Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 177697 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Promjena sekundara
« Odgovori #340 : 14 Travanj, 2009, 01:44:23 »
Eto, da napravim tutorial i za to na TGBu. Neka ovo bude tehnički najpotkovanija tema.
Uskoro če i stavljanje kita, osnove štelanja, prerada airboxa, zamjena centralnog i još podosta toga.
Naravno, ovisi kako ulovim vremena da se igram s time.  :icon_thumright:

Napomena: Naravno da ovo radite na SVOJU odgovornost i ne želim biti odgovoran za bilo kakav zajeb koji napravite.
Pitanja su dobrodošla, ne i dosađivanje. Upotrijebite malo pameti.


Potreban alat:
- Imbus 5
- Velika gertruda* 14, 24
- Mala gertruda* 10
- Krpa
- Ulje za prijenos
- Sekundar (Malossi, Polini, itd.)
- 2 ravna odvijaća srednje veličine
- Kontra špicange. One koje stiskanjem otvaraju usta. Što manje to bolje.

*- Gedora  :icon_biggrin:

--------------------------------------------------------------

Priprema materijala

Unaprijed si volim pripremiti alat koji ču trebati tako da ne gubim vrijeme na višak ili manjak alata za posao koji me čeka, samim time si napravim i spisak alata za taj posao kako bi ubuduče znao što mi treba.

--------------------------------------------------------------

Sekundar i međuprijenos



--------------------------------------------------------------

Pa da počnemo.

Imbus 5 u ruke i poskidate sve označene imbus šerafe. Dekl vjerovatno neče sam spasti dolje jer ima 2 šajbice za poravnanje koje su vrlo vjerovatno malo zapečene.
Rasklimate ga po osnovnim osima da popuste. Netreba biti brutalan, samo treba biti uporan. :)

--------------------------------------------------------------

Ovako izgleda prijenos na TGBu i ostalim skuterima sa malim varijacijama.

Obavezno obratiti pozornost na smjerove navoja kod šerafa. Prednji je KONTRA navoj!!!
O - Odvrni
Z - Zavrni

--------------------------------------------------------------

Kuplung

Kuplung ima standardni desni navoj i otpušta se pomoču kompresora i pištolja sa gedoricom 14.
Iako je otpušten, neče iči samo tako dolje jer je dosjed pomalo konusan što če reči da se širi prema zupčanicima i kad šeraf stisne on zapravo i zacvika vanjski dio kuplunga na osovinu diferencijala.
Jednostavan trik je zabiti 2 srednja ravna odvijaća na označena mjesta te par puta malo snažnije povuče prema sebi.
Pazite koliko duboko idete sa polugom odvijaća jer su ispod centralni feder i federi lamelica!!!

--------------------------------------------------------------

Zadnja polutka

Jednostavno se izvuče prema van pazeći da se ne ošteti remen.

--------------------------------------------------------------

Evo kako to izgleda demontirano


--------------------------------------------------------------

Pražnjenje ulja

Naznačena su 2 šerafa koja treba otpustiti napisanim redoslijedom. Doljni zapravo ispušta ulje dok se na sjajniji dolijeva isto.
Otpustite doljni šeraf ali si prije toga stavite lavor ili nešto slično ispod u što može stati 1dcl starog ulja. Krpa če vam biti itekako potrebna.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Montaža -->
U diff ide točno 0.9dcl ulja a koliko je točno potrebno uliti čete znati reverznim postupkom. Naime, kad se sastavi diferencijal, zavrne se doljnji šeraf i uljeva se na gornji dok na njega ulje ne počne curiti natrag. Pustite višak ulja da iscuri i to je to. Ulili ste točno 0.9dcl ulja koliko je i potrebno.  :icon_thumright:

Ovako izgleda staro ulje


--------------------------------------------------------------

Poklopac diferencijala

E sad, tu ima par trikova na koje treba obratiti pozornost i tu treba biti priseban.
Ispustili ste ulje no u difu i dalje ima sitno ulja koje neče na doljnji šeraf izaći van pa preporučam da krenete sa gornjim šerafima.
Probajte ispod postaviti WC papira ili krpu da upije ostatke ulja.
Nakon što ste odvrnuli šerafe i postavili krpu ispod poklopca, primjetiti čete da poklopac i neče sam od sebe dolje.
Zapravo, neče uopče dolje.  :icon_biggrin:
Eee... Tu sad dolaze crvene strelice u prvi plan. Daklem, opet ulaze u film ona 2 ravna odvijača. Zapravo je potrebno pod te strelice ih zagurati i pomalo odizati i gurkati poklopac dok sam od sebe ne počne popuštati. Tu treba biti malo više spretan da se ne ošteti dihtnug ispod poklopca tako da NEMOJTE zaguravati odvijaće pod poklopac več pod mjesta označena crvenima strelicama. Malo po malo i popustiti če.  :icon_thumright:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Montaža -->
Nakon toga je bitno kako čete stegnuti šerafe. Naime, stežite ih UNAKRSNO tako da poklopac sjedne svudgdje kako treba.
Znači, prvi koji ste stegnuli, sljedečeg stežete onog koji je na suprotnoj strani i tako dok sve ne stegnete.

