Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: baterija u laptopu  (Posjeta: 6186 )

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #20 : 30 Kolovoz, 2012, 15:20:56 »
meni na asus pro55s baterija nakon dve godine ima 4 minute vremena da se isprazni, kapacitet je pao brutalno, ali se na laptopu radi, upali a se u 7 ujutro i do ponoći. baterija se ne vadi jer mi se neda a i ako idem ndgeje puna mi je uvijek

na ebayu sam vidio po 200ak kn baterije za moj modl samo neznam koliko bi me carina i pdv oderali za to -.-
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #21 : 30 Kolovoz, 2012, 15:22:05 »
pa kaj nije carina tek na 300+kn :icon_scratch:

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #22 : 30 Kolovoz, 2012, 15:45:47 »
carina je na 160 Kn...većinom...
ja sam prek ebaya  uzimao za cca 330kn i nisam platio carinu, ovisi na koga naletiš na carini...

http://www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #23 : 30 Kolovoz, 2012, 15:53:03 »
imam i dell xps, baterije su losije od hpovih, uglavnom 2 ipo ili 3 godine mu ima, drzi negdje pola do sat vremena uredskog posla ajmo reci

Ne može HP-ova baterija bit bolja ili lošija od bilo koje druge kad je proizvođač baterija isti  :toothy11:

1. Kod baterija ima jedno pravilo a to je: Da nema pravila  :icon_biggrin: Može ti crknut u prvih godinu dana jedna čelija i neće trajat niti 5 minuta, a ista takva baterija ti može trajati pet godina i postepeno gubiti kapacitet (što je normalno kod baterija), sve je to neovisno od proizvođača laptopa.

2. Druga stvar. Poželjno je izvaditi bateriju ako je laptop non stop na punjaču, to bi joj trebalo produljiti vijek trajanja, s tim da mora biti prije vađenja napunjena. Ali opet ovo "pravilo" je vezano na ovo što sam prvo napisao  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #24 : 30 Kolovoz, 2012, 16:06:47 »
ma znam to denise, samo sam mislio na to , mozda je HP user friendly prema bakteriji  :toothy12: :toothy12: :toothy12:
nezz, ali nakon godinu dana s dell je pocelo pisati vec da je pametno promijeniti bateriju, a na hpu 5 godina starom i dalje traje nego s dell 1 godinom starosti...
kod mene je hp pavilion onaj rossignol edition, mislim da je oko 2 god star tako nekako...
traje preko 2 sata i dalje, a stalno je na punjacu i baterija unutra, na nijednom laptopu ne vadim, jer svako malo imam kuci neki laptop kojem je maticna ili hard otisli radi toga  :dontknow:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #25 : 30 Kolovoz, 2012, 16:15:53 »
e i još jedna stvar. Kod nas u ovlaštenom HP servisu cijene baterija se kreću od 900-1300 kuna. A ista takva na E-bayu je oko 250 kuna sa uključenom poštarinom. Daš 400 i imaš 12 čelijsku naspram originalne 6 čelijske, znači duplo veći kapacitet  :toothy12:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #26 : 30 Kolovoz, 2012, 16:26:59 »
sjecam se kad mi je na hpu krepao ekran, u servisu trazili 6tkn za taj ekran, a na ebayu nasao za 80 dolara jos bolji koji je za moga  :toothy12: :toothy12:
naravno uzeo na ebayu i montirao i dan danas sve super
a od toga ima 3 godine
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #27 : 30 Kolovoz, 2012, 16:48:42 »
punjač skopčan non stop sa laptopom, čak i kad je ugašen, baterija 3 godine nema razlike od prvog dana

iskopčavam sa punjača samo u slučaju kad nestane struja i sačekam da se isprazni do kraja i onda opet punjenje do neizvjesnosti

imam hp-a i neki prastari LG star nekih 7-8 godina i baterija mu je nedavno riknula al ono 100% ne izdrži ni sekunde bez punjača a proces održavanja je gore naveden

imam susjede tinedžere i malo malo se sele sa jedne lokacije na drugu i vuku sa sobom laptope sa punjačima baterije im nisu izdržale ni 3 mjeseca (baterije im se ne stignu napunit do kraja, svakih pola sata / sat ga prikopčavaju i iskopčavaju na struju i kontam da je do razlog ubijanja baterije)
marka je različita, Acer, Hp, Lenovo, Toshiba, ako ništa drugo meni dobro dođe jer svakih par mjeseci imam narudžbe sa baye i uberem si proviziju za benzin  ;D

