inače, pure jet je samo naziv za skutere iz piaggio grupacije koji imaju direktno ubrizgavanje goriva, sve je više-manje isto ko i ko karb verzija(osim naravno elektronike i paljenja).
Ako staviš serijski karb piaggio, i serijski pure jet, karb se more sakrit pokraj njega.
Ako misliš neki tuninga radit(čak i ne neki veliki, nego samo auspuh stavit), tu je već karb u prednosti, i to velikoj.
A da ne pričam dalje, o nekom kitu i naravno izboru tuning dijelova.
Za pure jet imaš dva kita samo, prvi je oko 1800, drugi 2400, dok za karb imaš masu njih, i cijene su njim već skoro od 900 kn.

Hvala ti na pojašnjenju, inače nemam nikakva iskustva sa navedenim mašinama.
Doma ima tomos colibri A5, tako da će ovo za mene biti raketa.
Skuter mi treba za preko ljeta na posao i lagana vožnja u slobodno vrijeme tako da nisam misli radit nikakav tuning.

Koja godišta imaju karburator?
Ovi novij NRG i Runer  (2006- 2013) su isto pure jet?

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #7 : 04 Travanj, 2013, 11:57:59 »
Očito nisi shvatil baš moj post di sam objašnjaval razliku između pure jeta i karba.
Znači razlika je samo u ubrizgavanju goriva.
Proizvodili su se paralelno, znači i karb i ajnšpric.
E sad, od 2004-te na dalje teško da budeš našel pure jeta u hrvatskoj jer su se prestali uvozit.
Kao zbog "lošeg"goriva ::)
Preporuka moja, uzmi nekaj s karbom i boli te đon :icon_thumright:
Jer ako se ne misliš previše vozit, već ga palit svakih tjedan-dva, mogla bi pumpa ubrzo zapeč, pa onda loš akumulator(naravno bez njega nemreš ništ jer nemaš kurblu) pa se gorivo počne pretvarat u vodu itd...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline maky_zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: upravo kupujem
  • Moja Kaciga: nolan N84 tiger
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #8 : 04 Travanj, 2013, 12:13:12 »
Cijena klipa i karika je od 120 do 170kn za serijski skuter. Ako je u malo lošijem stanju cilindar radi se "prva specijala" a u skladu s tim se kupi i klip za prvu specijalu.

Pogledaj si i Aeroxa, Speedfighta i Apriliu SR, isto su pouzdani i kvalitetni skuteri. (kod aprilie Di-tech je isto sranje ko Pure jet kod Piaggia)

Offline zwer_1982

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Runner 50, Aprilia p
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #9 : 04 Travanj, 2013, 15:52:52 »
moj savjet, pošto iz navedenih postova zaključujem da se kužiš u mehaniku ko krava u kozmetiku, da u širkom luku izbjegavaš pure-jet, di tech i ostale poluproizvode s ajšpricom....

Uzmi bilo šta s normalnom mašinom, bez nekog čunninga i vozit ćeš se 15 000  s prstom u uhu....
Prodajel gileru runner vx 125, 2004god 1000 eur

Offline works

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #10 : 04 Travanj, 2013, 16:12:11 »
moj savjet, pošto iz navedenih postova zaključujem da se kužiš u mehaniku ko krava u kozmetiku, da u širkom luku izbjegavaš pure-jet, di tech i ostale poluproizvode s ajšpricom....

Uzmi bilo šta s normalnom mašinom, bez nekog čunninga i vozit ćeš se 15 000  s prstom u uhu....

Moram priznat da mi nije jasno iz čega si zaključio da se ne kužim u mehaniku i što ti smatraš pod "poluproizvod s anšpricom"?


Offline works

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #11 : 04 Travanj, 2013, 16:16:28 »
Cijena klipa i karika je od 120 do 170kn za serijski skuter. Ako je u malo lošijem stanju cilindar radi se "prva specijala" a u skladu s tim se kupi i klip za prvu specijalu.

Pogledaj si i Aeroxa, Speedfighta i Apriliu SR, isto su pouzdani i kvalitetni skuteri. (kod aprilie Di-tech je isto sranje ko Pure jet kod Piaggia)

Za Kymco Vitality  2T (2007god, 4000km),  nisi ništa komentirao, ima li razlog?

