Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna Vision 2  (Posjeta: 6772 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lajtung

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR 70 R
  • Moja Kaciga: Jet
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Luna Vision 2
« : 10 Studeni, 2012, 16:26:40 »
Kupljena standardna prošle godine sa nekih 2.000km na satu, ne sjećam se točno broja.





Starom je trebao skuter za kuća-poso, poso-kuća i uzeo si je Lunu. Ja ju provozam vikendom kada dođem kući i dogovorim cugu s ekipom, tada mi puno bolje dođe nego auto kojeg mi je zbilja više preko glave.
Na kraju se pokazalo pogrešno što smo uzeli Lunu, iz razloga što je standardna preslaba za brijeg na kojem je kuća, a i vrlo je slabašan motor za vožnju po gradu. Stoga smo krenuli u neke prerade.

1. Skuter smo kupili standardan - Imao je poskidane blokade i dobar cdi. Kao takav je razvijao krajnju brzinu od cca. 75kmh ali uz jako jadan zalet. Uz brdo je uz dugi zalet izašao s jedva 15kmh.
2. Kupili i postavili Leo vince TT, komplet s rolicama 3,5g i žutim federima kvačila. To je rezultiralo drugačijom pričom: krajnja preko 80kmh do cca. 82kmh, odličan zalet i penjanje uz ono isto brdo s 50kmh. No sami start je ostao očajan.
3. Pokušaj probavanja drugih kompletnih prijenosa, isprobane varijante od Speedfighta do tko zna više čega. Na kraju vraćeno sve originalno s Lune ali i uz stavljanje najtvrđih federa kvačila u pokušaju podizanja turaže starta nije bilo dovoljno. Bušene lamele u kvačilu kako bi se olakšale i uz najtvrđe federe i novu kontrast oprugu postignut odličan rpm kod starta. Pogođeno upravo što se tražilo - jak start.


4. Pokušaj namještavanja fergazera, zraka i igle, itd... spalio nekoliko svječica i na kraju motor. diza 58 raspršivač 38. (na cca. 6000km)
5. Bušen cilindar na prvu specijalu, stavljen malo širi klip, diza 68 i raspršivač 40. Krajnja je oko 85kmh, uz brdo 55kmh, start i ubrzanje odlično u usporedbi s bilo čim prije ali i dalje jako nelinearno.
6. Naručen BGM supertune vario kit prošli tjedan, trebao bi doći slijedeći tjedan. - tada slijedi nastavak priče.

Pitanje:
Remen je još uvijek originalan 788/17/28 - sad ima oko 7000km.
Imam novi remen kevlar Dayco 792/16,6 - Kada ću mijenjati variomat, bi li ovo bilo od kakve koristi, ili da kupim originalan remen?

Offline Lajtung

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR 70 R
  • Moja Kaciga: Jet
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Luna Vision 2
« Odgovori #1 : 13 Studeni, 2012, 10:42:17 »
Predstavljam jednu nedoumicu, i imam pitanje za znalce.

Koju pomičnu polutku trebam uz ovaj BGM vario kit? Serijska na Luni je nelinearna? Dali će ta odgovarati ili imate nešto bolje za preporučiti? Nešto linearno će ja mislim dati najbolji rezultat...

Offline Lajtung

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR 70 R
  • Moja Kaciga: Jet
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Luna Vision 2
« Odgovori #2 : 15 Studeni, 2012, 16:12:41 »
Danas poštom stiglo nešto iz webshopa, mislim da je to lijep poklon za staroga a i za Lunu. Vidjet ćemo kako će Luna na ovo reagirati:
Slijedeći korak mi je kupnja linearne polutke, ali pošto ne znam koja paše na pamet, a ni vi ovdje očito ne znate koja paše jer nema odgovora - morat ću sve raskopati i izmjeriti pa po tome tražiti.

« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2012, 16:14:34 Lajtung »

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Luna Vision 2
« Odgovori #3 : 15 Studeni, 2012, 17:23:01 »
Super, pitaj Animatrix-a, on je najvise igrao sa Lunom, ja bi njega pitao! Naso sam njegov projekt: http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,39800.0.html

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Luna Vision 2
« Odgovori #4 : 15 Studeni, 2012, 21:32:03 »
Slijedeći korak mi je kupnja linearne polutke, ali pošto ne znam koja paše na pamet,

Minarelli linerarni torque za 33mm osovinu ...ima i jeftinijih,malossi je najskuplji jbg ...nabavi polovan komplet zadnjih polutki sa osovinom 34mm i imaces dosta veci [ i jeftiniji] izbor...

http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621637645168&target=productdetail&category1=A%3AA_CPI%3AA_CPI_ARAGON50&category2=CAT%3ACAT_ANTRIEB%3ACAT_ANTRIEB_WANDLER

Edit- evo jedne dobre a jeftine  :icon_thumright:
https://www.scooter-attack.com/shop/#!/en/Yamaha/Aerox-50-as-from-1999/Variators/Torque-Drivers-Sport/MF7616602-Torque-Driver-Motoforce-Racing.html


« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2012, 21:34:03 cvele60 »

Offline Lajtung

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR 70 R
  • Moja Kaciga: Jet
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Luna Vision 2
« Odgovori #5 : 15 Studeni, 2012, 22:32:44 »
Super, pitaj Animatrix-a, on je najvise igrao sa Lunom, ja bi njega pitao! Naso sam njegov projekt: http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,39800.0.html
Hvala na linku, interesantan lik i projekt ili volja da se bolje izrazim  :)

Slijedeći korak mi je kupnja linearne polutke, ali pošto ne znam koja paše na pamet,

Minarelli linerarni torque za 33mm osovinu ...ima i jeftinijih,malossi je najskuplji jbg ...nabavi polovan komplet zadnjih polutki sa osovinom 34mm i imaces dosta veci [ i jeftiniji] izbor...

http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621637645168&target=productdetail&category1=A%3AA_CPI%3AA_CPI_ARAGON50&category2=CAT%3ACAT_ANTRIEB%3ACAT_ANTRIEB_WANDLER

Edit- evo jedne dobre a jeftine  :icon_thumright:
https://www.scooter-attack.com/shop/#!/en/Yamaha/Aerox-50-as-from-1999/Variators/Torque-Drivers-Sport/MF7616602-Torque-Driver-Motoforce-Racing.html

Zahvaljujem, znači 33mm linearni torque za minareli. Ova na donjem linku mi se čini nelinearna.
Nemam iskustva s tim, te sada učim. Može li mala smjernica, dakle aftermarket polutke imaju po 2 para proreza s drugačijim nagibom/kutom tj. može se birati koji bolje odgovara jačini motora. Što je bolje, veći ili manji kut?

Dali netko iz iskustva zna kako se manifestira promjena variomata a s ostavljenom standardnom polutkom? -što je realno za očekivati?
« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2012, 22:36:55 Lajtung »

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Luna Vision 2
« Odgovori #6 : 15 Studeni, 2012, 22:40:10 »
Citat:
Zahvaljujem, znači 33mm linearni torque za minareli. Ova na donjem linku mi se čini nelinearna.
Nemam iskustva s tim, te sada učim. Može li mala smjernica, dakle aftermarket polutke imaju po 2 para proreza s drugačijim nagibom/kutom tj. može se birati koji bolje odgovara jačini motora. Što je bolje, veći ili manji kut?
Trebalo bi da je ta MF sa linearnim kanalima...bar tako pise u opisu proizvoda...

"The possibility to choose between two different linear angles allows for improving acceleration according to the available engine power. "
Obicno su uglovi 36 i 38* i preporuka je -veci ugao za slabiji motor i obrnuto...ja imam Athenin torq na kinezu i onaj manji ugao iskreno nisam ni probao ...

Citat:
Dali netko iz iskustva zna kako se manifestira promjena variomata a s ostavljenom standardnom polutkom? -što je realno za očekivati?
.
Svi imaju to ''pocetnicko" iskustvo  :icon_biggrin: Sama promena variomata je veliki napredak u odnosu na seriski koji je tezak shit...gori ne moze da bude...dobices dosta bolje ubrzanje i garant povecanje max. brzine ako ga lepo ustelujes...
« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2012, 22:51:17 cvele60 »

Offline Lajtung

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR 70 R
  • Moja Kaciga: Jet
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Luna Vision 2
« Odgovori #7 : 15 Studeni, 2012, 23:34:25 »
Zahvaljujem kolega cvele! U kompletu je nekoliko setova rolica, vjerujem da su to samo za uštelavanje pa ću si dat truda. Moram probati s dužim kevlar remenom i s originalnim, te sa malossi centralnim federom koji je na skuteru i s ovim iz kompleta... bit će tu kombiniranja  :o  Za vikend ću se igrati s time pa javim rezultate.