Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: cudno ponasanje prijenosa  (Posjeta: 1146 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
cudno ponasanje prijenosa
« : 22 Svibanj, 2008, 12:55:05 »
dakle, imam normalni base setup i do nedavno nisam imal multivar jos gore i bile su 5,6 gr rolice i zeleni centralni! skut je imal brutalno ubrzanje sa malom rupom oko 50, ali je onda poslije sve bilo dobro...jedino su medjuubrzanja iz zavoj isla na dik jer se nije mogel bas razvrtit do kraja! uglavnom, ugradio sam multivar i stavil preporucenu konfiguraciju, 6 gr rolice i serijski centralni....i sranje! ubrzanje je jednom rijecju g#vn%! napucam gas, ovaj se zavrti ko debil i jedva krene...onda oko 30-40 km/h se vrti ko ludjak i padnu mu obrtaji za neku sicu ali se cuje i osjeti, i odna opet poslije je kolko tolko ok...al nejde iznad 90!
nakon cijelodnevnog postelavanja, uspio sam nekak slozit prijenos sa 7,2 gr rolicama i zelenim ccentralnim! ali me opet zeza ubrzanje! sad je malo bolje, ali nema onog susa ko prije...mislim mozda se varam jer je ubrzanje linearnije...i da, sad najveci bed!
skuter samnom ide 90!! fakin 90! a kad smo cura i ja na njemu nabere 95!! pa mislim, tko je ovdje lud???
sad, jedino si mislim da je mozda u centralnom federu iza stvar pa da kad se zagrije i malo otpusti da onda pusta prek 90...ali smanom samim gore nikak preko! a bez zelenog centralnog mi je skoro nemoguce nastelat prijenos da radi kak spada jer i sa serijskim i bijelim se previse zavrte na 30-40 i onda padnu obrtaji na 60!
i da, skuter mi vise uopce nema onak jako ubrzanje poslije 60 kakvo je imal sa serijskim variom! jednostavno, ko da ne mogu pronaci obrtaje rezoniranja...sad vidim zapravo kolko znaci turnceler na novim skuterima...
uglavnom, kaj vi predlazete kaj da napravim? ja sam si mislil mozda stavit serijske rolice koje su oko 6,8 grama? mozda promjenit centralni? i kak dobit start kakav sam imal prije? jel mozda u remenu koji ima 7500 km (tak i tak ide u penziju uskoro)? jel su mi mozda zvono i lamele na kuplungu se istrosile s tim da vec skoro oko godinu dana furam zute oprugice?

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: cudno ponasanje prijenosa
« Odgovori #1 : 22 Svibanj, 2008, 12:58:50 »
stavi si serijski centralni i lakse rolice,nekih 5 g

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: cudno ponasanje prijenosa
« Odgovori #2 : 22 Svibanj, 2008, 13:07:35 »
stavi si serijski centralni i lakse rolice,nekih 5 g

ufff bogati! kaj mislis da ce to ic? meni se na 6 grama i serijskim centralnim vrtio full jako, a opet ko da nije razvijal full snagu!?  :'(
mislim, setup je malossi sport i leovince RR koji i nije bas neki visokoturazni auspuh!?

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: cudno ponasanje prijenosa
« Odgovori #3 : 22 Svibanj, 2008, 13:10:30 »
stavi si serijski centralni i lakse rolice,nekih 5 g

ufff bogati! kaj mislis da ce to ic? meni se na 6 grama i serijskim centralnim vrtio full jako, a opet ko da nije razvijal full snagu!?  :'(
mislim, setup je malossi sport i leovince RR koji i nije bas neki visokoturazni auspuh!?
kakvi su ti federi kvacila,serijski ili,stavi to i vidi ,trebao bi ti bit ok

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: cudno ponasanje prijenosa
« Odgovori #4 : 22 Svibanj, 2008, 13:14:04 »
stavi si serijski centralni i lakse rolice,nekih 5 g

ufff bogati! kaj mislis da ce to ic? meni se na 6 grama i serijskim centralnim vrtio full jako, a opet ko da nije razvijal full snagu!?  :'(
mislim, setup je malossi sport i leovince RR koji i nije bas neki visokoturazni auspuh!?
kakvi su ti federi kvacila,serijski ili,stavi to i vidi ,trebao bi ti bit ok

ma federi su zuti. su pretvrdi il...? jel uopce ima kakvog efekta onaj malossi fly kuplung? nije skup a mozda bi nes bolje bilo? kaj se tice starta...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: cudno ponasanje prijenosa
« Odgovori #5 : 22 Svibanj, 2008, 13:43:14 »
Nije meni nikako dobro fly kvaćilo uredu je ako ti treba nešto kao serisko ima meke ferode i jako izdržljive al federi na njega baš ne djeluju staviš bjele i nakon toga plave a kreće sa možda 1000 obrtaja više dok s deltom razlika u nekoliko tisuća ako već oćeš deltu uzmi nećeš se pokajat jest skuplja za 240kn al vrijedi
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: cudno ponasanje prijenosa
« Odgovori #6 : 22 Svibanj, 2008, 14:16:05 »
Nije meni nikako dobro fly kvaćilo uredu je ako ti treba nešto kao serisko ima meke ferode i jako izdržljive al federi na njega baš ne djeluju staviš bjele i nakon toga plave a kreće sa možda 1000 obrtaja više dok s deltom razlika u nekoliko tisuća ako već oćeš deltu uzmi nećeš se pokajat jest skuplja za 240kn al vrijedi

znaci dikcina! ma necu deltu..bezveze bacanje novca na ovaj setup...samo ono...jbga, ocito bum moro probat sa 5 gr rolicama i serijskim federom...

jer bed mi je kaj sad sa 7,2 gramskim dobro nabire i radi, ali kad dodje tam oko 80-85 kak nemre razvit vise obrtaja, nejde dalje...
a sa onim laksim rolicama mi je patil start jer bi se zavrtilo i nikud nikam, ali je ok radil poslije 60

misilm, znamd a bi se sa 5 gr rolicama vrtil sigurno dobro i isao prek 95, ali se bojim opet da mi start nebu stradal ko prije! da se zavrti full, a slabo krece... :(
kako mrzim taj prijenos na skuteru.... :icon_scratch:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: cudno ponasanje prijenosa
« Odgovori #7 : 23 Svibanj, 2008, 00:14:41 »
gle, kad se složi setup, a pogotovo kad je novi remen i rolice, onda računaj da bude ti se motor prevrtaval jedno 50-100 km, dok se remen malo ne prilegne uz polutke i dok rolice ne zauzmu svoje mjesto u kanalima variomata..
kad se to dogodi, okretaju budu pali za 500 do čak 1000 okretaja ovisno o setupu..
dakle nariktaj tak da se malo prevrtava (oko 6gr) a za 100 km bude ti radio super..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: cudno ponasanje prijenosa
« Odgovori #8 : 23 Svibanj, 2008, 00:22:44 »
Base kit, RR spuh i multivar 2000 na Piaggiu....

Serijski centralni i rolice 6.5+g



Kratko vrijeme sam na svom NRG-u vozio MHR Repliku kit sa ZX spuhom i u Multivaru su bile rolice 7.2g. Imao sam nekih 9200-9500 okr kroz ubrzanje i tak je bilo najbolje.
« Zadnja izmjena: 23 Svibanj, 2008, 00:24:34 3alfa3 »