Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Trokira ali bas trokiraaa  (Posjeta: 2801 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 179
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Trokira ali bas trokiraaa
« : 02 Studeni, 2012, 19:00:44 »
Neki dan dodjem na inu, natankam motor i nakon 200 m pocne se gusit na punom gasu, promjenim svjecicu opet isto i skontam bilo sporko gorivo i zacepilo diznu ..ocistim cijeli karb i propusem na kompresoru i sad radi sve normalno, ali ko uvijek pojavi se novi problem a to je da otkad se to dogodilo da motor kad ga upalim kad odstoji malo pocne dosta trokirat, tek nakon 10-tak metara pocne ic kako treba ..sta bi trebao uradit da se rijesim toga? Hvala  :)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #1 : 02 Studeni, 2012, 19:01:48 »
promjeni benzinsku..

Offline tronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 179
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #2 : 02 Studeni, 2012, 19:05:33 »
To definitivno

Offline Beli_zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #3 : 02 Studeni, 2012, 20:27:00 »
stvarno ovisi od benzinske do benzinske ja u blizini imam petrol , na kojem sam tocio leonarda i kako je lose radio pa to je nenormalno bilo , pucalo stalno iz auspuha , trokiralo ... i od kad sam promjenio benzinsku i poceo tocit na omwu koji je par sto metara ispod petrola nikad vise nisam imao problema... tako da pazite di tocite

Offline tronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 179
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #4 : 03 Studeni, 2012, 01:05:10 »
A ja nemam nidje drugo tocit osim na ini ..i jos sam primjetio da kad mi je hladan motor osim sta trokira da mu i kasni gas ..sad ja mislim da je to sve zbog toga da kad mi je bila zacepljena dizna onda je dolazilo vise ulja i nakupilo se po cilindru i kad je hladan da nemoze sve sagorijet, pa me zanima jeli imam pravo i i ma li kakav nacin da se rijesi to sto prije?

Offline *JOHNSON*

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 326
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia sr50 Ditech
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSpuh: Serijala :D
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #5 : 03 Studeni, 2012, 08:37:29 »
Neznam za to gorivo ja sam svog purejeta tocio svuda na svakivim bnzama od pricathnih do ine,pa cak i u bosni i nikad nije ni zatroko radi goriva.To ti je vjerovatno karb nepostelan malo ga postelaj :D
Nevozi brze nego sto tvoj andeo cuvar moze letjeti.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #6 : 03 Studeni, 2012, 10:48:34 »
Još da znamo o kojem se skuteru radi :dontknow:
Evo kak johnson veli,teško da je do benzinske,jer sam i ja svojeg znal na homemade benzinskama tocit pa nikad ništ,neosjetna razlika,koja se tek na karbu nebi osjetila...
Ako se guši na ful gasu ili je mala dizna ili vuče fals zrak,a dol trokira dok upali,sasvim normalno...
Em stoji prvo na leru pod cokom pa zalije,pa onda još par sto m još trokira ko i svaki cvajo(ako je i tvoj 2t,nisi navel )
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline tronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 179
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #7 : 03 Studeni, 2012, 12:57:02 »
Ma liberty 2t, a dok mi se to nije dogodilo nebi trokiro prije sve bi bilo normalno odma u startu i gas nije kasnio ..evo npr jucer ga upalim i da cu krenut i stojim u mjestu par sek na punom gasu i tek onda krene, to mi bas i nije normalno ..a smjesa je na krug ipo, dizna 64

Offline Petrol

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #8 : 06 Studeni, 2012, 15:24:08 »
stvarno ovisi od benzinske do benzinske ja u blizini imam petrol , na kojem sam tocio leonarda i kako je lose radio pa to je nenormalno bilo , pucalo stalno iz auspuha , trokiralo ... i od kad sam promjenio benzinsku i poceo tocit na omwu koji je par sto metara ispod petrola nikad vise nisam imao problema... tako da pazite di tocite

Poštovani,

Vaš problem koji imate - „trohiranje“ sigurno nije vezan za kvalitetu benzina, što sa sigurnošću možemo tvrditi barem kad je o riječ o gorivima na Petrol benzinskim crpkama. Problem je najvjerojatnije povezan sa postavkama karburatora. Osobina goriva može varirati (to se odnosi na iste sastavke jednog ponuđača ili različitih ponuđača), tako da je moguće da je sa benzinom drugog ponuđača motor očigledno radio bez „trohiranja.“ No, to ne znači da se problem neće pojaviti i sa benzinom drugog ponuđača. Ono što Vam preporučujemo je da karburator ili uređaj za paljenje pregleda kvalificirana osoba.

Petrol d.o.o.   

Offline mako

  • Tržnica : (+47)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1163
  • Spol: Muški
  • servis skutera-0976568442
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: križevci
  • Moj Skuter: SP180
  • MojSpuh: malossi
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #9 : 06 Studeni, 2012, 15:42:50 »
onda bi trebali na benzinskama imat "kvalificirano osoblje" da ljudima prestelavaju vozila da rade na vase "kvalitetno" gorivo,hahaha...svaki cigan svoga konja hvali  :icon_thumright:
NUDIM USLUGE TUNNINGA 2T SKUTERA PIAGGIO GRUPACIJE, 50ccm i BB !!!

Offline spaljenivk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #10 : 06 Studeni, 2012, 15:59:05 »
probaj procistit rezervar možda se tamo nataložilo prljavštine

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #11 : 06 Studeni, 2012, 16:34:28 »
Jel ovo neka zaj3bancija il kaj :toothy9:
Vezano za autora teme-neznam kak bi već nakon 200 m došlo novo gorivo do cilindra...
Za to vrijeme se ono u časici ne potroši još,i još k tome i staro u rezervaru...
Može bit da ti se nakupilo taloga il smeća svakakvog po rezervaru jer je toceno iz karnistra i odkud sve ne,a ne mora bit do benzinske odma...
Još malo pa budu sve crpke počele tužit forum zbog klevete :toothy12:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #12 : 06 Studeni, 2012, 17:56:37 »
Isto imam libertya, ne trokira mi ali mi kasni gas. To mi se pojavilo nakon sto sam bio vadio karburaotor radi ciscenja. Sve sam sklopio nazad, i ustelevanjem karburatora problem sa kasnjenjem gasa se smanjio, ali nije sasvim nestao. Ja sumnjam na lamelice... A trokiranje ti je radi blata - lijepo sve rasklopi, tijelo karburatora skupa s diznama ali bez gumenog dihtunga casice i bez plovka i njegovih dijelova lijepo skuhaj u octu nekih cca pol sata. Cim ga stavis u ocat vec ce se dogoditi kemijska reakcija i odmah ono vece blato ispliva van, a kamoli jos kad to sve skupa malo prokuhas. Nakon toga propusi kompresorom sve dizne, sklopi nazad i nastelaj karb. Mora raditi ko urica.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #13 : 06 Studeni, 2012, 23:09:15 »
Isto imam libertya, ne trokira mi ali mi kasni gas. To mi se pojavilo nakon sto sam bio vadio karburaotor radi ciscenja. Sve sam sklopio nazad, i ustelevanjem karburatora problem sa kasnjenjem gasa se smanjio, ali nije sasvim nestao. Ja sumnjam na lamelice... A trokiranje ti je radi blata - lijepo sve rasklopi, tijelo karburatora skupa s diznama ali bez gumenog dihtunga casice i bez plovka i njegovih dijelova lijepo skuhaj u octu nekih cca pol sata. Cim ga stavis u ocat vec ce se dogoditi kemijska reakcija i odmah ono vece blato ispliva van, a kamoli jos kad to sve skupa malo prokuhas. Nakon toga propusi kompresorom sve dizne, sklopi nazad i nastelaj karb. Mora raditi ko urica.