--------------------------------------------------------------

Ovako izgleda poklopac iznutra.

Oprez kod skidanja jer če vam sigurno ispasti 2 šajbice koje nečete odmah skužiti a ako vratite poklopac bez njih, sjebati če se prijenos!!!
Daklem, nije problem što če one pasti jer sam žutom strelicom označio di jedna od njih ide. Problem je ako ih ne vratite na svoje mjesto!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Montaža -->
Na isto to mjesto koje je označeno dolazi mali međuprijenosni zupčanik i šajbice tako da obratite pozornost i na to.

Pozicija šajbica

Da napomenem, vidim da sam malo krivo postavio gornju strelicu. Naime, tu di ona pokazuje dođe onaj lijevi zupčanik pa tek onda dođe šajbica na sve to jer je ovo slika neuprešanog Polinijevog međuzupčanika sa osovinom na koju se mora uprešati stari zupčanik.

--------------------------------------------------------------

Zupčanici

Oprez!!!
Ovako izgleda situacija koju čete zateči. Dobro ju pregledajte i zapamtite ili još bolje, kad nisam siguran, ja SVE poslikam detaljno.  :help:
- Lijevi zupčanik čete morati isprešati. Bez 2T preše se nemojte ni truditi jer NEČE iči van! Na isti način i u istu poziciju se uprešava Polinijev međuprijenos tj. mali zupčanik sa osovinom.
- Desni zupčanik drži zeger kojeg čete izvaditi sa kontra špicangama. Ugurate vrh u njih, stisnete i izvučete ga van.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Montaža -->
Zamijenite na isto mjesto Polini sekundar i zeger vratite nazad istim postupkom.


Ovako izgleda bez zupčanika.

Žutom strelicom je označen zeger sa zadnje strane koji drži zupčanik u poziciji. Njega NE DIRAJTE!


Da bude jasnije gdje ide mali zupčanik sa osovinom.

Lijevo je original, desno je Polini. Samo se original ispreša van i na njegovo mjesto u istu poziciju vrati Polini.

--------------------------------------------------------------

Od ovog trenutka je samo povratak nazad tako da se zapravo penjemo po tekstu gore i čitamo paragraf naznačen "montaža".

VOILA!
To je to... Zamijenili ste si upravo sekundar na vašem skuteru. :D

Sad brzo na štelanje i doštelavanje jer če vam sigurno biti potrebno.  ;D
« Zadnja izmjena: 14 Travanj, 2009, 02:01:36 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #341 : 14 Travanj, 2009, 01:55:22 »
Istina da ne kuzim bas previse te dublje stvari oko ovih motora.........

Nego KAKO DA SKUZIM ako ne budem kemijao i pokusavao s tim kojekakvim zajebima-pa kad je bal nek je ........ ;D ;D

Ako profulam lako ga skinem pa pokusam opet-nedavno sam rjesio bocu za tig pa bi bio red da i nju malo testiram.......

A dok ne stignu djelovi moram se necime zanimati---posla bas i nema bas previse pa se moze naci vremena za kemijanje------

Skuzio sam to oko kuta ispuha-koliki kut napravi radilica od trenutka otvaranja do trenutka zatvaranja ispusnog kanala--------

Jeba te pituljica Giz------Podsjetio si me sa tim svojim Specijalnim alatom---pa ja dolje u radioni imam 10 tih kutomjera za takva mjerenja !!!(Kutomjer sa utegom na polugici)

Koji sam ja IDIOT-a radio ih za prodaju bravarima i sl.   A podjela gravirana na laseru i odradjena u ACadu sve po 0,5 stupnjeva-tako da nema sanse da fulam kut ............
Samo me hebe sto to moram sve rastaviti i napraviti redukciju sa radilice na kutomjer !!!

Hvala na dobroj preporuci "Hvali more ,drz se kraja "  ;Dal moram ja malo cackati,cisto nemogu bez toga !!! :dontknow: :dontknow:
dok nesto ne pokvarim neznam se ostaviti kemijanja !!!



