Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 177710 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #680 : 14 Ožujak, 2010, 20:38:33 »
Danas bio lijep dan pa je Fic navratio do mene i primili se posla.

Nikako mi nije bilo jasno da je stage6 tako zacvikao a risa na njemu nije bilo. Naravno, ja nebi bio ja da nisam sve pregledao i utvrdio zašto je cviknuo.
Uglavnom, igličasti je bio neka muljaža još iz doba kad sam termogrupu naručio preko cilindera. Mamu mu hebem njegovu... Tako loš igličasti još nisam vidio.
Iako, to je i moja greška što sam bio brzoplet pa sam htio to posložiti što prije. Ovaj put se nisam žurio.
Točno se na bolcni vidjelo da smeče od igličastog nije imalo dobro podmazivanje jer je konstrukcijski loše izveden, naravno da se na tom mjestu pojeo i raspao.
Komadić je jedan izletio i proletio kroz usisni kanal di ga je klip dočekao i zacvikao. Ovaj put sam bio pametniji i uzeo Malossijev koji je konstrukcijski daleko bolji.
On po svojoj unutrašnjoj strani ima lufta tako da ulje može doć i podmazati spoj sa bolcnom, uz to je uži i omogučava dotok smjese za hlađenje i podmazivanje.

Dakle, složio sam termogrupu i nije mi se dalo kanale uređivati sad iako ima dosta mjesta za poboljšanje na ispušnom kanalu. Napraviti portmatching, ispolirati i dotjerati kanale no to ču kojom drugom prilikom prilikom rutinske provjere.
Spuh je gore, akumulator je na punjaču i moram bendix složiti jer ruži ko kuga od zadnjeg puta još. Radilica i klipnjača su ko nove, lageri nemaju lufta i stanje je ko novo.

Dok sam se ja igrao sa termogrupom, Fic si je dao posla i smontirao zadnji amortizer tako da je sad skut viši za 3cm no neusporedivo udobniji i zadnji kraj sad napokon neče plesati ko klas na vjetru.
Fic, hvala još jednom...  :notworthy:  :icon_thumright:


Ostaje bočna nogara da se navari, thnx 2 Doritos i prednja Brembo čeljust sa Aeroxa je spremna no moram međuploču dati nekon tokaru da mi napravi. Vrijeme če dalje reči kako če se setup ponašati.

PS
Blokade ipak nije bilo u spuhu. Ostaje vidjeti kako če se ovaj setup ponašati. Očekujem nekih 8500 do 9000 okretaja da bi bilo optimalno.
« Zadnja izmjena: 14 Ožujak, 2010, 20:44:44 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #681 : 21 Ožujak, 2010, 19:31:58 »
Danas si uzeo malo vremena za sastaviti sve do kraja i napraviti razradu. Dakle, razrada u 50km gotova. :D
Otišli kasnije do frenda i skinuli termogrupu. Sve sjelo savršeno, kompresija je tu kako i treba biti....

Rolice u preteške, ne mogu nikako preko 8500 okretaja tako da mi fali još barem 1000rpm da bi to sjelo kako spada, no to ču krajem tjedna riješavati kad prođem još barem 50km.
Skut ide solidno, jako sam zadovoljan. Vrlo širok powerband i jako ga je ugodno za voziti. Držim 70 sa 7300rpm i criusam polako. Osjeti se da uđem u powerband tek na 8000 jer je i ovaj tencnigas skračen za 2 cm kako bi mu dignuo rezonanciju u okretaje stage6 kojeg sam prije imao. Dakle, sa lakšim rolicama očekujem nešto sitno bolje rezultate.
Probao sam top speed sa ovim teškim rolicama i dobijem ga 90 bez problema, čak niti ne digne okretaje preko 8500 tako da ima mjesta za poboljšanje što se tiče prijenosa koji je predugo namješten.
Malo mi pada iz okretaja na nižim otvorima gasa radi rolica al kao što sam rekao, to če biti riješeno za par dana.

Sve u svemu sam prezadovoljan.  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #682 : 21 Ožujak, 2010, 23:18:24 »
Daj mi reci koji ti je centralni gore,i koje rolice planiras stavit da bi bilo idealno?Uspoređujuče radi...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #683 : 21 Ožujak, 2010, 23:34:23 »
Zeleni sa 4.7 ili 4.9
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #684 : 21 Ožujak, 2010, 23:38:54 »
Zeleni sa 4.7 ili 4.9

U jbt,meni sa 5.5 trenutno,vrti preko 9tisuca,sad cekam ljubicasti malossi da dodje i oko 6.0 gr rolice

