Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pola gasa.  (Posjeta: 1084 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Pola gasa.
« : 22 Lipanj, 2008, 02:35:50 »
Ovak.. Problemčić mali i mislim da imam odmah riješenje ali dobro je uvijek čut savjet drugih.

Kak raskopavam tog TGBa svako malo tako sve više i više mjesta nalazim di postoje restrikcije na usisu/ispuhu. Kao da je cijeli scoot namjerno toliko prigušen da jednostavno to nije za vjerovati.
Danas sam opet našao komad restriktora na ulazu u sam filter zraka. Zapravo, komad gume naguran da opet smanji usis na 6mm. WTF?!?  :sad1:
Izvadio to van i sad skuter ima super odziv na gas ali vuče samo do pola gasa... Dalje ustukne i neče... Vratim se na pola gasa i opet potegne. U nižim okretajima kad krečem vuče i sa punim gasom do nekih 7k rpma i tu se počne onda manifestirati taj problem sa pola gasa.
Pretpostavljam da je to sad presiromašna smjesa pa ga nisam nikako htio tako voziti da nebi bilo vraga i da bi morao ubaciti unutra veču diznu.
Poskidao sam sve ostale blokade i scoot nikako neče do 70kmh. Stane na 65 i tu stoji što mu god radio. CDI nije blokiran... jedino logično kod ovoga mi je siromašna smjesa i potreba za večom diznom!?

Slušam prijedloge?
Hvala!
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Pola gasa.
« Odgovori #1 : 22 Lipanj, 2008, 02:42:55 »
ako sam te dobro razumi (nisam bash sve citao) ti si mu ovime sad dao vise zraka, znaci logicno je da pri ful gasu on treba vise goriva ;)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pola gasa.
« Odgovori #2 : 22 Lipanj, 2008, 07:55:32 »
veću diznu obavezno..
kolika je sad ta rupa koja je bila 6mm?

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Pola gasa.
« Odgovori #3 : 22 Lipanj, 2008, 12:00:15 »
20ak mm... Znači dosta je veča rupa sad.
Jedino mi preostaje do sutra to zaštopati i odletiti kupiti par dizni pa probati s kojom najbolje radi.

Nitko nezna kolika je stock? 60,66,70? Da si tako nekako uzmem na stock skuter ili je to preveliko?
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Pola gasa.
« Odgovori #4 : 22 Lipanj, 2008, 12:38:39 »
uzmi nije preveliko mislim da će ti sa 66 diznom bit kako treba, a to je normalno više zraka= veća dizna
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pola gasa.
« Odgovori #5 : 22 Lipanj, 2008, 12:54:50 »
u mene je nakon skidanja blokadi 53, u tebe sam citao da je 658iste masine a, tolika razlika), tako da probaj sa malo vecom, jer ima puuuno vise zraka sad
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Pola gasa.
« Odgovori #6 : 22 Lipanj, 2008, 13:03:12 »
Imam doma 88 diznu.. idem probati s njom.
Čisto da vidim omjer koji bi mi trebao i da si stvorim polazišnu točku.
Javim kako je prošlo.

Edit: 60 je bila unutra i ta nije dovoljna nakon skidanja svih zračno/ispušnih blokada. Puknuo 88 kako sam i rekao. Scoot kresnuo odmah no to nije sad toliko bitno jer je to ler dizna... Al sam mu dao par puta pun gas i nije se zagušio ili nečkao... Primio je gas ko šampion. Pitanje je sad kako je u vožnji... Update kasnije kad to sve malo poštelam.
« Zadnja izmjena: 22 Lipanj, 2008, 14:46:22 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"