Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Diy RPM metar ?  (Posjeta: 4362 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Diy RPM metar ?
« : 29 Lipanj, 2008, 11:57:55 »
RPM cukica iliti ga Tachometar, nemam ga na skutu, a volio bi znati kako se krecu okretaji.
Trazim vec danima po internetu neku shemu sa displayom (sa LEDicama ne dolazi u obzir) i nista konkretno nemogu naci.
Signal bi se uzimao sa zice omotane oko kabla svijecice, no to nije uvijet !
Dali je netko vec radio ovakvu stvar u DIY verziji da pomogne sa shemom ?
Kupovne su mi malo preskupe cca 80+ EUR i refresh rate im je katastrofa.

Mozda netko probao spojiti one za auto digitalne, tipa Autogauge da je  stvar radila ?

Tnx  :headbang:

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #1 : 29 Lipanj, 2008, 12:34:47 »
Ajmo majstori i mene to zanima :)

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #2 : 29 Lipanj, 2008, 13:10:36 »
naručiš kod mene koso ili stage 6 ,550 kn.........imaš i koso okrugle sa kazaljkom i digitalne,čak su nešto malo jeftinji.......ja sam radio davno jedan digitalni i dosta skupo izađe ak hoćeš da bude kvalitetan.......a ovi za auto ti broje do 8 trpm što je malo za scooter
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #3 : 29 Lipanj, 2008, 13:35:27 »
naručiš kod mene koso ili stage 6 ,550 kn.........imaš i koso okrugle sa kazaljkom i digitalne,čak su nešto malo jeftinji.......ja sam radio davno jedan digitalni i dosta skupo izađe ak hoćeš da bude kvalitetan.......a ovi za auto ti broje do 8 trpm što je malo za scooter
gle ova stvarcica interesira puno ljudi a kak se to prispaja znam da se nesto spominjalo da se omota kabl bobine ?? :icon_scratch:

Offline Ive_MHR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • SCHRANZ TRAUMA
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PU
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #4 : 29 Lipanj, 2008, 14:15:24 »
na bobinu i moras mu dat napona zanci baterija nadi semu kako se spaja na autu pa kemijaj

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #5 : 29 Lipanj, 2008, 14:44:24 »
naručiš kod mene koso ili stage 6 ,550 kn.........imaš i koso okrugle sa kazaljkom i digitalne,čak su nešto malo jeftinji.......ja sam radio davno jedan digitalni i dosta skupo izađe ak hoćeš da bude kvalitetan.......a ovi za auto ti broje do 8 trpm što je malo za scooter


previse je to love :)

kolko je refresh Stage6  cukici ? ne  mogu naci taj podatak

Za auto broje do 8 , istina, al jedna serija autogaugea ...
nije autogauge jedini proizvodjac , a takodjer imaju i oni serije  di ima i do 11-12k rpm

u diy varijanti , kladim se da nije vise od 80tak kn
postoji varijanta  u chipoteci, gotov kit kojeg treba samo polemiti i kostao je do 200 kn ne sijecam se vise tocno,al mijeri do 9900 okretaja ja mislim ...


Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #6 : 29 Lipanj, 2008, 15:15:39 »

mislis na ovu seriju-deluje ok  :icon_thumright:

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #7 : 29 Lipanj, 2008, 15:22:40 »
da taj kit iz chipoteke,nemaju ga već 2 godine na lageru tak da na to možeš zaboravit,ovi za auto do 11-12  trpm su tu negdje oko 500 kn,ne znam kak tebi al meni je do 12 trpm malo,jbg.......ak si elektroničar možeš si složit analogni pa kalibrirat,treba ti sklop koji pretvara frek u napon ili struju i analogni mAV metar,jer to je obrtomjer obični F-metar....to su jednostavne stvari za elektronićara,samo se meni ne da s tim gubit vrijeme kad već postoje dobra rješenja koja se mogu kupit

što se tiće refresh rate  na stage 6/koso čuki sasvim je dovoljan i ne treba se s tim opterečivat
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #8 : 29 Lipanj, 2008, 15:30:33 »
je , al to je ja mislim sa shiftlightom, sto bi znacilo  da je ziher veca , a i kosta vise

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #9 : 29 Lipanj, 2008, 16:20:38 »
naručiš kod mene koso ili stage 6 ,550 kn.........imaš i koso okrugle sa kazaljkom i digitalne,čak su nešto malo jeftinji.......ja sam radio davno jedan digitalni i dosta skupo izađe ak hoćeš da bude kvalitetan.......a ovi za auto ti broje do 8 trpm što je malo za scooter

jel misliš na te urice sa scooter centra ???

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #10 : 29 Lipanj, 2008, 20:01:25 »
ja ih nabavljam na drugom mjestu sa SC ili SA bi bile još skuplje,bar za 50 ili 100 kn
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #11 : 29 Lipanj, 2008, 22:05:20 »
ja ih nabavljam na drugom mjestu sa SC ili SA bi bile još skuplje,bar za 50 ili 100 kn

imaš kakvih slikica, neš da vidim bar kakvih ima.. :icon_thumright:

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #12 : 29 Lipanj, 2008, 22:15:38 »
evo sutra navečer mi PM pošalji da me podsjetiš,pa ču ti poslat slike ,nemam sad vremena moram sredit ovaj GB sa SA jer sutra ide naruđba
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #13 : 29 Lipanj, 2008, 22:31:38 »
pa daj onda tu stavi  svoju neku konkretnu ponudu sa  nekim modelima  :icon_thumright:

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #14 : 29 Lipanj, 2008, 22:43:13 »
ok,evo sutra stavim navečer slike i cijene
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline majic_sk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #16 : 30 Lipanj, 2008, 13:12:59 »
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=8188.msg126367#new
za dinca koji ima kit i čeka spuh ako se ne varam je tih 10000 premalo....

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #17 : 30 Lipanj, 2008, 13:14:58 »
je, al mozda bi se i dala elektronika malo prepraviti , i zamjeniti pozadina da pokazuje malkice vise ...
No druga stvar je sto je  ta cuka preevelika za skut

Offline gozz

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #18 : 30 Lipanj, 2008, 13:44:35 »
Elektroniku za turnceler nije problem napraviti,  samo je problem nabaviti kazaljku (instrument) na koji će elektronika ići...
Inače, ne spaja se na(oko) kabel(a) od svječice nego na kabel od struje (žarulja, pozicija...)

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: Diy RPM metar ?
« Odgovori #19 : 30 Lipanj, 2008, 14:01:59 »
a  pickup signala uzima od kuda  :icon_scratch:
... impulsni signal sa svijecice mu je  "signal" za okidanje
naravno da mora i ici na struju, bili zarulju bilo poziciju , ne moze raditi na zrak lol