Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Quasar 250, skidanje magneta, pomoć!  (Posjeta: 838 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline karabaja89

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Quasar 250, skidanje magneta, pomoć!
« : 11 Studeni, 2012, 17:51:09 »
Pozdrav, nabavio sam za swap masinu od nexusa 250 i.e. kako je za swap na moj skuter potrebno zamijeniti namotaje i magnet te staviti sa masine 250 karb, ja sam krenuo u rastavljanje.. Bez problema sam rastavio vodenu pumpu i skinuo namotaje, ali magnet nemogu nikako.. Maticu kojom je pricvrscen magnet skinuo sam pneumatskim pistoljem, inbuse sam takoder skinuo i onda nastaje problem kako skinuti magnet sa radilice.. Probao sam radapcigerom par puta i nema sanse..Strah me da sve ne polomim.. Nisam pametan sta raditi pa vas molim za koji savjet kako da ga skinem... Hvala

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Quasar 250, skidanje magneta, pomoć!
« Odgovori #1 : 11 Studeni, 2012, 17:56:38 »
imbuse nisi trebal skidat,samo glavni šaraf na radilici..
s onim trokrakim i sličnim radapcigerima nebudeš skinul nego sa onim kak bi rekeloriginal koi se našarafi na magnet..
isto sam radil prije nekih tjedan dana i bez tog radapcigera ništa.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline karabaja89

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Quasar 250, skidanje magneta, pomoć!
« Odgovori #2 : 11 Studeni, 2012, 18:00:16 »
da, evo sad vidim jedan klip na youtubu kako tip skida magnet s tim radapcigerom o kojem ti pricas.. ja sam probao sa trokrakim, satra sam se, a ono ni mrvu se nije maka.. Gdje se moze nabaviti taj radapciger? ili da zamolim nekog tko radi u servisu da mi izvuce magnet...

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Quasar 250, skidanje magneta, pomoć!
« Odgovori #3 : 11 Studeni, 2012, 18:02:25 »
Trebali bi imat u servisu,pa ili ih zamoli da ti posude ili da ti ga oni skinu...
S ovim trokrakim nebu išlo,kaj si i sam videl...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Quasar 250, skidanje magneta, pomoć!
« Odgovori #4 : 11 Studeni, 2012, 18:04:59 »
ja sam si uzel na poslu pa eto srećom sam uspel skinut..
sa trokrakim nemoj više da ne sjebeš magnet jer se počne naslanjat na njega krak kak napinješ..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Re: Quasar 250, skidanje magneta, pomoć!
« Odgovori #5 : 11 Studeni, 2012, 22:47:54 »
Stavi maticu koja je bila gore na početak navoja da bude malo iznad ravnine osovine. Uzmi jači odvijač i gurni iza magneta i napravi kontru na rub motora, ono kao da želiš odvijačem gurnuti magnet prema van i drži napeto. Uzmi veći čekić i udari onako ne prejako ali odlučno po sredini matice, garantiram da će popustiti. Matica će spriječiti da magnet ispadne na pod...
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Quasar 250, skidanje magneta, pomoć!
« Odgovori #6 : 11 Studeni, 2012, 23:09:04 »
garantiram da neće,jer sam i to isprobal..fuš metoda s kojom se mogu samo oštetit dijelovi mašine,a udaranjem po matici i navoj na njoj ili čak i navoj na radilici.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline karabaja89

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Re: Quasar 250, skidanje magneta, pomoć!
« Odgovori #7 : 11 Studeni, 2012, 23:13:01 »
Stavi maticu koja je bila gore na početak navoja da bude malo iznad ravnine osovine. Uzmi jači odvijač i gurni iza magneta i napravi kontru na rub motora, ono kao da želiš odvijačem gurnuti magnet prema van i drži napeto. Uzmi veći čekić i udari onako ne prejako ali odlučno po sredini matice, garantiram da će popustiti. Matica će spriječiti da magnet ispadne na pod...

hehe to sam prvo probao, pa nakon toga radapcigerom sa tri kraka, ali neide, nema sanse.. Sutra cu zamoliti ove u servisu da mi posude na pola sata original radapciger da skinem...

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Re: Quasar 250, skidanje magneta, pomoć!
« Odgovori #8 : 12 Studeni, 2012, 00:20:49 »
Stavi maticu koja je bila gore na početak navoja da bude malo iznad ravnine osovine. Uzmi jači odvijač i gurni iza magneta i napravi kontru na rub motora, ono kao da želiš odvijačem gurnuti magnet prema van i drži napeto. Uzmi veći čekić i udari onako ne prejako ali odlučno po sredini matice, garantiram da će popustiti. Matica će spriječiti da magnet ispadne na pod...

hehe to sam prvo probao, pa nakon toga radapcigerom sa tri kraka, ali neide, nema sanse.. Sutra cu zamoliti ove u servisu da mi posude na pola sata original radapciger da skinem...
Bo, meni je do sad svaki popustio i nikad nisam niti jednog oštetio. Da se razumijemo, moj prijedlog jest fušerski i samo ako nemaš druge alternative a svakako savjetujem pravi radapciger kao jedini ispravan način skidanja magneta.
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi