Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sportcity 50-Problem sa usisom ispred auspuha  (Posjeta: 574 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO
Sportcity 50-Problem sa usisom ispred auspuha
« : 30 Kolovoz, 2012, 14:07:39 »
Dobar dan, jucer navecer postao sam temu di sam trazio pomoc, al kako sam bio preko moba sve je to izgledalo malo zbrckano, nerazgovjetno i konfuzno pa sam odlucio danas detaljnije opisat problem.

Skuter Aprilia Sportcity 50

Jucer kad sam krenuo na posao( navecer oko 11) upalio sam motor normalno na el pokretac i poceli su neki cudni zvukovi se cuti sa strane di je auspuh i ispred njega onaj kao plasticni krug sa ventilatorom unutra koj vuče zrak( usis kako bi se reklo). Dok sam stajao mirno onako kao da pucketa i sitno skripi, al kad sam krenuo, sto sam brze isao to je znalo brze škripat u jednom trenutku zaškripalo je u kontinuitetu od sigurno 2-3 sec. Prošao sam oko 700-800 metara i onda je zaškripalo još jednom jako i poslje toga STOP, više se nije čulo do posla.  Došao sam na posao, ugasio ga, i upalio za oko sat vremena morao sam se zaletit po nešto...Opet ista stvar, čim sam ga upalio isto...Kad sam krenuo opet isti problem...zavija,zuji,žviždi na prekide...i što više dajem gas to su manji razmaci...i tako opet oko 500 metara i opet stalo.

Nemogu tocno odredit odkud to dolazi, ali kako sam osluskivao mislim da onaj ventilator u toj okrugloj plastici struze tu plastiku sastrane pa se tako čuje. A mozda sam i pogriješo. Jel se moze auspuh tako čuti? Ili nešto treče?

Nadam se da sam objasnio dovoljno. Hvala na citanju!
« Zadnja izmjena: 30 Kolovoz, 2012, 14:17:00 Grale »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa usisom ispred auspuha
« Odgovori #1 : 30 Kolovoz, 2012, 14:11:57 »
treba skinut tu plastiku i vidjet da se nije ventilator odvrnuo.. drže ga 3 šarafića..

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO
Odg: Problem sa usisom ispred auspuha
« Odgovori #2 : 30 Kolovoz, 2012, 14:16:38 »
treba skinut tu plastiku i vidjet da se nije ventilator odvrnuo.. drže ga 3 šarafića..

To i ja mislim da škripi, jer ga drže da tri križna šarafa...

Neznam dat bi drugo moglo takvu buku davat, jer koliko ma po zvuku čujem to se dešava unutra di je taj ventilator...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sportcity 50-Problem sa usisom ispred auspuha
« Odgovori #3 : 30 Kolovoz, 2012, 14:23:13 »
ispod toga su namotaji od struje i radilica sa ležajima..

Offline The_Dark_Side

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia SportCity 50
  • Moja Kaciga: HELD
  • MojSpuh: Gianeli GO
Odg: Sportcity 50-Problem sa usisom ispred auspuha
« Odgovori #4 : 30 Kolovoz, 2012, 21:16:10 »
Jel moze bit do auspuha, da on to radi? Sad sam vozio i svakih 5-6 kn malo zazvizdi, i poceo sam osjecat u voznji kao miris da nesto gori, zagoreno. jel moguce da tako radi zbog pregrada u auspuhu, i dali gianeli go ima katalizator?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sportcity 50-Problem sa usisom ispred auspuha
« Odgovori #5 : 30 Kolovoz, 2012, 22:37:50 »
nema katalizator al moguče je da krcka kad se ugrije..