Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia Rally - koja radilica?  (Posjeta: 660 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Aprilia Rally - koja radilica?
« : 26 Kolovoz, 2012, 14:45:36 »
Eto, duže vremena me nije bilo, pa rekoh da se vratim malo i na forum. Problem je nastao pred par dana, skuter se ugasio u
vožnji i otpeljan je kod majstora. Kako sam se i bojao, vrisnula je radilica. Po slobodnoj procjeni, skuter ima svojih 70000 km,
tisuću gore - dolje, pa smatram čudom da je i toliko izdržala. Nego, sada moje neznanje dolazi do izražaja;

Koju radilicu kupiti? Koliko para da očekujem potrošiti? Od kojeg proizvođača? Model?

Mašina na skuteru je Minarelli horizontal zračnjak, kit je malossi sport. Napominjem, kad već stavljam novu radilicu, uzeo bi i
Technigas Trek (u dobrom mi je cjenovnom rangu, a načitao sam se i dobrih kritika). Do sada je na skuteru bio obični auspuh,
sličan otvorenom serijskom, ali mislim da sada kad dolazi novija radilica, može doći i nekakva reza (ispravite me ako sam u krivu).

Imam majstora kojem vjerujem i koji će mi sve to namontirati i uštelati, kad sam već ja tudum za to, samo mu trebam donijeti
dijelove (tako mi je najjednostavnije i najjeftinije). Gledam malo, ima toga i na Web-Shopu i posvuda, ali mi ne znači ništa kad
mogu kupiti krivo, a nemam višak para da se kockam na taj način. Zato molim Vas, ako može koji savjet i/ili link na item, bio bi
i prezahvalan!!

ps Mislim da sam pogodio podforum. Ako nisam, ispričavam se i molim za premještaj na odgovarajuću lokaciju...
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Aprilia Rally - koja radilica?
« Odgovori #1 : 26 Kolovoz, 2012, 15:00:50 »
Đes Reponja, nema te ko i poštenja u vladi :icon_biggrin:
Na webshopu su samo dvije rasoložive kolko vidim:
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3444&category_id=111&option=com_virtuemart&Itemid=142
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3445&category_id=111&option=com_virtuemart&Itemid=142

Ova prva bi trebala bit dovoljna za base kit i rezo ausuh,za kojeg nemaš brige za mašinu ako ga staviš.

A evo i nekih radilica sa stranih šopova:
http://www.sip-scootershop.com/en/products/crankshaft+top+performance+_tp9908270
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639049728&target=productdetail&category1=A%3AA_APRILIA%3AA_APRILIA_RALLYAC&category2=CAT%3ACAT_KURBELWELLE

Sumnjam da je i jedna od navedenih loša za tvoj setup, te bi trebale dobro radit...
Računaj na cijenu radilice za koju se odlučiš, još kojih cca.200-tinjak kn na ležaje i semeringe, koje možeš uzet u Lagerosu s forumskim popustom.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: Aprilia Rally - koja radilica?
« Odgovori #2 : 26 Kolovoz, 2012, 15:18:20 »
Ljubim te, ovo je bilo brzo.. Ok, bacam se na čeprkanje, ako još netko ima neki prijedlog, i više je nego dobrodošao!


EDIT:
Mišljenja o ovoj?
http://www.sip-scootershop.com/en/products/crankshaft+rms+for+minarelli_r100010030
Jeftinija je od ostatka, ali ne treba mi da se razleti, nego da potraje...
« Zadnja izmjena: 26 Kolovoz, 2012, 15:20:33 Reponja »
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline Mikac21

  • Tržnica : (+24)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1730
  • Spol: Muški
  • Na zadnji pa babi u tarabu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox 70ccm
  • Moja Kaciga: Uvex Ectrolon
  • MojSetup: Stage6 Streetrace i dvoja kolica đubreta
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Aprilia Rally - koja radilica?
« Odgovori #3 : 26 Kolovoz, 2012, 15:23:00 »
pa uzmeš si neku od ovih jeftinijih radilica sa punim polutkama(poslje ak budeš jači kit stavljo miran si) preporuka moja je BGM Evolution,frend ju kupio nedugo novu(oko 750kn)i odlično izgleda i kvalitetno je napravljena...onda imaš Motorforce,CM Supercompetition,RMS-ovu...zapravo su sve iste radilice samo druge marke,a prihvatljive su cijene

http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639050272&target=productdetail&category1=A%3AA_APRILIA%3AA_APRILIA_RALLYAC&category2=CAT%3ACAT_KURBELWELLE
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639050800&target=productdetail&category1=A%3AA_APRILIA%3AA_APRILIA_RALLYAC&category2=CAT%3ACAT_KURBELWELLE
ja imam ovu CM i super sam zadovoljan
PRODAJA DIJELOVA BB 125ccm AC,Aerox dijelovi,tuning dijelovi,maske....peugeot,aprilia,neos dijelovi...
092-201-7541

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Aprilia Rally - koja radilica?
« Odgovori #4 : 26 Kolovoz, 2012, 15:35:26 »
Uzmi Bgm Evo. Radilica je odlicna za to koliko kosta. Zavrsna obrada je dobra i na tvom setupu ce (uz pravilnu ugradnju i odrzavanje) voziti koliko i ova koja je sada vrisnula. Lezajevi i semerinzi su za Minarelli neka sica. SKF Kozala, tamo ces ih dobiti po najpovoljnijoj cijeni. Usput kad si budes kupovao lezajeve, uzmi i iglicast NTN i stavi njega, a ne onaj koji dobijes s BGM radilicom.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia Rally - koja radilica?
« Odgovori #5 : 26 Kolovoz, 2012, 16:58:58 »
kakav je to majstor koji ti ne može ni preporučiti što od dijelova da uzmeš..
malo jači majstor..
uzmi neku zamjensku radilicu što su dečki preporučili i ležajeve ako možeš nač Koyo to je najbolji izbor.

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: Aprilia Rally - koja radilica?
« Odgovori #6 : 26 Kolovoz, 2012, 17:08:00 »
Ekipa, hvala, bacam se na to, sutra startam sa narudžbama..

@ivanm
Može on meni preporučiti, kupiti itd, rekao sam mu da ću se ja pobrinuti za to, jer on nema vremena tražiti po
netu gdje je jeftinije i uspoređivati omjere cijene/kvalitete, a ja imam. On bi uzeo prvu koja paše, hebe mu se za
200-300-400 kn razlike kad ne plaća on. E, pa mene je briga, ja ću iskopati, malo potražiti pomoć i uštediti pare..
Nije to mlađi dečko koji preko kompa kupuje djelove, ima par dućana koje koristi (a nisu baš među jeftinijima, niti
imaju jaču ponudu), pa mi je lakše i jeftinije da se sam pobrinem za dijelove...

@gokiSP
Hvala na savjetu, otići ću u SKF..

@Mikac21
Zahvaljujem na savjetima, nekako mi se čini da ću uzeti Crankshaft -CM Super Competition
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia Rally - koja radilica?
« Odgovori #7 : 26 Kolovoz, 2012, 17:13:55 »
bgm evo nije baš 750kn.. u katalogu je 120€ s poštarinom ispadne oko 1000kn..
rms zamjenska se isplati za ovo tvoje, ja sam ju imao na pežou..

http://www.sip-scootershop.com/main/base/Details.aspx?ProductNumber=r100010030&_country=de4b2f82-d7af-4afd-bde2-c726ef770aef

ona ispadne cca 80€

CM ti je isto ko rms samo kaj su joj polutke zapunjene plastikom (što se meni baš ne sviđa).. sve je to ista kineska proizvodnja.