Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kako doći do podataka o dimneziji i težini rolica?  (Posjeta: 2485 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Kako doći do podataka o dimneziji i težini rolica?
« : 13 Kolovoz, 2012, 13:35:46 »
Vozim Hyosung MS3-250 i nigdje ne mogu doći do podatka o dimnezijama originalnih rolica variomata. Navodno bi trebale biti 21x17 ali ni to nisam siguran ali podatak o težini jednostavno nigdje ne postoji. Čak ni u servisnim manualima se ne spominju dimenzije ni težina.
Pregledavao sam RMS katalog ali ni tamo nema podatka za Hyosung kao ni kod Dr. Pulleya.
Zna li netko možda neki drugi izvor gdje bih mogao sa sigurnošću doći do podataka?

Većina će reći skini stare i izmjeri ih! O.K. to samo djelomično rješava dilemu jer kako znati točnu težinu na osnovu istrošenih rolica?
Htio bih nabaviti nove i tek onda rastavljati variomat da ne moram to dva puta raditi.

Btw. ne znam ni točne podatke o pogonskom remenu. Prijatelj mi je rekao da na njemu piše 25,2 x 881 a u servisnim podacima podacima stoji da je širina 23,2 a limit za zamjenu 22,5 mm. Originalni remen je japanske marke Mitsuboshi i u ovlaštenom servisu stoji preko 1700 kn što je ipak malo previše.
   

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Kako doći do podataka o dimneziji i težini rolica?
« Odgovori #1 : 13 Kolovoz, 2012, 23:55:02 »
1700kn remen mora da se zezaš ;D

Ne zezam, stvarno. U Eurorentu zastupniku za Hyosung i Suzuki remen dođe čak nešto malo više od 1700 kn. U Koreji  košta nekih 100-tinjak dolara + desetak dolara poštarine i ebetualni troškovi carine i poreza ako carinici ne budu popustljivi.
Originalni remen je inače od kevlara i ne mijenja se prevetivno nakon određene kolmetraže nego kada mu se širina smanji ispod 22,5 mm.

Što se tiče rastavljanja variomata ne želim se upuštati u to iz nekoliko razloga a to su: da ne želim biti nekoliko dana bez skutera čekajući rolice, nemam garažu u kojoj bih ostavio rastavljeni skuter a ne vjerujem da bi itko od vas takav skuter ostavio na ulici.
Treće je da sam očekivao ozbiljnije odgovore, meni je ipak 50 godina ...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Kako doći do podataka o dimneziji i težini rolica?
« Odgovori #2 : 14 Kolovoz, 2012, 00:10:57 »
linkovi koji i postoje su netocni, ali sve je to staro i hyosunga nema

osobno bi ako je remen s kevlarom vozio iskljucivo po kilometrazi, da ne bi dolazilo do pucanja, zacrtat si 10-tkm i toga se drzati, jer tako se to radi kad je kevlar u pitanju

zalosno je kad oces jeftinije proci sa skuterom pa te kasnije deru servisi, ispada da bi svakih 10000km morao izdvajati do 2500kn na servis s rukama  :icon_scratch: :icon_scratch:

4. opcija skinit deklo, odsarafit vario, sublerom izmjeriti dimenzije rolica, izvagat kod prvog zlatara ili u ljekarni i vratit nazad dok ne stignu role, skuter moze pricekat pola sata i ne vjerujem da nitko ne moze pripazit na njega  :dontknow:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kako doći do podataka o dimneziji i težini rolica?
« Odgovori #3 : 14 Kolovoz, 2012, 08:13:10 »
Ne zezam, stvarno. U Eurorentu zastupniku za Hyosung i Suzuki remen dođe čak nešto malo više od 1700 kn. U Koreji  košta nekih 100-tinjak dolara + desetak dolara poštarine i ebetualni troškovi carine i poreza ako carinici ne budu popustljivi.
Originalni remen je inače od kevlara i ne mijenja se prevetivno nakon određene kolmetraže nego kada mu se širina smanji ispod 22,5 mm.

Što se tiče rastavljanja variomata ne želim se upuštati u to iz nekoliko razloga a to su: da ne želim biti nekoliko dana bez skutera čekajući rolice, nemam garažu u kojoj bih ostavio rastavljeni skuter a ne vjerujem da bi itko od vas takav skuter ostavio na ulici.
Treće je da sam očekivao ozbiljnije odgovore, meni je ipak 50 godina ...

jel ti misliš sam slagati to na ulici ili imaš nekog majstora koji bude ti to mjenjao u garaži?
ako imaš nekoga zašto se on ne potrudi saznati mjere nego se tu propitkuješ a onda budeš išao kod nekoga drugoga u garažu..
što se tiče godina ajmo reč da je ovdje 20 godina prosjek, ja slučajno imam 37 i to je rijetkost.
ne znam kakve si komentare očekivao od dečki ovjde koji ti mogu biti ko sinovi?
ali oni uglavnom kažu točno.. skini i sa starim dijelovima po dućanima nađi po mjeri. to je pravilo ako ne znaš dimenzije.

prvo i osnovno nisi napisao godište skutera kao ni kolko km ima ???

ajmo sad o onome što sam ja saznao surfajući
u autokreši ima dayco koji nebi smio bit više od 500-600kn..

