Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia DiTech- popravka  (Posjeta: 1606 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bakir.cosickic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Aprilia DiTech- popravka
« : 25 Srpanj, 2012, 00:16:49 »
Zdravo raja,novi sam ovde, i u svijetu motora,  zanimaju me neke stvari..Ako vam nije problem??
Posto sam tek kupio skuter, Aprili sr 50 Ditech..On je onako malo ishrndan, 2002 godiste, ali je presao samo 6900km ( navodno ), vozio ga je djecak neki, i uglavnom on je upao nekoliko puta i ima sad ogrebotina, zanima me kako to sve rijesit, da li prelijepit preko karbon foliju, da se ne vide ogrebotine? Jer to je moj motoric, i ne kontam ga prodavat jedno 2-3-4-5-6 godine, dok ne predjem sa njim da crkne, i nije mi bitno sto je ispod isparano, da li je to dobro rijesenje?
Onda, navodno ima teze rolnice, i valjda zbog toga ima dosta lufta u gasu, da li je do toga ili nesto drugo?
Onda, ta pumpa, za direktno ubrizgavanje je iskljucena, i sada sam pravim smjesu, jer kao ono se lahko kvari, pa je bolje tako..Je li to uredu? ili da je pak ukljucim, i ako ne znam kako se to radi, ali skontao bih nekako, ali nije tesko ni pravit sam smjesu..
Eh, motor malo, kako bi rekli "vergla" dok ne upali, u cemu bi tu mogao biti problem? Svjecica ili nesto drugo?? Od vas to neki sigurno znaju, htio sam kupiti NGK svjecicu i stavit je..Napunit akumulator i da vidim ocel bit bolje?? da li ej to rijesenje?
Jeftino sam ga platio, pa sad ima naravno problemcicca mali.Nedavno mu je radjen servis nov lezaj na radilici,remen,karike,rolnice,opruge,nove gume,novi filter zraka..

I zanima me koje je ulje najbolje sipat u taj motoric ditech, i naravno sipat cu na OMV benzinskoj gorivo, jer cujem da ove nase obicne unistavaju motor.. Zanima me vase misljenje o svemu, ako nije problem??   :help: :help: :help:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Aprilia DiTech- popravka
« Odgovori #1 : 25 Srpanj, 2012, 00:25:35 »
7 tkm a mjenjane karike i ležaji? tu neko sere ili o kilometrazi ili o onome kaj je rađeno...no nebitno...
dok je hladan vergla 2-3 sec najviše i to je ok...
kakva pumpa? pumpa goriva da nije uključena,nebi skuter niti palil...a ako misliš na pumpu ulja,trebal bi ju natrag spojit jer komp regulira količinu ulja,i ovu mješavinu koju bi pravil bi bilo previše ulja za ditecha pa bi palil svjecicu stalno,a i vjerojatno bi se injectori zastopali...
definiraj luft u gasu? misliš da ti ima lufta dok okreces gas?trebalo bi sajlu nategnut malo valjda...
a u vezi plastika,ako ga misliš ostavit za sebe daj ih na lakiranje
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline bakir.cosickic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia DiTech- popravka
« Odgovori #2 : 25 Srpanj, 2012, 00:41:30 »
7 tkm a mjenjane karike i ležaji? tu neko sere ili o kilometrazi ili o onome kaj je rađeno...no nebitno...
dok je hladan vergla 2-3 sec najviše i to je ok...
kakva pumpa? pumpa goriva da nije uključena,nebi skuter niti palil...a ako misliš na pumpu ulja,trebal bi ju natrag spojit jer komp regulira količinu ulja,i ovu mješavinu koju bi pravil bi bilo previše ulja za ditecha pa bi palil svjecicu stalno,a i vjerojatno bi se injectori zastopali...
definiraj luft u gasu? misliš da ti ima lufta dok okreces gas?trebalo bi sajlu nategnut malo valjda...
a u vezi plastika,ako ga misliš ostavit za sebe daj ih na lakiranje

Da, on je kupio skuter sa 2800km, i cura ga je neka vozala i ona je to nesto zeznula ili sta vec, mozda je i slagao da je to sve uradio, samo da bi prodao, ali nisu to neke pare da se sad brinem oko toga, nije mi to problem, volio bi sredit skutercic..
2-3 sec mi vergla, onda je to uredu, jelde uvijek se mora na sr50 upalit ono za elektroniku, i tako se upale i svijetla i sve? ( posto sam novi, ne razumijem se)
Ma ne, ta sto pravi mjesavinu u motoru..On kaze da on sam mijesao ulje i gorivo, i da je tak bolje  :o :o :o
A sad, imas npr kada dodajes gas ono kad malo okrenes, jedno cent, cent i pol, on ne reaguje, kao da su mu rolnice ili sta vec prevelike..Tako su mi nesto rekli drugi, ne razumijem se..Da dok okrecem gas, prvih par centi, ne prima, onda ide ide ide..
a, koliko kosta to lakiranje? da li je skupo ili sta? i tako bi nestale ogrebotine i sve to? pozzz

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Aprilia DiTech- popravka
« Odgovori #3 : 25 Srpanj, 2012, 09:40:45 »
spoji momentalno uljnu pumpu jer uljna pumpa tira ulje po kompresoru i lezajima koji vrisneju momentalno ako se radi rucna mjesavina jer ih ne podmazuje ulje
i napisi od kud si da netko ko radi diteke u blizini pogleda to cudo jer sam rjesil nebudes nista