Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: nrg- problem s pregrijavanjem  (Posjeta: 411 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aprilia maniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • Aprilia <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 ditech
  • Moja Kaciga: AGV V. ROSSI
  • MojSetup: Volan i dva kotača
  • MojSpuh: ručni rad sa BRUSILICOM
nrg- problem s pregrijavanjem
« : 24 Kolovoz, 2012, 13:03:29 »
Pozz

Dakle frend mi je kupio jednog nrg-a (stariji model) kao "neipravan" za mali novac...motor nije bio paljen vec sigurno godinu dana...

promjenili smo u svijecicu,sve podmazali, nalili smo rashladne tekucine, malo propuhali karb i nrg je upalio odmah..

sad je problem sljedeci...vec nakon 2 km voznje motor se pregrijava, cilindar dolje se doslovno usije i nemoze se drzat ruka na njemu i da ga se nastavi vozit zakuhao bi....i cuje se u njemu ono peckanje metela kao da je u pec bio ubačen...

Vodena pumpa mu radi zato sto voda cirkulira(vrace vodu u posudu), al cim ga se upali na onom cepu od hladnjaka automatski antifriz pocine curiti i na cepu kao da svice(toliko jako se to svikanje cuje da imam osjecaj da ce cep jednostavno odletit u zrak), kad sam ga odzracivao jednostavno se neda odzracit, kad odvrnem onaj vijak na glavi motora non-stop mu iz njega izbaciva zrak i vodu zajedno(tocnije 2 sekunde tece voda pa 2 sekunde ide zrak) i nikako zrak ne prestaje izlaziti a crijeva nigdje ne pustaju tako da nikako mu ne mogu izbaciti zrak iz sistema..

Jel netko mozda zna u cemu je problem i odakle da pocnemo rastavljati?
Ako niste spremni voziti po kiši-niste za motore!!!

Prijatelj je onaj koji će ustati u ponoć kako bi došao do vukojebine u kojoj ste ostali u kvaru!!!

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: nrg- problem s pregrijavanjem
« Odgovori #1 : 24 Kolovoz, 2012, 14:16:49 »
...vjerovatno je samo termostat riknuo...morat češ skinut glavu dolje.... :icon_thumright:

Offline Aprilia maniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 370
  • Spol: Muški
  • Aprilia <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Aprilia sr 50 ditech
  • Moja Kaciga: AGV V. ROSSI
  • MojSetup: Volan i dva kotača
  • MojSpuh: ručni rad sa BRUSILICOM
Odg: nrg- problem s pregrijavanjem
« Odgovori #2 : 24 Kolovoz, 2012, 16:47:55 »
Evo skinuli smo glavu dolje i termostat izgleda da otvara al cini se da je brtva glave popustala zato sto je u auspuhu i cilindru bilo malo vode,sad smo stavili one mase za brtvljenje i cini se da je za sad sve u redu tako da ovih dana cemo kupit nove brtve :)

Hvala na pomoci :) :)
Ako niste spremni voziti po kiši-niste za motore!!!

Prijatelj je onaj koji će ustati u ponoć kako bi došao do vukojebine u kojoj ste ostali u kvaru!!!