Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: help! (nije hitno  (Posjeta: 1104 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline milja180sp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 504
  • Spol: Ženski
  • SP TEAM 65#
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: IZA ZAVOJA
  • MojSetup: alumini
help! (nije hitno
« : 20 Lipanj, 2008, 00:27:28 »
ovako imam piaggo zipa 2 t za trke 03 god. lc hladenje neznam bas puno oko struje , ja bih maknuo cijelu instlaciju s motora ,ali da ga mogu gasiti pali ,kao na prekidac.. na kurlblu bi ga palio i samo napravio prekidac gasi pali , !??? zamolio bi decke s foruma koji imaju iskustva s tim da si i ja napravim .. ako niste razumili nesto bijesnit cu opet :toothy12:
NEZOVITE ME VISE ZA DIJELOVE OD GILERE BILO CEGA JER SENABVIM STIM . A NA OVOM FORUMU NEPOSTOJI DA MOGU SAM AUTOMCKI IZBRISTI SVOJ OGLAS JER JE TAKO DOBAR ... PA VAS MOLIIM LJEPO NEZOVITE ME DIJELOVA NEMA VISEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: help! (nije hitno
« Odgovori #1 : 20 Lipanj, 2008, 07:02:25 »
ako misliš stavljat malossi il neku drugu trkaću struju, kad posložiš i tak ti nebude radilo ništa drugo osim svječice..
u biti namotaji daju struju za sve potrošače, i to dosta opterećuje radilicu, ak jednostavno pocvikaš žice koje idu iz namotaja osim onoga za paljenje moglo bi se desiti da ne radi uopće..
imaš pravo budu odgovorili koji su to slagali, ali ja bi otpojio ostale žice, ostavio samo one od napajanja bobine, i brave..
meni je npr. konkretno na zipu riknula špula za punjenje akumulatora, skuter je odmah išao dosta bolje..

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: help! (nije hitno
« Odgovori #2 : 20 Lipanj, 2008, 09:30:49 »
ako misliš stavljat malossi il neku drugu trkaću struju, kad posložiš i tak ti nebude radilo ništa drugo osim svječice..
u biti namotaji daju struju za sve potrošače, i to dosta opterećuje radilicu, ak jednostavno pocvikaš žice koje idu iz namotaja osim onoga za paljenje moglo bi se desiti da ne radi uopće..
imaš pravo budu odgovorili koji su to slagali, ali ja bi otpojio ostale žice, ostavio samo one od napajanja bobine, i brave..
meni je npr. konkretno na zipu riknula špula za punjenje akumulatora, skuter je odmah išao dosta bolje..

jel i ja mogu to slučajno pokvarit   :toothy11:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: help! (nije hitno
« Odgovori #3 : 20 Lipanj, 2008, 09:42:52 »
stator ima nekoliko namotaja, špula..
može se potrgat žica kod nestručne demontaže magneta, ak se s nečim unutra prčka, radapcigerom, itd..
meni se točno dogodilo da je baš pregorio namotaj, znači žica se istopila, sad zbog čega, ne znam, možda šlus na regleru, ili negdje na instalaciji ali zasmrdilo je, prestao je punit, probao sam i drugi regler ali nije radilo i tak sam prodao skuter, bilo je to prije 2 godine..

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: help! (nije hitno
« Odgovori #4 : 20 Lipanj, 2008, 13:05:32 »
Evo imam u garazi NRG kojem je brava unisten ,sve zice sa brave su otpojene , pali na kurblu a gasi na prekidac koji kada ga se hoce upaliti trebas ponovo stisniti ..ako sam skuzio to je ono sto ti oces, a napravio sam jednostavno ,zice sa brave otpojio ,a zicu sa cdi onu na koju se inace montoira blokada (kod nrg crvena) sam precvikao i spojio prekidac.

P.S to sam napravio jer mi je dosadilo da me lupa struja kada ga hocu ugasiti jer sam za gasenje skidao kabl sa svjecice  :drunken_smilie: unlimited fusheraj

Offline milja180sp

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 504
  • Spol: Ženski
  • SP TEAM 65#
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: IZA ZAVOJA
  • MojSetup: alumini
Odg: help! (nije hitno
« Odgovori #5 : 20 Lipanj, 2008, 13:39:05 »
kuzim ja vas sve . ali mene zanima kako ima 4 zice od brave  crvena,crna.zelena i bijela koje spojiti da mototr pali , i da se gasi ali na prekidac
NEZOVITE ME VISE ZA DIJELOVE OD GILERE BILO CEGA JER SENABVIM STIM . A NA OVOM FORUMU NEPOSTOJI DA MOGU SAM AUTOMCKI IZBRISTI SVOJ OGLAS JER JE TAKO DOBAR ... PA VAS MOLIIM LJEPO NEZOVITE ME DIJELOVA NEMA VISEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: help! (nije hitno
« Odgovori #6 : 23 Lipanj, 2008, 12:29:42 »
hm...to je i mene zanimalo al nisam imo vremena gledati ,pa sam naravio onako kako sam prethodno opisao... Pokusaj otvoriti bravu i vidjeti kako stoje zice tj. koje se spajaju kada zakrenes preko limica sto stoje iza (kontakti) ,kada zakrenes kljuc.

Offline Micky_Slick

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Ciak Majesty Bravo 1.616v
Odg: help! (nije hitno
« Odgovori #7 : 24 Lipanj, 2008, 22:04:49 »
Ta bijela zica ti ima crnu crtu po njoj.To ti je ignition disable..znaci ta zica sprijecava da se motor upali kad kurblas bezveze.
kad nju precvikas motor pali bez kljuca.
Ja MISLIM da kad se ta bijela sa crnom crtom spoji na masu (ili crnu zicu) i motor se ugasi...
I sad bi trebao staviti prekidac na spoju te dvi zice.
Takva je baza na tomosu  :laughing3: :laughing3:
Burn your tyres,not your soul