tu ti je cijeli korejski online shop evo stranica za taj model pa možeš sve naručit original za njega  700kn remen, 200kn role, sad kolko je shipping ne znam..

  http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=index&cPath=81&sort=20a&page=1
remen je ovo


širina novog remena je 23.5mm a mijenja se na 22.5 dužinu neznam.. negdje piše 835 negdje 822 mislim da može ić sa svakim..
čak bi išo gore od piaggia 250


imaš tu daycove dimenzije remena
http://www.docstoc.com/docs/35940373/Scooter-belt-catalogue-26FEB09


rolice su širina 21mm a visina nemrem naći

evo cijelog service manuala za taj skuter pa proučavaj

http://www.hyosungmotors.hu/download/pdf/data/service-manual/HYOSUNG%20MS3%20125%20250%20service%20manual.pdf

nadam se da sam bio od pomoći
inače pridružujem se izjavama iskusnih članova..
za sve što nisi siguran skini, izmjeri i idi u dućan..
gotovo sam 100% siguran da dijelovi pašu od drugih skutera i da ćeš u autokreši nać ono što ti treba..
ako želiš original, naruči sa ovog korejskog online shopa ili idi k ovlaštenom serviseru koji abnormalno dere..


Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Kako doći do podataka o dimneziji i težini rolica?
« Odgovori #4 : 15 Kolovoz, 2012, 08:58:40 »
Hvala ivanm na iscrpnom odgovoru.
Što se godišta skutera tiče smatrao sam nebitnim jer se model MS3-250 radio samo u prvoj i DLX vreziji potpuno istim komponentama motora i prijenosa a razlika je samo u drugačijem sjedalu i prednjoj vilici kod DLX.

Moj je model iz 2008, kupljen 2010. kao salonski primjerak s 0 km i sada je na 20.000 km. prošle zime mu je na oko 13.000 km promjenjen kompletan motor.

Ove korejske izvore dijelova znam i već sam od njih naručivao dijelove a kompletene maunale sam već odavno skinuo jer sam imao velikih problema s motorom.

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,38302.0.html

Na žalost kod nas u Dubrovniku loša je ponuda dijelova tako da uglavnom sve treba naručivati iz drugih dijelova lijepe naše.
Auto Krešo ima nešto u ponudi ali mi je prodavač rekao da su se kupci žalili na kvalitetu rolica pa mi ih nije preporučio.

Zamjenu rolica će raditi mehaničar kod kojeg je uvijek gužva i treba čekati red pa mi se ne da čovjeka dvaput zaje**vat za istu stvar ( i dvaput plaćat).

Što se težine rolica tiče teorija da istrošene rolice imaju istu težinu kao i nove se kosi sa osnovnim zakonima fizike i još nekih grana nauke.  :icon_scratch: Gledao sam istrošene rolice koje su dobile oblik elipse i gdje se sloj teflona istrošio sigurno za milimetar. Gdje je onda logika da takvu rolicu vagam na zlatarskoj ili narko dilerskoj vagi kad je sigurno gram lakša od nove a težina rolica se izražava u destinkama grama.

Ne želim eksperimentirati, zato želim doći do podatka o težini originalnih.

« Zadnja izmjena: 15 Kolovoz, 2012, 09:02:35 stalker »

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kako doći do podataka o dimneziji i težini rolica?
« Odgovori #5 : 15 Kolovoz, 2012, 09:25:43 »
pa i da fulas za pol grama rolice nece se nista znatno promjenit.. imat ce mrvicu vise okretaja i mozda bolje ubrzavat..to je 4T nije to cvajo da moras u prvu decimalu pogodit rolice da bi skuter iso kako treba...

na mom 170cc su role od 11g. stavio sam jucer 10,5g i nisam primjetio neku razliku... tak da nezz zas te zamaras tolko da rolice moraju bit tocne kao i org...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Kako doći do podataka o dimneziji i težini rolica?
« Odgovori #6 : 15 Kolovoz, 2012, 13:39:55 »
o tom se i radi, rolici masu daje unutarnji dio koji je mesingani ili legura aluminija neka il tako nešto
omotač jako malo utječe na masu tj skoro nikako, jer se ne potroši cijeli  nego samo jednim dijelom
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kako doći do podataka o dimneziji i težini rolica?
« Odgovori #7 : 16 Kolovoz, 2012, 12:51:43 »
po meni i loš izbor majstora jer za izmjenu rolica i remena treba 20 minuta max, a svaki normalan mehaničar će raskopati motor, pregledati i izmjeriti dijelove i potražiti ih po trgovinama.
ovaj tvoj traži da mu doneseš dijelove i on će to na brzinu zamijeniti.. ooo posla ti ::)
slažem se sa kolegama da previše sitničariš jer i ako fulaš gramažu rola malo nema veze kod 4t..
isto tako ako je remen malo duži od originala isto nećeš osjetiti neku razliku..
« Zadnja izmjena: 16 Kolovoz, 2012, 12:54:14 ivanm »

Offline zvonkec_92

  • GY6 in <3
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kako doći do podataka o dimneziji i težini rolica?
« Odgovori #8 : 19 Kolovoz, 2012, 08:19:37 »
evo ti tvoje filozofije o istrosenosti rolica

 www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,73988.0.html

ne glumi nego odi skini svoje, izmjeri dimenzije, izvazi ih i tako kupi nove..