Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: gilera 50 mjenjanje klipa  (Posjeta: 784 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gilera50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zadar
  • Moj Skuter: aprilia sr50r
  • Moja Kaciga: airoh
  • MojSetup: dell 17.5,polini variomat i plavi centralni,malossi lamelice
  • MojSpuh: gianelli reverse
gilera 50 mjenjanje klipa
« : 26 Prosinac, 2012, 11:10:50 »
ovako trebam mijenjati klip prstenove i cilindar na gileri 50,a stim se jos nisam susretao. pa ako mi mozete dati koji savjet na sto bi trebao obratiti paznju :)

Offline luka ns

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 606
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Malaguti Madison
  • Moja Kaciga: AIROH
  • MojSpuh: je šupalj
Odg: gilera 50 mjenjanje klipa
« Odgovori #1 : 26 Prosinac, 2012, 11:23:32 »
ako nisi nikad šarafao po tome bolje pozovi frenda nekog ko zna pa to s njim raskopaj i budes odmah naucio


a gle
nemrem ti nista previse ovak rec
lako je skinut dole
samo kad budes slagao nazad pazi da, sve lijepo počistiš, pravilno okreneš klip, da je sve čisto, sve malo podmaži uljem, pazi da dihtunge okreneš na pravu stranu(nemoj slučajno vratit stare dihtunge)

ma budeš se snašao...najbitnije nemoj se žuriti  :icon_thumright:
Ko drugom jamu kopa, trećom gumu pali

:bero2:

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: gilera 50 mjenjanje klipa
« Odgovori #2 : 26 Prosinac, 2012, 19:49:22 »
ovako trebam mijenjati klip prstenove i cilindar na gileri 50,a stim se jos nisam susretao. pa ako mi mozete dati koji savjet na sto bi trebao obratiti paznju :)

ajd da ti ja pokusam bar malo olaksat poso  :icon_thumright:
gle imas dvije mogucnosti: 1.da masinu skines sa rame(i stavis ju na stol)
                                          2.da ju ostavis gore a poskidas sve plastike

posto to nisi nikad radio preporucio bi ti ovu prvu opciju da skines masinku sa rame i stavis ju na stol da mozes ko covjek radit  :icon_thumright:
a da bi ju skinio na stol moras:istekat dek od struje,skinit gas sajlu(zajedno sa klipicem izvuc van iz karba),skinit airbox,skinit dekl odspojit sajlu uljne pumpe,odspojit alnaser,skinit celjust zadnje kocnice(ako imas staru liniju moras prvo tocak skinit)skinit lulicu sa svjecice,skinit  zicu sa indikatora tem(na glavi cilindra),skinit spuh,ispustit vodu(sa strane najniza tocka kod magneta tj paljenja)skinit selnu sa glave,i na kraju vijak ispod masine i vijak na amortizeru  :icon_scratch: ako nisam nesto zaboravio to je to masinka je spremna za stol  :icon_thumright:

e onda kad je masinka na stolu laganini odpustis 4 matice na glavi kljuc 10 skines glavu dole kad je glava dole lagano svuces cilindar(ako nejde lagano ga kvrcnes gumenim cekicem) kad ga skines ostane ti klip na klipnjaci...sa jedne strane skines seger i ispucas bolcnu van iz klipa i toeto sve si rastavip u proste faktore...  :icon_thumright:
skines brtvu sa bloka ili sa cilindra ocistis ako je sta ostalo ,takoder izvadis brtvu sa glave osistis čađ sa zicanom cetkom;)
ako si u mogucnosti kupit Piaggio orginal brtve to bi bilo jako dobro najbolje su  :icon_thumright:

kad budes sastavljo posto mislis mijenjat klip cilindar glavu ostavis staru ako je ok a predpostavljam da je ;) brtva na blok klip bocnes na klipnjacu s tim da ti strelica na klipu ide prema ISPUHU stavis bolcnu segere obratit pozornost kako ces ih okrenit(da rascijep segera nije na onoj "rupi")nauljis lagano cilindar 2T uljem i bocnes ga gore...pazis na karike ;)
gumene brtve stavis u glavu i glavu lagano na cil s tim da pazis da ti brtve ne iskoce iz lezista i na posljetku 4 matice gore i umjereno stec i toeto  :icon_thumright:

donekle bi to trebalo bit to ako negdi zapne ili ti nesto nije jasno slobodno javi  :icon_biggrin:
_M.r. Team Valpovo_