Offline maky_zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: upravo kupujem
  • Moja Kaciga: nolan N84 tiger
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #12 : 04 Travanj, 2013, 20:25:41 »
Kymco je dobar ali je klasa ispod gore navedenih po pouzdanosti i završnoj obradi.
Ne kažem da je loš, osjetno je jeftiniji a time zadovoljava ono "uloženo-dobiveno"
Osim toga tuning mu nije na razini nrg-a, sr-ke i runnera!
Ako se ne misliš voziti jako puno (preko 6-7tkm godišnje) onda je isplativ.

Offline zwer_1982

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Runner 50, Aprilia p
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #13 : 05 Travanj, 2013, 12:13:23 »
moj savjet, pošto iz navedenih postova zaključujem da se kužiš u mehaniku ko krava u kozmetiku, da u širkom luku izbjegavaš pure-jet, di tech i ostale poluproizvode s ajšpricom....

Uzmi bilo šta s normalnom mašinom, bez nekog čunninga i vozit ćeš se 15 000  s prstom u uhu....

Moram priznat da mi nije jasno iz čega si zaključio da se ne kužim u mehaniku i što ti smatraš pod "poluproizvod s anšpricom"?

pa iz tih par postova, NHF, ne kužim se niti ja u te ajnšprice i sl gluposti.
Imao gileru runner pure jet koja kad je išla niko joj ni bil ravan al imala je dostaonih svojih žutih minuta kad joj nitko nije znao dokučit što joj je.....

Poluproizvod s ajnšpricom: svi modeli s nekom vrstom ubrizgavanja tipa di-tech, pure-jet, tsdi i još sam jednog zboravil, budem dopisal kad se sjetim.


Prodajel gileru runner vx 125, 2004god 1000 eur

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #14 : 05 Travanj, 2013, 12:38:35 »


pa iz tih par postova, NHF, ne kužim se niti ja u te ajnšprice i sl gluposti.
Imao gileru runner pure jet koja kad je išla niko joj ni bil ravan al imala je dostaonih svojih žutih minuta kad joj nitko nije znao dokučit što joj je.....

Poluproizvod s ajnšpricom: svi modeli s nekom vrstom ubrizgavanja tipa di-tech, pure-jet, tsdi i još sam jednog zboravil, budem dopisal kad se sjetim.



S ovim boldanim si objasnil sve ostalo.
Neargumentirano pišeš, ovo je forum kojeg čita puno ljudi i naravno da iz takvih postova su ti skuteri "poluproizvodi".
A ti svojoj đileri, dok je imala žute minute, si mogel zamjenit svjećicu, počistit emulziju pa bi ti bila možda zahvalnija :icon_thumright:
Nema četvrtog kolko sam ja upoznat  :)
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline works

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #15 : 07 Travanj, 2013, 09:22:34 »

Offline maky_zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: upravo kupujem
  • Moja Kaciga: nolan N84 tiger
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #16 : 07 Travanj, 2013, 13:59:57 »
Cijena je ok, al bi se duplo bolje vidjelo pravo stanje skuter da ga je malo vodom polijao.
I ovo: "vožen jednu sezonu" a ima 13800km.
Pitaj u kakvom je stanju mašina...

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #17 : 07 Travanj, 2013, 14:49:45 »
Šta kažete na ovog runnera:
 http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/gilera-runner-sp-49-cm3-oglas-7353553

sa skutera je padano...fali prednji blatobran, treba viditi dali su vilice i rama ravni...fali crijevo kod sas ventila

uglavnom tesko je reci preko ovakih slike jeli se isplati ili ne
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #18 : 07 Travanj, 2013, 16:33:27 »
Ma ovaj runner s linka izgleda ko teška grobina,po slikama se vidi kak se vlasnik (ne)odnosi prema njemu.
Dok ga regaš i zamijeniš sve kaj treba dolaziš do cifre od prek soma eura tak da se za te pare nađe i boljih skutera.

Offline works

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja polovnog_trilema
« Odgovori #19 : 07 Travanj, 2013, 19:18:57 »
Skuter nije navodno vožen tri sezone, ne može upaliti itd. Definitivno odustajem.
Hvala na sugestijama.