Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Nrg 2003-gasi se u vožnji  (Posjeta: 6034 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg 2003-gasi se u vožnji
« Odgovori #40 : 26 Rujan, 2012, 14:37:47 »
Ja i dalje tvrdim, ak je skuter serijala, svjećica po katalogu i k tome nova nema to veze sa njom ni karbom.
Bobina ili namotaji 99% :icon_thumright:

Kad plaćaš, valjda bi oni u servisu trebali tebi reći šta je a ne ti njima, jer inaće si to i sam mogao uraditi ::)


Offline willy213

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: fl
Odg: Piaggio Nrg 2003-gasi se u vožnji
« Odgovori #41 : 26 Rujan, 2012, 15:20:47 »
Evo bio sam u servisu. U svakom slučaju rekli su mi da je motor u dobrom stanju samo da se zbog mog režima vožnje svječica preliva. Naime da vozim presporo, doduše neznam koliko je ovo istina ali svaki put kad mi se ugasio u vožnji ugasio se kad sam davao gas u izlasku s parkinga . Sad neznam jeli ovo ima smisla šta su mi rekli ili da tražim drugog servisera. Navodno triba ga voziti pod punim gasom?! :dontknow: i rekli su mi da je za moj režim vožnje bolji neki 4t skuter a ne NRG.
« Zadnja izmjena: 26 Rujan, 2012, 15:24:33 willy213 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Piaggio Nrg 2003-gasi se u vožnji
« Odgovori #42 : 26 Rujan, 2012, 15:41:10 »
Pricaju gluposti. Pa nije to motor od 1000 ccm heheh.. Eeee majstori..

Offline willy213

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: fl
Odg: Piaggio Nrg 2003-gasi se u vožnji
« Odgovori #43 : 26 Rujan, 2012, 15:46:56 »
i ja mislim..potražit ću neko drugo mišljenje tj nekog drugog servisera

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Piaggio Nrg 2003-gasi se u vožnji
« Odgovori #44 : 26 Rujan, 2012, 15:49:16 »
Znaci gasi se samo kad je hladan i kad ides iz parkinga? Pa to nije nist cudno al das ful gas n hladan cilindar. Treba malo prestelati karb samo.

Offline willy213

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: fl
Odg: Piaggio Nrg 2003-gasi se u vožnji
« Odgovori #45 : 26 Rujan, 2012, 15:59:00 »
Ugasi mi prvi put kad je stajao parkiran 15 minuta i onda sam krenuo uz neku uzbrdicu hvatati brzinu, kad se ugasio nisam išao više od 20km/h, jednom kad sam se parkinga išao uključivati na glavnu cestu..išao sam isto 15-20 i počeo se gušiti i onda sam ga uspio izvući jer je bila prazna cesta..nabio sam gas i sve je bilo ok. Treći i četvrti put je bilo kao kod prvog puta. Bio je parkiran neko vrijeme i onda sam ga počeo voziti taman da ću uvatiti brzinu ugasi se.. Znači ta brzina od 15-25 uvijek. Reka mi je u servisu da bi trebao pokušati staviti svječicu superbosna da ona ima veću elektrodu?

p.s.
nije mi jasno jeli triban dati ful gas na hladan cilindar ili ne.. Jer ja ga ipak vozim onako polako lagano hvatam gas. navikao sam na Neosa.
« Zadnja izmjena: 26 Rujan, 2012, 16:01:38 willy213 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Piaggio Nrg 2003-gasi se u vožnji
« Odgovori #46 : 26 Rujan, 2012, 16:01:28 »
Samo stelanje karba a oni to ocito ne znaju napravit. Nikakvu bosnu. Svjecica je NGK BR9ES.

Offline willy213

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: fl
Odg: Piaggio Nrg 2003-gasi se u vožnji
« Odgovori #47 : 26 Rujan, 2012, 16:03:37 »
reci mi kako bi trebalo namjestiti karburator?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Piaggio Nrg 2003-gasi se u vožnji
« Odgovori #48 : 26 Rujan, 2012, 16:08:07 »
Po osjecaju..

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Nrg 2003-gasi se u vožnji
« Odgovori #49 : 27 Rujan, 2012, 12:22:51 »
U svakom slučaju rekli su mi da je motor u dobrom stanju samo da se zbog mog režima vožnje svječica preliva. Naime da vozim presporo,
...
Sad neznam jeli ovo ima smisla šta su mi rekli ili da tražim drugog servisera. Navodno triba ga voziti pod punim gasom?! :dontknow: i rekli su mi da je za moj režim vožnje bolji neki 4t skuter a ne NRG.

E, i danas je svatko serviser i stručnjak, i još zarađuje na tome :BangHead:
Kakva Bosna, šta ih nisi poslao u lijepu "bosnu"... Ne mogu vjerovat... Jedino šta se može dešavati sa svjećicom da izgara jest recimo da imaš prejak spuh koji jako diže u okretaje a razmak između elektroda je malo premal, al to sam čuo za 4t, za 2t nikad... a i to nije slučaj kod tebe...
Ja sam vozio na katalizatoru pola godine sa diznom .65 jer nisam imao pojma da je unutra to netko metnuo prijašnjoj vlasnici i nikada problem, jedino bi mi se znalo desiti da ga ne mogu upaliti tu i tamo na hladno...

Pitaj nekog frenda da ti posudi bobinu i namotaje pa rokni za vikend 100-200km pa ćeš znati jel to to... Nema druge... Ja sebi kupio kinesku bobinu 150kn i namotaje polovne 100kn da ih imam u rezervi jer sam se jednom izjebao pa da se više nikada tak ne j****, pa si miran za cijelu budućnost, samo uradiš swap i znaš jel to ili nije...  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 27 Rujan, 2012, 12:25:19 SixPack »

Offline willy213

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: fl
Odg: Piaggio Nrg 2003-gasi se u vožnji
« Odgovori #50 : 07 Listopad, 2012, 00:04:58 »
Evo vozim ga već skoro 2 tjedna na superbosni f65 i sve je ok, nema više toliko snage na startu na uzbrdicama. Valjda radi samo s tom svječicom.