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #28 : 30 Kolovoz, 2012, 16:49:21 »
ja ne radim tak
napunim bateriju i ispraznim ju..
tak radim tjedan dana svaki dan i onda je mjesec dana priključena..
to su litij ionske baterije ko na mobu, ona najbolje radi kad ju se prazni i puni non stop..
ako stoji vani poluprazna isto gubi kapacitet..
znači najbolje je napunit ju i ispraznit do kraja..i tak čim češće..
nisam bas siguran, nedavno sam uzea sebi za toshibu  bateriju 2x veceg kapaciteta, za neke smijesne novce, i u papirima koji su dosli uz nju pise da joj je vijek trajanja cca 400 punjenja/praznjenja :dontknow:
Drzi 3.5h i za sad sam prezadovoljan :headbang:
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #29 : 30 Kolovoz, 2012, 16:59:12 »
kakav je to ups kabel
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #30 : 30 Kolovoz, 2012, 17:22:30 »
ja ne radim tak
napunim bateriju i ispraznim ju..
tak radim tjedan dana svaki dan i onda je mjesec dana priključena..
to su litij ionske baterije ko na mobu, ona najbolje radi kad ju se prazni i puni non stop..
ako stoji vani poluprazna isto gubi kapacitet..
znači najbolje je napunit ju i ispraznit do kraja..i tak čim češće..
nisam bas siguran, nedavno sam uzea sebi za toshibu  bateriju 2x veceg kapaciteta, za neke smijesne novce, i u papirima koji su dosli uz nju pise da joj je vijek trajanja cca 400 punjenja/praznjenja :dontknow:
Drzi 3.5h i za sad sam prezadovoljan :headbang:
To je samo specifikacija da se zna i mora pisat. Radi garancije. A kad bi to bilo realno onda bi znacilo da ako ju uopce ne punis i ne praznis da ce trajat vjecno. Jer nikad neces dostic tih 400 puta.

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #31 : 30 Kolovoz, 2012, 17:27:44 »
svaka baterija ima svoj broj punjenja i praznjenja do kojeg joj je kapacitet ajmo reci ok, nakon toga se dogadja pad u kapacitetu.. zipst je u pravu... mislim da je za mobove navedeno da drzi do 1000 puta
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: baterija u laptopu
« Odgovori #32 : 30 Kolovoz, 2012, 17:30:18 »
Opet kazem ako je stalno na punjacu znaci ne prazni se uopce, morala bi trajati najduze a dogadja se suprotno. Najbrze rikava.

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #33 : 30 Kolovoz, 2012, 17:33:07 »
zato jer je stalno puna i onda nema onoga prazno-puno da odrzava taj kapacitet, to je moje misljenje po nekoj logici...
ne zelim vaditi van bateriju jer su mi znali punjaci krepati radi pada napona, bolje da crkne punjac ili baterija nego laptop
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: baterija u laptopu
« Odgovori #34 : 30 Kolovoz, 2012, 17:41:27 »
To je to. Znaci vadjenje baterije nema smisla jer je ona formirana kad si ju prvi put napunio. To da ju nikad nisi ni ustekao okej. Onda je ko nova. Ovak mislim da to vadjenje nema smisla ak je baterija vec punjena i praznjena. Dal ce trajat 3 ili 4 godine tak ti je svejedno. Kad rikne uzmes novu izvana jer je ovdje preskupa ko i sve ostalo sto je skupo bez osnove.

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #35 : 30 Kolovoz, 2012, 19:02:12 »
ma ono. danas se laptop koristi kao prije stolno, tako da ono.....
na tebi je hoces li je vaditi ili ne, a svakako za koju godinu ce biti ili ona ili laptop za zamjenu...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #36 : 30 Kolovoz, 2012, 22:42:51 »
po tome može biti vječna ako je stalno priključen na kabel..
i ja imam 2 godine laptop na kućištu sa ventilatorom non stop na punjaču..
baterija drži cca 2.5 sata a tak je držala i dok je bila nova, znači još je ok..

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #37 : 30 Kolovoz, 2012, 23:47:52 »
po tome može biti vječna ako je stalno priključen na kabel..
i ja imam 2 godine laptop na kućištu sa ventilatorom non stop na punjaču..
baterija drži cca 2.5 sata a tak je držala i dok je bila nova, znači još je ok..

To kučište sa ventilatorom se pokazalo u većini slučaja nepotrebno, a u par modela i štetno. Štetno jer prašina još brže uđe u laptop i začepi protok zraka od ventilatora kroz krilca hladnjaka na laptopima koji imaju problematično hlađenje (tipa HP 6730s/6735s)  :icon_thumright:

A opet sa druge strane, ako se baterija malo koristi, duže bi trebala rabiti. Korištenje baterije se podrazumijeva da se troši i puni. Osim ak ne prdne elektronika u njoj ili ak ne crkne neka čelija odjednom  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #38 : 31 Kolovoz, 2012, 09:29:59 »
moj dell dole nema nijedan otvor tak da kroz njega prašina ne može ući unutra.. odnosno ima jedan mali u kutu gdje ventilator ne dopire jer je rešetka cca 5-6 cm unutar ruba kućišta..
mislim radi on bez ventilatora al sad kad je vani bilo 40°C znao se grijati pa sam nabavio to i sad je ok..
možda bi ga dao očistiti u ADM-u jer imam 4 godine garanciju a prošle su tek dve..

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: baterija u laptopu
« Odgovori #39 : 31 Kolovoz, 2012, 09:40:23 »
moj dell dole nema nijedan otvor tak da kroz njega prašina ne može ući unutra.. odnosno ima jedan mali u kutu gdje ventilator ne dopire jer je rešetka cca 5-6 cm unutar ruba kućišta..
mislim radi on bez ventilatora al sad kad je vani bilo 40°C znao se grijati pa sam nabavio to i sad je ok..
možda bi ga dao očistiti u ADM-u jer imam 4 godine garanciju a prošle su tek dve..

Mislim da garancija ne pokriva čišćenje... To sam čuo iz par izvora (iz dobrih servisa). Ja sam platio čišćenje svojeg 200 kn jer se nisam usudio sam (nisam imao iskustva s raskapanjem laptopa). Neki dan odlučio sam doma se upustit u to i nije bilo nekih problema... Samo treba sve šerafe pronaći  :laughing7:
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9: