Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pure jet 50 na karburator  (Posjeta: 7836 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline hdx3

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapina
  • Moj Skuter: Honda ST1300
Pure jet 50 na karburator
« : 30 Siječanj, 2013, 10:05:01 »
Dragi forumaši!
Evo imam jedan problem kod gilere runner pure jet. Htio bi da je složim da radi na karburator. Pak me zanima dali je to več neko radio, a pogotovo sto sve treba mjenjati? Takoder dali se može ručno poništiti greška tj. žuta lampica koja stalno blinka?

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #1 : 30 Siječanj, 2013, 10:46:54 »
Trebaš paljenje od karb verzije,u glavi gdje ide injektor urežeš navoj za običnu svjećicu, dekl sa kurblom i treba začepiti rupu od kompresora. Imaš u mojim postovima do pola završen projekt, čekam neke dijelove pa... Ima dosta slika,valjda će ti pomoći,s tim da sam ja stavljao minarelli cilindar i glavu pa je malo kompliciranije ali ništa pretjerano.
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #2 : 30 Siječanj, 2013, 11:03:41 »
Trebaš paljenje od karb verzije,u glavi gdje ide injektor urežeš navoj za običnu svjećicu, dekl sa kurblom i treba začepiti rupu od kompresora. Imaš u mojim postovima do pola završen projekt, čekam neke dijelove pa... Ima dosta slika,valjda će ti pomoći,s tim da sam ja stavljao minarelli cilindar i glavu pa je malo kompliciranije ali ništa pretjerano.
Ti si na ditechu radil pa ti donekle igra minarelli cilindar,na piaggiu nebi išlo...
Za piaggio se nade karb glava bez problema za sitne pare,pa netreba kemijat sa onim utorom za injector...

Ostatak je već hiljadu puta napisan na forumu,te bi prije otvaranja nove teme bilo lijepo malo potražit slične teme...

Ako ga prebacujes na karb nema te kaj više brinut lampica
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #3 : 30 Siječanj, 2013, 11:06:45 »
bnlinkanje lampice ti je tps ili injektori u banani... uglavnom ti treba sve da ga prebaciš :) struja kompletna,gas sajla,karb,začepit rupu od kompresora, druga glava... uglavnom jeftinije kupi mašinu sa strujom i vozi
4t u srcu <3

Offline hdx3

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapina
  • Moj Skuter: Honda ST1300
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #4 : 30 Siječanj, 2013, 11:09:08 »
hvala na odgovoru
ali ja sam stavio forgazer upali i radi samo na leru gasu. Otpojio sam pumpu goriva da neradi, kompresor je ostao spojen, svječica i sve sto je na glavi je orginal i ostalo. Magnet sa motora koji ima forgazer je veči u promjeru tako da ne paše na kučište od pure jeta, ali moje je mišljenje da trenutak paljenja orginalne struje odgovara i tu nebi trebalo biti razlike.

Offline hdx3

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapina
  • Moj Skuter: Honda ST1300
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #5 : 31 Siječanj, 2013, 08:23:26 »
Evo imam još dva pitanja
Koliki je otpor na pik apu od pure jeta?
Dali netko zna nekog koji je stavio forgazer na mašinu pure jeta, da mi da njegov broj ili mail da se direktno javim. Jer vidim da na forumu ima puno teoretičara a da to nisu probali uraditi.Želio bi da mi taj projekt uspije pak bi to detaljno opisao. jer koliko vidim greskama na pure jetovima ili na aprilijama ditek nema kraja.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #6 : 31 Siječanj, 2013, 10:12:44 »
Imas projekte di su prebacivali,potrazi...
Najlakše otvorit temu,srat po tuđem radu,a usput molit za pomoć...
Većina ti je rečena kaj se treba napravit,zekozna prerađuje svojeg ditecha pa ti iz prve ruke može reć...

Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #7 : 31 Siječanj, 2013, 12:12:35 »
Evo imam još dva pitanja
Koliki je otpor na pik apu od pure jeta?
Dali netko zna nekog koji je stavio forgazer na mašinu pure jeta, da mi da njegov broj ili mail da se direktno javim. Jer vidim da na forumu ima puno teoretičara a da to nisu probali uraditi.Želio bi da mi taj projekt uspije pak bi to detaljno opisao. jer koliko vidim greskama na pure jetovima ili na aprilijama ditek nema kraja.

Ništa od toga prika....
Nisi se udostojio ni predstaviti, profil ti nije popunjen, nemam pojma tko si ni odakle si a ti od mene tražiš hrpetinu informacija do kojih se dolazi isključivo čitanjem, testiranjima, iskustvom i radom.
Poslao si mi pm, nisam ti odgovorio na njega jer nema smisla zamarati se ali ti ipak misliš da si pametniji pa šalješ i dalje,zato ti odgovaram ovdje, javno...

Najlakše je otvoriti temu i reći kako niko nije napravio a to što sam ja "samo" 3 sata uploadao slike, uništio aparat slikajući masnim rukama, što još X forumaša radi nemoguće stvari da bi neko nekada nešto naučio iz toga, to mi radimo samo zato jer nemamo pametnijeg posla i jer nam je dosadno  :jerk: :jerk:
Najjači mi je dio gdje tražiš da ti neko da broj...
Pa jel ti misliš da nekome treba da ga nazove lik koji smatra da je "Bogom dan" , da traži objašnjenja, savjete,...
Čitaj malo po forumu, sakupi informacije, pokušaj shvatiti neke stvari,...
Ova 3 posta kojima si do sada "oplemenio" forum ne bacaju prelijepo svjetlo na tebe.
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline hdx3

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapina
  • Moj Skuter: Honda ST1300
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #8 : 31 Siječanj, 2013, 15:25:30 »
Dragi moj prijatelju
Vidim da te moja tema jako oneraspoložila. ja ti imam servis motocikala 10 godina , aiskustvo kod popravka  motocikala još 15 god:  Za ovu zimu sam si uzeo ovaj problem da ugradim forgazer. svi koje znam su zamjenili čitavu mašinu-a nitko nije stavio forgazer na jeta . Jer kako je netko opisao to tako ne paše. mislim da je forum da se pomogne ljudima.to su specifični problemi kod te ugradnje-svaka polemika je dobro došla.Da se kupi mašina sa forgazer verzijom i strujom je skupa.Gledao sam ali nisam našo tko je to podrobno opisao. pa svaki tko ima takav ili sličan skutter sa ainspricom ima probleme, a otiči na servis gdje se netkouči na tvojem skuteru nije baš jeftino.Na kraju platiš zamjenu dijelova koji su možda i bili dori? A neznam kak da ti se predstavim . Zato ak hočeš pošalji mi tko je to radio ili ne.
E pa za sada bajkerski pozdrav!

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #9 : 31 Siječanj, 2013, 20:54:40 »
Evo imam još dva pitanja
Koliki je otpor na pik apu od pure jeta?
Dali netko zna nekog koji je stavio forgazer na mašinu pure jeta, da mi da njegov broj ili mail da se direktno javim. Jer vidim da na forumu ima puno teoretičara a da to nisu probali uraditi.Želio bi da mi taj projekt uspije pak bi to detaljno opisao. jer koliko vidim greskama na pure jetovima ili na aprilijama ditek nema kraja.

Dakle da ti kaže teoretičar... pod broj jedan treba ti sajla gasa jer kraj sajle nije isti, proj dva treba ti glava od karba, treba ti prirubnica od karba, treba ti karb treba ti crijevo od karba do filtera, treba ti komp koji ti isključuje diznu i pumpe, treba ti preljevna posuda sa vakum ventilom, treba ti vakum pumpa goriva od karba, treba maknut kompresor jer bezveze radi pritisak na radilicu i stavit blendu na taj komad.... sve to imaš na sip-u. Pa ti si odi pogledaj i zaračunaj si koliko dođe a mašinu karb nabaviš za 800 kuna, cdi za stotinjak i još ove neke sitnice za kikiriki
4t u srcu <3

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #10 : 31 Siječanj, 2013, 22:16:38 »
Ok bajkeru, živio i dobrodošao.
Ajd malo prolistaj ovo:

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,72365.msg1049527.html#msg1049527


Nadam se da si sada shvatio zašto sam malo planuo...
Prikazivanje na forumu kako se šta radi zahtjeva dosta koncentracije pri radu ali još više posla je zapravo kada sve to poželiš prenijeti nekome iz virtualnog svijeta a da to bude koliko-toliko jasno...
Radim jedan sličan projekt ali kod mene je zbog prijašnjih radova postupak u jednu ruku jednostavniji a u drugu kompliciraniji...
Pročitaj temu pa ćemo skupa možda neke dileme i trileme lakše smudrovati.
Nađi podforum za nove članove pa nam se predstavi da te ne bi još ljudi doživjelo kao 14-godišnjaka koji misli da smo svi presretni jer je upravo on svojim dolaskom oplemenio ovaj forum... (ja sam te čitajući tvoja 3 posta tako doživio, sorry)
Ima dosta toga što su ljudi već pokušali, neki više neki manje uspješno ali to se vidi tek kada malo dublje pročačkaš po podforumima...
Eto, toliko za sad.
Btw, imam naznake da ću dobiti konkretne informacije kako se didi i pure jet prebace na karb bez diranja paljenja ali o tome ćemo kada informacije budu kompletirane i provjerene,...
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline unnamed

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • PcTrikovi portal o IT tehnologijama
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Peugeot jet force
  • Moja Kaciga: Held SEGANA
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Leovince zx
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #11 : 31 Siječanj, 2013, 23:33:48 »
evo samo da se nadovozem u vezi toga prebacivanja na karb..isto tako sam muku mucio, sve servisere obisao ispitao svi su hvatali za glavu, govorili da treba komplet struja, paljenje, cdi, glava ovo ono kemijanja muljanja prckanja i ko zna sta sve ne..od sve te muke doslo mi da odem kupit 10 litara benzina poliem sebe i skuter i zapalim.dok slucajno nisam naisao na jedan projekt nemam pojma vise gdje i poanta svega bila je da prakticki ne treba nista osim karba i malo maste.nikakva struja i ne znam sta, umjesto tps-a karb i amen.cijelo ljepo sam se vozio bez ikakvih problema dok nisam usro klip sa krivom svijecicom :angry9:. e da radilo se o jet forcu tsdi
http://www.pctrikovi.com/ PcTrikovi portal o IT tehnologijama/