Jos ako upotrijebis vegetu sreci nema kraja.  :frajer:

Offline Beli_zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #14 : 06 Studeni, 2012, 23:15:04 »

[/quote]

Poštovani,

Vaš problem koji imate - „trohiranje“ sigurno nije vezan za kvalitetu benzina, što sa sigurnošću možemo tvrditi barem kad je o riječ o gorivima na Petrol benzinskim crpkama. Problem je najvjerojatnije povezan sa postavkama karburatora. Osobina goriva može varirati (to se odnosi na iste sastavke jednog ponuđača ili različitih ponuđača), tako da je moguće da je sa benzinom drugog ponuđača motor očigledno radio bez „trohiranja.“ No, to ne znači da se problem neće pojaviti i sa benzinom drugog ponuđača. Ono što Vam preporučujemo je da karburator ili uređaj za paljenje pregleda kvalificirana osoba.

Petrol d.o.o.   
[/quote]


ja sam kvalifcirana osoba , u mojem slucaju se radilo o 4t motoru 150 ccm i bilo je zaista do benzina , zato sto sam redovno odrzavao skuter i samo kad bi na vasoj benzinskoj natocio javljao mi se taj problem

Offline tronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 179
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #15 : 12 Studeni, 2012, 00:24:17 »
Jel ovo neka zaj3bancija il kaj :toothy9:
Vezano za autora teme-neznam kak bi već nakon 200 m došlo novo gorivo do cilindra...
Za to vrijeme se ono u časici ne potroši još,i još k tome i staro u rezervaru...
Može bit da ti se nakupilo taloga il smeća svakakvog po rezervaru jer je toceno iz karnistra i odkud sve ne,a ne mora bit do benzinske odma...
Još malo pa budu sve crpke počele tužit forum zbog klevete :toothy12:
Dobro ne znaci da je bas nakon tocno 200.00 m se poceo gusit, ali sam 100% siguran da je do sporke benzine jer je motor do tad radio normalno i jos sam napisao da mu nikad do tad nije kasnio gas niti je trokirao kad je bio hladan ..ocistio sam karb na kompresoru i vratio ga na motor sa istom smjesom i svime nazad i uklonio mi se bio samo taj problem gusenja ..sad mi jedino preostaje to da ga prokuham, a ako ni tad ne bude valjalo stvarno ne znam sta cu ???

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #16 : 12 Studeni, 2012, 00:41:19 »
ja sam kvalifcirana osoba , u mojem slucaju se radilo o 4t motoru 150 ccm i bilo je zaista do benzina , zato sto sam redovno odrzavao skuter i samo kad bi na vasoj benzinskoj natocio javljao mi se taj problem

također, 2x u zivotu mi se desilo da skuter ostaje bez gasa, gubi brzinu i na full gasu nije htio ici preko 50


kvalificirane osobe na servisu su mi rekle da se radilo o gorivu, kada su me pitali di sam tocio, na moj odgovor, samo mi je receno to je nuzno zlo, izbjegavat doticne benzinske u sirokom luku
« Zadnja izmjena: 12 Studeni, 2012, 00:46:18 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline tronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 179
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #17 : 12 Studeni, 2012, 00:53:32 »
E pa prika meni se potpuno ista stvar dogodila, tocno si opisao moju situaciju ..ja sam tako vozio motor 1 dan jer mi je trebao i nisam imao vremena za ciscenje karba ..sutradan ga ocistim i vratim na motor sa istim postavkama kad ono on trokira i kasni mu gas, naravno samo dok je hladan

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #18 : 12 Studeni, 2012, 01:00:25 »
da samo sto je ovo kod tebe normalna pojava, pogotovo kod 2t, hladan i pod cokom ni ne moze drugacije raditi

kad ga upalim kad odstoji malo pocne dosta trokirat, tek nakon 10-tak metara pocne ic kako treba ..sta bi trebao uradit da se rijesim toga? Hvala  :)
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline tronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 179
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Trokira ali bas trokiraaa
« Odgovori #19 : 12 Studeni, 2012, 01:05:49 »
Znam da je to kao normalno za 2t motore ali mene to iritira zato sto znam da nije bilo toga prije ..nedje nesto ne stima ali ne znam sto