Ma pozdravljam ja takav način razmišljanja samo se ne upuštam u to dok nisam barem malo prostudirao tematiku. Čisto da vidiš u što se upuštaš i na koje probleme češ naiči.
Jer pokušaj i pogreška metoda te ovdje neče daleko dogurati, previše je tu matematike da bi samo tako pogodio. A i lako se šteta napravi! ;)

Oko alata... Da to je taj kutomjer na koji sam mislio a i TIG bi mi super došao. :(
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #342 : 14 Travanj, 2009, 01:59:26 »
Kaj da kazem nego prebrutalno,85km/h za taj skuter s tim da jos nisi kit stavio,ma bolesno...kolko sam shvatio taj polini sekundar ce ici i kod mene tak da ga jedva cekam  :drunken_smilie:  ,e giz a daj mi pojasni ovaj tvoj dell 21,kaj to nije malo previse ipak,i jel ima velike razlike izmedu 19 i 21?

Previše?
Po pitanju potrošnje malo i je... Po ostalome i nije.
Pitanje je samo težeg uštelavanja da bi dobio sve parametre da se poslože kako spada ali se scoot čini osjetno življim na primanje gasa i opčenito mi bolje radi na visokima.
Ne tvrdim da ima više snage več da radi bolje.  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #343 : 14 Travanj, 2009, 09:10:54 »
Jos treba postelati prijenos i mozemo vidjeti konacne dojmove nakon ugradnje duzeg sekundara  :icon_biggrin:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #344 : 14 Travanj, 2009, 10:30:32 »
Jos treba postelati prijenos i mozemo vidjeti konacne dojmove nakon ugradnje duzeg sekundara  :icon_biggrin:

Ooo da. Bit če tu posla. :D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #345 : 14 Travanj, 2009, 18:19:15 »
Ooo da. Bit če tu posla. :D

Jos kad stavis kit...racunaj na ugradnju krila...ovaj skuter ce poletit  :icon_biggrin:

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #346 : 14 Travanj, 2009, 21:37:48 »
Ma pozdravljam ja takav način razmišljanja samo se ne upuštam u to dok nisam barem malo prostudirao tematiku. Čisto da vidiš u što se upuštaš i na koje probleme češ naiči.
Jer pokušaj i pogreška metoda te ovdje neče daleko dogurati, previše je tu matematike da bi samo tako pogodio. A i lako se šteta napravi! ;)

Oko alata... Da to je taj kutomjer na koji sam mislio a i TIG bi mi super došao. :(

Imam ja jednog narkosa ovdje koji ima Tig (Wig-kako on kaze) na prodaju,a mislim da bi mogao biti malo novaca pa cu sutra otici pogledati u kakvom je stanju pa ti javim !!! (ako nije  otisao nazad u Austriju) :( :hmh:

Ma kakva steta metodom pokusaja i pogreske-ako ga zeznem tako cu prije biti prisiljen kupiti nove djelove - naravno "ORIGINALNE" ;D ;D :laughing7:
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #347 : 16 Travanj, 2009, 21:08:40 »
Update.
Novi top speed je službeno 92km/h po GPSu. Danas ga spičio.  :notworthy:
Lagana nizbrdica mi je pomogla navuči 7km/h više. Po ravnom drži bez problema 85km/h.

Nego, nakon 2 dana igranja sa setupom sam skužio da mi je centralni pretvrd i da se kolje sa rolicama pa mi stvara jebeeeenu rupu između 73km/h i 78km/h. Tu doslovno stane na neko vrijeme dok centralni napokon ne popusti rotacionoj sili na rolicama, tad opet krene i povuče do 85 ili preko ako je cesta skroz ravna i ne puše prejako vjetar.
Napominjem, mene ima 110kg i nije da sam sitan pa mi je vjetar dosta veliki faktor. Puše u 3 PM!  :hmh:

I da... Zamolio bi da me se na PM ne ispituje oko setupa jer mi je to uzaludno kao igranje lotta.  ::)
Naime, moj setup je toliko individualan da ga je skoro pa nemoguče iskopirati sa svim tim preradama koje sam radio. Ja isključivo štelam setup kad je scoot kod mene u rukama.
Preko foruma smatram da je nemoguče išta kvalitetno napraviti jer mjenjanjem jedne karike u sustavu, taj isti sustav više ne radi kao cjelina i potrebno je promjeniti i ostale komponente da bi to opet radilo kako spada. Isto tako, da bi došao do idealnog setupa, to zna trajati par dana dok se sve komponente ne uglazbe kako spada. Mislim da če me u potpunosti razumijeti oni koji su to več podosta puta radili. Hvala unaprijed.


Za ostala pitanja postoji ovaj thread pa slobodno pitajte tu, podijelimo znanje svima a ne samo nekolicini. Ukoliko mogu pomoči, naravno da hoču.  :)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #348 : 16 Travanj, 2009, 21:13:45 »
Update.
Novi top speed je službeno 92km/h po GPSu. Danas ga spičio.  :notworthy:

Koliko si imao okretaja u tom trenutku?

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #349 : 16 Travanj, 2009, 21:15:03 »
9600 po cajgeru, iako mu ne vjerujem ni riječi. Morati ču to provjeriti nekako.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #350 : 16 Travanj, 2009, 21:26:10 »
Imas onaj cudni brojac okretaja (zbilja nemam pojma kako ga zovu)-mislim da je laserski kao onaj za mjerenje udaljenosti -pa na vent. variomata indikator i raspali !!!

Nego sto se tice postignutog od mene samo VELIKI NAKLON !!! :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

 :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #351 : 16 Travanj, 2009, 21:40:03 »
Treba uzeti u obzir da RX50 nema bas najbolje rijesen usis.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #352 : 16 Travanj, 2009, 21:46:42 »
I to riješavam! U izradi je 22mm prirubnica! :D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline crnoproro?anstvo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
  • Ljudi prvo kupiti motor pa onda pitajte za tuning!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: bicikl, a odnedavno i TGB R50X Jetfighter
Odg: R50X
« Odgovori #353 : 20 Travanj, 2009, 18:46:27 »
Ovako, otvorio sam temu u kojoj sam pitao što bi dobio s Polini sekundarom, Polini Speed controlom, Polini remenom, rolicama, centralnom i oprugama kvačila. Uz to neki base spuh kao npr. Leo Vince ZX Chrom ili Giannelli Chrom Extra. Nitko nije dao adekvatan odgovor na moje pitanje.
« Zadnja izmjena: 20 Travanj, 2009, 20:08:20 crnoproročanstvo »
Ljudi prvo kupiti motor pa onda pitajte za tuning! - to što sam naveo i dajte nemojte trošiti ozbiljnim ?lanovima foruma vrijeme s glupim pitanjima na koja su ve? dani odgovori, imate search pa potražite!! - toliko od mene

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: R50X
« Odgovori #354 : 20 Travanj, 2009, 18:50:38 »
Ovako, otvorio sam temu u kojoj sam pitao što bi dobio s Polini sekundarom, Polini Speed controlom, Polini remenom, rolicama, centralnom i oprugama kvačila. Uz to neki base spuh kao npr. Leo Vince ZX Chrom ili Giannelli Chrom Extra.
fantastično  ;D

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #355 : 20 Travanj, 2009, 19:47:06 »
Ovako, otvorio sam temu u kojoj sam pitao što bi dobio s Polini sekundarom, Polini Speed controlom, Polini remenom, rolicama, centralnom i oprugama kvačila. Uz to neki base spuh kao npr. Leo Vince ZX Chrom ili Giannelli Chrom Extra.

Ovisi o sekundaru koji imaš trenutno na scooteru.
Dobitak se vrti oko 15ak km/h i dosta bolji start ukoliko znaš iskoristiti dijelove koje si naveo. Lakše če se penjati u okretaje, držati če konstantu pri ubrzanju i drastično če se popraviti međuubrzanja.

2 Neer: A sig mu stvarno ima smisla.  ;D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: R50X
« Odgovori #356 : 20 Travanj, 2009, 20:32:30 »
 :toothy12:

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #357 : 21 Travanj, 2009, 22:14:26 »
Ovdje vas iam dosta jakih oko ovih motorica pa da pitam nesto !!!

Sad sam nesto odgovarao na poruku pa mi je to palo na pamet !!!

Zasto me skut nekad povuce bez problema do 70 pa polako ode na 75
A nekad me povuce do 60 i onda mu treba vjecnost do 68 i tu stane kao da sam vratio prsten na vario !!!

U oba slucaja pricam o stvarno zagrijanom motoru i istoj cesti !!!

Vjetar nisam mjerio  :) ali nije bilo nikakvih jacih vjetrova i sl...

Nazovimo to : U potpuno istim uvjetima velike razlike u voznji !!!

Jel ima netko ideju zasto dolazi do takvih razlika !!!
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: R50X
« Odgovori #358 : 21 Travanj, 2009, 22:18:39 »
Spoljna temeratura,vlaznost vazduha,vaz.pritisak......... :icon_biggrin:

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #359 : 21 Travanj, 2009, 22:24:02 »
Sad cu biti malo bezobrazan !!!

Jel ti to mene malo ..... ili sta vec !!!

Zem ti ako i to ima veze pa to ti dodje kao vremenske propagacije u radio amaterizmu !!!

Jeli ti to ozbiljno ili .......... :drunken_smilie: :drunken_smilie:
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!