Offline hdx3

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapina
  • Moj Skuter: Honda ST1300
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #12 : 01 Veljača, 2013, 11:02:57 »
E to je odgovor koji sam tražio.znaći struja je ok što sam i ja mislio tj samo trebamo iskru u pravom trenutku . ja sam nešto pokušavao sa orginalnom glavom. zapali i radi samo u ler gasu , sada ču nabaviti karb glavu i onda probam . to sa kompresorom mi je jasno sto sve treba. več sam mislio da su kanali u cilindru drugačiji.Ja vam se slabo snalazim na kompjutoru pa zato za neke stvari molim oprost.
Zovem se Dragutin i imam motoservis punih 10 god u krapini. majstorski ispit automehaničar,majstorski ispit strojna obrada. 50god  bajker punih 30 god . honda st 1300
pozdav!

Offline unnamed

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • PcTrikovi portal o IT tehnologijama
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Peugeot jet force
  • Moja Kaciga: Held SEGANA
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Leovince zx
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #13 : 01 Veljača, 2013, 11:44:53 »
ne treba cak ni glava, moze ostat stara..svijecica ostaje gdje je, a tamo gdje je injektor nareze se navoj malo dihtmase usarafi saraf i to je to..mada su neki na mjesto injektora stavljali obicne svijecice jer  su puno jeftinije.a na kraju svega moze i nova glava, stvar odluke.
Ljepi pozdrav! :headbang:
http://www.pctrikovi.com/ PcTrikovi portal o IT tehnologijama/

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #14 : 01 Veljača, 2013, 12:17:32 »
glavu nades za 50kn, glava nije problem

namotaji cdi, kompletno struja druga jer od purejeta cdi seta iskru 3 stupnja pa ga to jebe isto jer karb ima fiksno paljenje a i namotaji su drugaiji (140w) kao i magnet
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline hdx3

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapina
  • Moj Skuter: Honda ST1300
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #15 : 01 Veljača, 2013, 16:13:02 »
hvala na odgovoru
glavu ču staviti drugu, ali to sa strujom mi nije jasno. magnet ostaje isti ili samo drugi namotaji , ti namotaji pašu na mjesto starih ili ih treba prilgoditi? i reci točno og kog je to skutera struja?mislim da ču prvo krenuti sa novom glavom pa da vidimo kakav če problem isplivati.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #16 : 01 Veljača, 2013, 16:20:15 »
Glava je najmanji problem, na kraju krajeva moreš ostavit injector u njoj.
Ako se ne varam, i magnet i namotaji ti trebaju.
Cdi s bobinom isto,jer je na pure jetu cdi u kompu,tj. komp je cdi...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #17 : 01 Veljača, 2013, 16:38:39 »
magnet od purejeta ima puno vise izbocina s kojima se radi signal na pickupu. Moj ditech je imao normalan cdi ali ne obicni nego sa pomicnim paljenjem, ovisno o okretajima za tri stupnja je paljenje islo u advance ili retard, tako isto je na purejetu jer je sustav paljenja isti. Namotaji imaju 9 spula ja mislim a ovi od karba 4,5 koliko vec s tim da je jedna HV (cca 200 VAC) a na purejetu su sve iste niskonaponske  kao na minarellijima od 2004 nadalje koji imaju DC CDI
Ostavljanje stare struje na karb masini ima za posljedicu rupu u klipu, za 3 slucaja znam iz prve ruke :)

Namotaji i magnet ti trebaju a dal idu na blokove bilo je price da ne odgovaraju al to ce ti znat ko je radio.

Rupu od kompresora moras zacepit jer ako samo stavis poklopcic u rupi ce se vrtlozit smjesa i imat ces slabije punjenje cilindra zbog manjeg tlaka u karteru. Ima tu miljon sitnica o kojima bi se dalo, al kad krenes s poslom uvidjet ces probleme.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #18 : 01 Veljača, 2013, 16:48:23 »
Evo ili kupis komplet i to je to :frajer:
 www.malossistore.eu/Prodotto.aspx?type=M&&C=5512894&Search=si

Čak mores kupit samo poklopac na mjestu kompresora za 8 €,da ga daš nekome radit više bi te ispalo
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Pure jet 50 na karburator
« Odgovori #19 : 01 Veljača, 2013, 19:15:51 »
Pa bar klipova 40,41 i 42 mm ima za rupu začepiti. Stavljanje poklopca bez da se začepi rupa daje loše rezultate jer se karter povećava,... Ipak je to cvajo.  Paljenje bi po meni trebalo probati montirati od novijih tomos automatika. Lako ga je upasati,nema vanjski pick-up, daje 80W i ima manji vanjski promjer magneta...
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.