Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 177752 )

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #400 : 16 Svibanj, 2009, 08:16:26 »
2 Doritos: Moguče da sam proletio kad sam išao kod cure. Oko kojeg vremena?

2 Pita: Lagano je prošlo... sad samo gasss.... :D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #401 : 16 Svibanj, 2009, 15:04:29 »
Napravio več skoro 200km jučer i danas. Uglavnom, prezadovoljan sam postavom.
Vuče od niskih, ima momenta pun kufer i s obzirom da mi CDI neda preko 9500okretaja još nisam zapravo došao do top speeda i najboljeg setupa za ubrzanje. Taman kad bi kit poludio, CDI ga prekine. :( Al riješiti ču i to.

Muči me za sad prokleta igla, CDI i glupi remen od SF2 koji je cijela 2mm deblji od stock remena. Nikako poštelati da bude pic pic.
Da se razumijemo, 85 ide s tim da do toga dođe za smijeh vremena i onda CDI zblokira okretaje a skut se strza svaki put kad dam gasa, daklem snage ima ali nema okretaja. Vuče ko proklet. (Za base kit i u usporedbi sa Malossi Sport kitom na ZXu i 19ici)

Da odmah bacim pitanje... Dali netko ima viška CDI od Puga SF2 da samo probam s njim, trebali bi biti isti samo je Pugov CDI odblokiran.
I dalje tražim iglu...  :sad1:
I ako zna netko da li postoji tanji remen za Puga SF2 ili da li postoji isti remen (duljinom i kutem) ali da je tanji?
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #402 : 17 Svibanj, 2009, 00:01:53 »
Pozdrav !!!

Necu se predstavljati jer sam vec bio tu kao JetFighter - onaj dosadni  :icon_biggrin:

Čestitke Giz- skut prelijepo radi !!!
A sto se tice remena i CDI-a.................. :icon_tongue: poslje svega mislim da ces i to rijesiti besprijekorno !!!

A da ne bude da samo laprdam i nista ne radim - neke stvari sam i ja stigao odraditi-zem ga kad mi posao neda !!!

Naime-mislim da je Slow spomenuo da usis nije bas najbolje rijesen na R50X-dokucio sam i to i rijesio-ali sad znam i zasto je tako napravljen !!!
Na starom Akrosu koje sam vec spomenuo-usis je daleeeeko kraci nego na R-u i jos neki detalji ali da ne idem u dubiozu-Akros ima 15:1 reduktor i ide nekih 80Kmh bez je..m ti-ali je problem sto se vrti toliko prebrzo da svakih par Tkm stradaju lezaji i karike-a cilindar otprilike izdrzi do 3 para karika-pa su to tajvanci ovdje ukinuli da bi dosa duze trajalo  !!!

Ja sam nesto kemijao i odradio novi usis ali ga nisam jos postavio !!! Vjerojatno ujutro idem to odraditi !!!
Jos cu postaviti slike mog remek djela !!!Vjerujem da sam to uredno napravio !!! :toothy10:
« Zadnja izmjena: 17 Svibanj, 2009, 00:04:23 Matori »

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #403 : 17 Svibanj, 2009, 00:25:16 »
Evo i slika !!!





A malo sam se igrao i sa hladjenjem varia !!!

Na ovu prednju stranu jos moram postaviti nekakvo crijevo i sprovesti ga naprijed ispod plastika,jer mi pravi problem kad treba oprati motor,ulazi mi voda unutra !!!




Sva misljenja i kritike dobro dosle !!!
« Zadnja izmjena: 17 Svibanj, 2009, 00:44:06 Matori »

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #404 : 17 Svibanj, 2009, 00:37:23 »
Veče slike. Zanima me ova prirubnica.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #405 : 17 Svibanj, 2009, 00:47:14 »
Izmjenjeno !!!

Pogledaj sad - ove su na pictiger-tamo nisam smanjivao !!!

Prirubnicu sam napravio od duraluminija a ovaj gornji dio je od piaggia !!! Promjer je malo manji ali se da postaviti i na njega !!!

Jos mi je ostao problem one cjevcice za ulje !!!

To nemam ideju kako rijesiti jer mi je premala da bi na tokarilici mogao izbusiti rupicu od 1mm-je mi je stroj prevelik za takve stvarcice !!!

A busilicom....vrag bi ga ucentrirao da valja !!!

Sorry malo su mutne ali ako treba slikam  ujutro pa ti postavim dobre !!!
« Zadnja izmjena: 17 Svibanj, 2009, 00:50:12 Matori »

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #406 : 17 Svibanj, 2009, 11:17:41 »
Ovo oko ulja ni ja neznam točno kako riješiti.... Ajd danas malo to rakopam kod sebe pa ču vidjeti što i kako.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #407 : 17 Svibanj, 2009, 14:13:12 »
Kako si ti skinuo onaj četvrti šerafić koji je zapravi sigurnosni na usisnom koljenu? :S

I evo jedan video ubrzanja iako nisam nikako zadovoljan. Fali mi okretaja pun kufer. :(
Sve je u videu objašnjeno zapravo. ;)

Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: R50X
« Odgovori #408 : 17 Svibanj, 2009, 14:28:50 »
ma ide ok, a mozda je i zx jedan od problema- ipak bi uz s6 sport pro koji ''obozava'' obrtaje iso neki ''jaci'' auspuh.. :icon_thumright:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #409 : 17 Svibanj, 2009, 14:42:49 »
ma ide ok, a mozda je i zx jedan od problema- ipak bi uz s6 sport pro koji ''obozava'' obrtaje iso neki ''jaci'' auspuh.. :icon_thumright:

Ma kakvi, išao bi da idem na 100% ali kao što je napisano meni treba širi radni opseg i momentnost setupa.
Ide ZX na Malossi sport kitu koji ne voli toliko okretaje na 11k bez problema. Ja imam problema sa strujom a ne sa auspuhom. ;)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: R50X
« Odgovori #410 : 17 Svibanj, 2009, 14:52:54 »
Jbg -onda menjaj CDI :icon_thumright:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #411 : 17 Svibanj, 2009, 21:04:20 »
Opet preštelao prijenos. Po 501 put i došao do neke dobitne kombinacije. Neče preko 80 ali do 80 ide ko smuk.
Uglavnom, sreo se sa frendom koji si je nedavno piknuo novog Runnera 125 i čovjek je priznao da ne vjeruje do ovo moje smeče tako ide.
Do 80 smo jedan pored drugog. Gledamo se i nijedan da bi naprijed. Ja prezadovoljan!



I moja malenkost u radnoj odjeći. :D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: R50X
« Odgovori #412 : 17 Svibanj, 2009, 21:21:24 »
fino ide tgb, jos kad ga dostelas sa cdijem, i te sitnice i to je to :icon_thumright:

ljepi skutercic :icon_thumright:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #413 : 17 Svibanj, 2009, 21:23:30 »
Danke. Sad za sad čemo malo stati. Nešto drugo je u financijskom planu. Ali bude uskoro.. :)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #414 : 17 Svibanj, 2009, 22:37:19 »
Kako si ti skinuo onaj četvrti šerafić koji je zapravi sigurnosni na usisnom koljenu? :S


Ja sam ti to odradio na stari nacin KRKANA !!!

Sarafciger (malo ostriji) i ČEKIĆ , fino namjestio sarafciger i opalio po njemu !!! to malo g#vn% mozes odvtnuti rukom cim ga malo zakrenes !!!

Danas sam namontirao i opet skinuo usis  :( :(

Na gas se odaziva kao blesav,osjetno bolji ternutak povlacenja,ali sam imao problem jer mi je onaj otvor na prirubnici bio manjeg presjeka nego original,i izgubim dosta u odnosu na originalni odmah nakon prelaska preko 7000 okr !!! Je....i se osjeti da ne dise kako treba s tim usisom,ali vjerujem da bi taj kraci  usis imao veliku ulogu ako hoces vise zavrtiti motor !!!

Sinoc sam se vozikao sa kolegom koji ima tog crvenog zmaja kao kod tebe....do 40kmh tu smo negdje ali preko toga njegov ode kao vjetar !!!

Pitanje je : jel ima neko blage zasto je to tako ??? tezi sam od njega 15-20kg ali svejedno isto je i kad ja idem s njegovim !!! a cudo manje trosi !!!

P.S. Svaka cast Giz - ide kao blesav,samo ti to jos dodaj,da bude kao i Lanos  :headbang: :headbang: ;D
Jedan od najbrzih............
« Zadnja izmjena: 17 Svibanj, 2009, 22:42:16 Matori »

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: R50X
« Odgovori #415 : 18 Svibanj, 2009, 10:37:52 »
Svaka čast Giz, fino si ga utegao...još samo da rešiš taj CDI da ne kuca u 9500 i ako slučajno bude bilo viška para zameniti ovaj zx sa nekim jačim spuhom i milina...  :icon_thumright: :icon_thumright:

onda samo da uživaš u vožnji, i da burnoutuješ  :toothy10:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #416 : 18 Svibanj, 2009, 14:24:59 »
2 PitaNS: Ma ovo sam iz zajebancije malo... Asfalt je ko šmirgl, tak gumu skida da nisam htio iči do kraja. Ufff... Dobra je ova guma još uvijek. :D

I uskoro sam ti u kvartu, najavim se kad sam tamo pa da kafu popijemo. :D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #417 : 26 Svibanj, 2009, 00:43:15 »
Aj nek se jave ljudi koji su preslagivali CDI i struju na svojim scootovima jer tu i nisam baš doma.

Ne mogu u okretaje preko 9500. Jednostavno me odreže i to je to. Scoot bi ali CDI neda. Probao sam sa CDIom od Puga SF i ništa.
Kazaljka turna je poludila ali okretaje nisam dobio. Plan mi je pripasati CDI sa Piaggio mašine ako je to izvedivo.
E tu sad uskaču ovi koji su slagali struju pa da malo vidim opcije jer za ovo moje čudo nema "odblokiranog" CDIa tj. ja nisam upoznat sa time da postoji.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: R50X
« Odgovori #418 : 26 Svibanj, 2009, 01:11:01 »
giz imas pm..ajde da se dogovorimo ..spava mi se   :)

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: R50X
« Odgovori #419 : 28 Svibanj, 2009, 10:47:02 »
i na luni "odblokirani" cdi isto ima cut off tu negdje...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre