Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos  (Posjeta: 1017 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« : 14 Rujan, 2012, 00:37:40 »
Nešto me hebe! Dakle sada kada je zahladilo skuter prvih par km prevertava, a onda sve ok.... I danas je 8h bio na kiši i kada sam krenuo to su obratji bili do nebe a on jedva ide i tako sitno... A kada je vani 25+ sve ok.

S6 vario
5g rolice
s6 strong feder
Malosi kelvar pia overcast
seriski ventilvar i polutke
isbusen dekl.

Ubiti prijes je ustiman, ali zasto cim zahladi on meni prih par sto metara prevrtava..

I pretpostavljam da je vrijeme po ovakim kisama da stavim zatvoreni dekl.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #1 : 14 Rujan, 2012, 07:15:10 »
zato što je hladnije, vlaga nema puno veze.. al na hladnijem vremenu remen je krući i manje se grije i rasteže i motor se više vrti..
to ti je opće poznata stvar da je vrućina ubojica okretaja.. ti si ga naštimao da ti se po vrućem vrti ok a sad prevrtava,.. stavi malo teže role..

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #2 : 14 Rujan, 2012, 07:27:50 »
ma nis nemoj stavljat teze. to je normalno tako dok se remen malo ne zagrije..i ja sam imo takvih problema na devetki pa sam ga znao ostavit 2-3min na mjestu da se zagrije i onda je sve bilo ok...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #3 : 14 Rujan, 2012, 07:55:08 »
 ???
nije isto kad ti se prevtrava npr dvotaktna mašina sa rezo spuhom i 4t baotianček..
njemu kakve god role staviš ide manje više isto..
ak nisi probal vozit tuniranog cvaju po vrućini i zimi sa istim setupom, ne pričaj..
ja sam se fala bogu navozil od +35° do -20°C i točno znam kaj mogu očekivat od remena i kompletnog prijenosa kak se temperatura mijenja..
po vrućini treba lakše role a po zimi teže.. to ti je to. čak i federi na kvačilu se po zimi teže rastežu pa kasnije hvata kvačilo..

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #4 : 14 Rujan, 2012, 08:03:33 »
gle vani nije - nego + 10, 15° i kaj stavit ce teze rolice i kad se prenos zagrije nakon 1-2km skut nebu iso ko prije..nema veze jel bio cvajo il baotian kad sam ja iste probleme imao i na baotianu.. i kaj da sam stavio teze rolice kad se prenos zgrije imam drek od skutera

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #5 : 14 Rujan, 2012, 08:05:48 »
a kak onda objašnjavaš to da sam ja stavil pola grama teže kad zahladi sa +35°C na 15°C i odma se okretaji ustabile?

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #6 : 14 Rujan, 2012, 08:08:47 »
na pocetku se ustabile dok je hladan a kasnije kad se zgrije??

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #7 : 14 Rujan, 2012, 08:15:02 »
isto ide super..
uštelao sam prijenos u 3. mjesecu sa rolama 6.8 gr se vrtio na 9200 i tak sam se vozio do početka vrućina..
onda su mi okretaji padali ispod 9000 kad bi te ugrijao.. stavio sam 6.3 i opet su cijelo ljeto bili na 9200..
sad se nisam vozio al vjerojatno bi opet skočili gore.. tak da planiram staviti pola grama teže..

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #8 : 14 Rujan, 2012, 08:56:24 »
Dečki slučajte ivana jer vam govori iz prve ruke, a ja sam tu da potvrdim njegovu priču jer i ja govorim iz prve ruke (desne  :icon_biggrin:).

20 stupnjeva temperaturene razlike je puno, znači sa 35 na 15. Temperatura u zatvorenom tipu prijenosa kao što ima većina minarellija po zimi se zna ugrijat pa je relativno bolje nego na skroz hladno, a pri minus temperaturama na minarelliju ti trebaju gram teže rolice  :icon_biggrin:

Sjećam se sa 5,7 grama 15x12 i bijelim centralnim na serijskom auspuhu je po ljeti bilo idealno, kroz ubrzanje na 8500 okretaja, a na 0 celzija su ti isti okretaji bili na 9500  :toothy12:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #9 : 14 Rujan, 2012, 09:09:02 »
onda neznam  meni kakvo god vrijeme bilo, zima ljeto, dok je hladan prevrtava a nakon km - 2 ide isto bez obzira bilo +35 ili -10

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #10 : 14 Rujan, 2012, 09:20:26 »
kod 4t motora situacija nije toliko izražena jer oni imaju snagu u relativno širokom rasponu okretaja i kak se prijenos grije gubici nisu veliki.
kod 2t motora pogotovo sa rezo spuhom okretaji koje gađaš su u okviru 1000 a nekad i 500 i ako ti padnu ili se dignu za 500 od idealnoga već imaš prevrtavanje i rupe..
zato su tu rolice da se prijenos štela..

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #11 : 14 Rujan, 2012, 09:49:52 »
kod 4t motora situacija nije toliko izražena jer oni imaju snagu u relativno širokom rasponu okretaja i kak se prijenos grije gubici nisu veliki.
kod 2t motora pogotovo sa rezo spuhom okretaji koje gađaš su u okviru 1000 a nekad i 500 i ako ti padnu ili se dignu za 500 od idealnoga već imaš prevrtavanje i rupe..
zato su tu rolice da se prijenos štela..

Trebalo bi složiti varijator kojeg elektronika pomiće, bil bi glavni u selu  :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #12 : 14 Rujan, 2012, 09:51:05 »
ti smisli hehehe....

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #13 : 14 Rujan, 2012, 10:05:20 »
tako je i kod mene bilo sa kevlar remenom prvih par min dok se malo ne ugrije prijenos priklizava za poludit,što me užasno nerviralo jer sam radio kratke relacije.tako da sam po ljeti koristio kevlar a po zimi obični.
Čak sam i mijenjao centralni po ljeti žuti malossi po zimi bijeli i tako par stvarčica uštelavao.a da ne govorimo o karburatoru.sve su to neke finese i cake sa kojima se neče puno njih dati zezati...
lovac u mutnom team

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #14 : 14 Rujan, 2012, 10:36:53 »
tako je i kod mene bilo sa kevlar remenom prvih par min dok se malo ne ugrije prijenos priklizava za poludit,što me užasno nerviralo jer sam radio kratke relacije.tako da sam po ljeti koristio kevlar a po zimi obični.
Čak sam i mijenjao centralni po ljeti žuti malossi po zimi bijeli i tako par stvarčica uštelavao.a da ne govorimo o karburatoru.sve su to neke finese i cake sa kojima se neče puno njih dati zezati...

ko voli šerafiti do iznemoglosti, cvajo je za njega. Ako se hoćeš voziti ili ostavi serijalu ili kupi 4T
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #15 : 14 Rujan, 2012, 10:43:15 »
tako je i kod mene bilo sa kevlar remenom prvih par min dok se malo ne ugrije prijenos priklizava za poludit,što me užasno nerviralo jer sam radio kratke relacije.tako da sam po ljeti koristio kevlar a po zimi obični.
Čak sam i mijenjao centralni po ljeti žuti malossi po zimi bijeli i tako par stvarčica uštelavao.a da ne govorimo o karburatoru.sve su to neke finese i cake sa kojima se neče puno njih dati zezati...
Eto Paja je sve reko  :icon_thumright: Skini kelvar-stavi obican....
« Zadnja izmjena: 14 Rujan, 2012, 10:45:07 cvele60 »

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #16 : 16 Rujan, 2012, 00:17:49 »
E a kao fus metoda koliko bi pomogao zatvoreni dekl. Tj dekl bez rupa? To vec imam, pa zato pitam, a remen moram kupovati.

Kako je zatvoren dekl a moje realaciju su vecinom negdje oko 2km do posla, pa jel bi barem malo pomoglo?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Temperatura, vlaga, kiša, prijenos
« Odgovori #17 : 16 Rujan, 2012, 08:00:24 »
u startu isto, ali prije bi se zagrijalo prijenos..