Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Beverly -> izmjena selena  (Posjeta: 6358 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline runn_it

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: Piaggio beverly 250 i.e.
  • Moja Kaciga: VEMAR /Ava/Kappa
  • MojSetup: Samo spric-kit
  • MojSpuh: malo zahrdjao
Beverly -> izmjena selena
« : 04 Siječanj, 2013, 20:22:16 »
Jedna molba!
Ako bi me itko moga bar malo uputit u zamjenu selena na beverlyu (pod selen mislin na onaj gumeni nosac masine). Danas san raskopa beva, i sad vidim da je kuciste tog selena zavidano za ramu, tj za nosac masine jednom vidom, drugom za ramu fixno. Znaci trebam li skroz skidat masinu i nosace, ili postoji nacin da ga nekako izvucem?
I kako uopce da izvucen stari i ubacin novi, koliko san cita neki cak spominju i presanje?
Da sam pilot sigurno bih vozio vlak...
Chu chu

Offline STAGE 6

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • A jeee :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Beverly
  • MojSetup: stage 6
  • MojSpuh: stage 6
Odg: Beverly -> izmjena selena
« Odgovori #1 : 05 Siječanj, 2013, 10:04:34 »
odsarafi ga s rame imaju ti dva sarafa 17 ja mislim i onda onaj dole s masine izvuci ga stavi novi i to je to :) ja sma na vxr 200 promjenio to za 20 min :)
:)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Beverly -> izmjena selena
« Odgovori #2 : 05 Siječanj, 2013, 11:26:40 »
otsarafis taj nosac,svuces i nosac i selen sa osovine koja prolazi kroz selen,imas jedan zeger na toj osovini koi takodjer maknes..
stari selen izbijes van,posto se svi seleni upresavaju tak je i ovaj od nosaca..mores ga i nabit unutra ili ga upresas sarafstukom iliti stegom :P
ide dost knap i oce se izbacit van.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline runn_it

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: Piaggio beverly 250 i.e.
  • Moja Kaciga: VEMAR /Ava/Kappa
  • MojSetup: Samo spric-kit
  • MojSpuh: malo zahrdjao
Odg: Beverly -> izmjena selena
« Odgovori #3 : 05 Siječanj, 2013, 17:35:10 »
Ne kazem da ste u krivu, ocito je takav sistem na skuterima na kojima ste mjenjali.
Ali Bevely ocito ima drugacije rjesenje tog nosaca. Dakle kuciste u koje je upresan selen blok ima dvije vide, jedna je zavidana za ramu, a drugi dio kucista je zavidan za "glavnu" (najdeblju osovinu nosaca motora) osovinu, i jos jedna osovina prolazi kroz sami centar selena. Znaci da bi se skinulo kuciste potrebno je skinut taj najdeblji nosac, jednostavno drugacije ga se ne moze oslobodit. Sad ako skinem taj nosac masina ostaje spojena s ramom samo preko amortizera, a i u nedotatku prostora izgleda mi kao da je sve to smisljeno tako da se skine masina izmjeni selen i sve vrati na mjesto.
Nadam se da nisam u pravu, jer ako se o tome radi izgleda da cu morat u servis  :'( .
Da sam pilot sigurno bih vozio vlak...
Chu chu

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Beverly -> izmjena selena
« Odgovori #4 : 25 Ožujak, 2015, 15:52:56 »
odsarafi ga s rame imaju ti dva sarafa 17 ja mislim i onda onaj dole s masine izvuci ga stavi novi i to je to :) ja sma na vxr 200 promjenio to za 20 min :)

ispravak netocnog navoda, nije ti isto na vxru i beverlyu/x8, to si valjda skuzio do sada.  :)

na vxru ovaj selen je fixiran u 3 tocke na kostur, tako i nosac masine na kosturu. kod beverlya/x8 ide taj selen jednim sarafom na kostur a drugim dijelom prolazi osovina nosaca motora kroz njega.

http://partbike.fr/media/catalog/product/2/0/201_PIAGGIO_X8_125_OCCASION-036.JPG ----> Beverly/x8
http://www.njuskalo.hr/image-bigger/moto-dijelovi-ostali/gilera-runner-vx-vxr-125-180-200-centralni-selen-nosac-motora-komplet-slika-30697439.jpg ------> vxr
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34