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: R50X
« Odgovori #685 : 22 Ožujak, 2010, 00:09:29 »
Ja sam stavio ljubicasti i 6.7g! I ide ok, kako ce ici sa 4.7 ili sa 4.9g !  :icon_scratch:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #686 : 22 Ožujak, 2010, 08:13:06 »
Ne računate da je kod mene drgačiji prijenos od vašeg, drugi auspuh i produljeni sekundar...
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: R50X
« Odgovori #687 : 22 Ožujak, 2010, 16:37:42 »
e vidim da imas produzenu getribu,tj polinijevu,kolko sam skuzio siguran sam da je sekundar duzi a primar je serijski ili isto polini produljeni,i kakva je razlika ako ti je sekundar duzi od primara ako usporedis sa istim primjerom osim kaj je primar duzi od sekundara,ima li kakve razlike

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #688 : 22 Ožujak, 2010, 17:27:38 »
Nema razlike dali produljuješ primar ili sekundar. Produljenje je produljenje i to je to.

Kod mene je dugačak sekundar a serijski primar.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline spori

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50x
  • Moja Kaciga: Ružna
Odg: R50X
« Odgovori #689 : 26 Ožujak, 2010, 00:26:09 »
 Pozdrav svima. Nov novi sam ovdje i imam jedno pitanje. Sta znaci broj 17,5 koji se nalazi na serijskoj dizni a koja je na serijskom karburatoru mikuni 13mm. Ispricavam se ako je bilo govora vec o ovome

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #690 : 26 Ožujak, 2010, 00:27:47 »
17,5? Neka oznaka veličine ali neznam što bi toćno značilo. Možeš korisiti dellorto dizne 6mm promjera. U odblokiranu serijalu ide u rasponu od 68 - 72.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline spori

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50x
  • Moja Kaciga: Ružna
Odg: R50X
« Odgovori #691 : 26 Ožujak, 2010, 00:42:31 »
Aha. Ok. Ma odblokirana je nego nece preko 65 na ravnom i tako ide na nekih 8000 okretaja pa sam mislio mjenjati nesto. Vidio sam da si pisao o centralnom federu nesto. Sad kad bih htio mjenjati feder, koji bi bilo najbolje za serijalu i koje federe na kvacilo. Mozda i rolice..

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #692 : 26 Ožujak, 2010, 00:44:26 »
Jel može na nogarama dignuti okretaje preko 8000?

Ako ne, blokiran je CDI.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline spori

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50x
  • Moja Kaciga: Ružna
Odg: R50X
« Odgovori #693 : 26 Ožujak, 2010, 00:47:01 »
Moze to sam probao.Nema na cdi-u onaj pin za smedju zicu. Ide niz brdo i preko 80 al nece na ravnici

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #694 : 26 Ožujak, 2010, 00:49:22 »
Bez auspuha i ostaloga, ni ja serijalu nisam dobio nešto preko 65, prekratak je prijenos.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #695 : 27 Ožujak, 2010, 10:29:42 »
Moze to sam probao.Nema na cdi-u onaj pin za smedju zicu. Ide niz brdo i preko 80 al nece na ravnici

Moze bit da on ima malo duzi prijenos nego kaj si ti giz imao,sjecam se da sam i ja svoju serijalu uspio 82 navuc al to je bila dosta velika padina,da se stavi auspuh i neke sitnice ja mislim da bi se dala povecat krajnja njegova i bez sekundara

Offline spori

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50x
  • Moja Kaciga: Ružna
Odg: R50X
« Odgovori #696 : 27 Ožujak, 2010, 14:12:01 »
do 82? ja sam svoju kantu vozio 87 da nije raskrizje isa bi do 90 sigurno, al se sve u njemu raspada i vrti preko 10 000 okretaja. jucer sam stavio diznu 72  i otpila i povario sljepo crijevo na auspuhu. ide trunku bolje

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: R50X
« Odgovori #697 : 30 Ožujak, 2010, 22:32:42 »
Budi sretan sto ti ide tako dobro, 87 kmh! Sta bi jos povecao krajnju, nema potrebe, samo ces ubiti masninu! Probaj sa prijenosom igrati, a da ne diras getribu!  :icon_thumright:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: R50X
« Odgovori #698 : 31 Ožujak, 2010, 12:01:35 »
meni je serijski jos, imam samo rolice 7 gr malossijeve u variomatu i do 70 dodje ama bas uvijek i reativno brzo, tj do 55 preleti i onda uspori, ali do 70 uvijek, preko ovisi o cesti i vjetru..ja za serijalu zadovoljan, samo ne vozi vec 7 mjeseci.... fali ona kruna za kurblu
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #699 : 31 Ožujak, 2010, 12:09:09 »
Sad i meni fali ta kruna...  :'(

Al ja ju nisam ni koristio, zato sam ti ju i slao. A vratila mi se prazna kuverta.  :-[
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"