Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Keeway Outlook 125 - prokuhava - izbacuje vodu  (Posjeta: 714 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline baotian123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: /
  • Moja Kaciga: /
Keeway Outlook 125 - prokuhava - izbacuje vodu
« : 30 Rujan, 2012, 11:07:49 »
Pozdrav,

Možda sam promašio podforum, ako jesam ispričavam se... Naime,

Motor ima 26.000km, nakon što kazaljka temperature prođe polovinu počinje prokuhavati i izbacivati vodu, nakon zamjene brtve glave jedno 10km je kazaljka stvarno bila na sredini i mislio sam da je problem bio riješen ali je opet počeo izbacivati vodu, inače kazaljka za sada (napravio sam 25km od servisa) ne ide u crveno, stoji pola kućice, kućicu ispod crvenog i mislim da to nije problem za motor jer sam dosta istraživao po internetu i drugim vlasnicima Outlooka je kazalka također na predzadnjoj crtici, neki kažu da je hladnjak premali da ohladi motor. Stvar je da je prije servisa mogao preći cca 300km prije nego bi svu vodu izbacio van i kazaljka bi otišla u crveno, ali u zadnje vrijeme je i sa punim hladnjakom i spremnikom sa rashladnom tekućinom znao ići u crveno. Sad otkad je brtva zamijenjena ne ide u crveno samo se nadam da neću opet morati svakih 300km sipati vodu ali bolje i to nego da ide u crveno.
Samo da kažem da sam 2 puta kod mehaničara provjeravao rashladni sustav i kaže da je pumpa vode i ostalo ispravno.

Eto ako ima kakav stručnjak koji mi može pomoći jer sam već dosta puta to sređivao ali nikako da se problem otkloni.
inače osim toga stvarno sam zadovoljan motorom.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Keeway Outlook 125 - prokuhava - izbacuje vodu
« Odgovori #1 : 01 Listopad, 2012, 08:11:05 »
trebas prvo utvrditi sto se stvarno desava
dali on kuha zato jer je zasteko termostat (provjera je tak da ga se ukloni van i vidi dali radi normalno)
ako i dalje kuha onda pregledat pumpu da nije krepala ili da nije puna smeca, takoder preprati dobro kiler u oba smjera i lajtunge
ako i dalje kuha onda treba skinut glavu i stavit na ravnu povrsinu (staklo) da se utvrdi dali je ona svinuta
ako je treba ju jednakomjerno pobrusiti da ponovno dihta


inace na outlooku vole jako termostati cvikati jer su kineske igracke koje stvarno nisu pouzdane

Offline baotian123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: /
  • Moja Kaciga: /
Odg: Keeway Outlook 125 - prokuhava - izbacuje vodu
« Odgovori #2 : 01 Listopad, 2012, 17:18:40 »
puno hvala,

mislim da je mehaničar provjerio pumpu i termostat, znači mogla bi glava biti,
šteta da nisam prije pitao jer sam mijenjao lanac distribucije, sad opet otvarati mašinu, dodatni trošak... :toothy3:

ali puno hvala na savjetu... probati ću