Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa kinezom..Spyder9  (Posjeta: 938 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Adox01

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Problem sa kinezom..Spyder9
« : 23 Srpanj, 2012, 18:17:20 »
Imam pitanje vezano za kineza, 4t 50cc..

Rijec je o Spyder 9,  presao je nesto vise od 4000km.... Od skoro nesto nije ok sa njim, pa bih rado vaseg misljenja, ne razumijem se toliko u skutere..
Ugl. kao prvo skuter je izgubio ubrzanje.. Normalnom brzinom povuce do 30km/h i onda uspori, pa ponovno povuce kad dodje do 40-45km/h..
Drugo: Snaga mu se pocela mijenjati kao vrijeme :S ... Skuter moze do 70km/h ici po ravnici, no nekad ne moze (ni mene od 73kg) da povuce vise od 50km/h,kao da se gusi. Sa dvojicom mogao je do 60km/h, sad jednostavno zapne kod 30km/h, gdje treba ubrzati i nece dalje... Jucer je nekim cudom isao 70km/h, te mu nakon malo brzina opade na 50km/h...
Dogadjalo se da motor stucne i ugasi se cim mu dâm gas pri kretanju.

Zna li iko u cemu moze biti problem?

-Izvinjavam se ako na forumu ima odgovor na slicnu temu,u zurbi sam malo...
Hvala.
« Zadnja izmjena: 23 Srpanj, 2012, 18:21:52 Adox01 »

Offline irud_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: osijek
  • Moj Skuter: silverstone devi 50
Odg: Problem sa kinezom..
« Odgovori #1 : 23 Srpanj, 2012, 18:22:17 »
mozda ventile prestelovat i provjerit membranu na karburtoru
meni je bio problem sa membranom bila je izderformirana i kad sam je promijenio radi ko cager
silverstone devil 50 sa 6000 km :D

Offline Adox01

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa kinezom..Spyder9
« Odgovori #2 : 23 Srpanj, 2012, 19:08:28 »
Kod tebe slicno bilo? :P
Sta da stelujem kod ventilja? :S ..
Znaci to je do karburatora i membrane? Koliko te kostala nova? I koliko kosta ciscenje karburatora?  :help:

I da, cuje se jako mala skripa kod zadnjega tocka kad krecem... to 'kvacilo' skripi ili? Utjece li to na brzinu motora etc.?
« Zadnja izmjena: 23 Srpanj, 2012, 19:14:04 Adox01 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Problem sa kinezom..Spyder9
« Odgovori #3 : 23 Srpanj, 2012, 20:41:30 »
membrana se mora pogledat da nije pukla ako je onda ti je to oko 25e s web shopa i ta je 10 put kvalitetnija neg ova orginalna
ciscenje u servisu je oko 400kn ovisi o serviseru ili privat ako se dogovoris s nekim za male pare

Offline Adox01

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa kinezom..Spyder9
« Odgovori #4 : 23 Srpanj, 2012, 21:45:38 »
membrana se mora pogledat da nije pukla ako je onda ti je to oko 25e s web shopa i ta je 10 put kvalitetnija neg ova orginalna
ciscenje u servisu je oko 400kn ovisi o serviseru ili privat ako se dogovoris s nekim za male pare

Znaci zbog membrane ovi problemi? Sta ako mozda nije do nje?

Offline kristijan.kopilovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa kinezom super pover
« Odgovori #5 : 23 Srpanj, 2012, 22:48:59 »
imam skuter super pover 4t bio je kod majstora na generalki nije busen ovako da napisem u kratko kako znam ne razumem se toliko u motore oko kvara motor pali iz prve ali se gusi kad dam gas i to ide 25km na sat posle neki poa sata voznje motor ko da nesto provuce ide 45 do 50km na sat desavase jad vozim sat i nesto pocne da se zagusi ba 5 do 10min od peiluke i opet provuce ide lepo dali mi moze neko pomoci oko ovog sta da radim da znam jer ovaj majstor mu uradijo ne daj boze moj mejl garfildmennn@gmail.com molim vas pomozite ja sam iz subotice dajte savet de da ga odnesem da pogledaje radili su ga u servisu wenera bajk tamo je kupljen platijo sam dabe bez ikakvi rezultata na motoru hvala unapred

Offline Adox01

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa kinezom super pover
« Odgovori #6 : 23 Srpanj, 2012, 23:03:00 »
imam skuter super pover 4t bio je kod majstora na generalki nije busen ovako da napisem u kratko kako znam ne razumem se toliko u motore oko kvara motor pali iz prve ali se gusi kad dam gas i to ide 25km na sat posle neki poa sata voznje motor ko da nesto provuce ide 45 do 50km na sat desavase jad vozim sat i nesto pocne da se zagusi ba 5 do 10min od peiluke i opet provuce ide lepo dali mi moze neko pomoci oko ovog sta da radim da znam jer ovaj majstor mu uradijo ne daj boze moj mejl garfildmennn@gmail.com molim vas pomozite ja sam iz subotice dajte savet de da ga odnesem da pogledaje radili su ga u servisu wenera bajk tamo je kupljen platijo sam dabe bez ikakvi rezultata na motoru hvala unapred

Bilo bi lakse da si napravio svoj topic za toga ... -.-

Offline kristijan.kopilovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa kinezom..Spyder9
« Odgovori #7 : 23 Srpanj, 2012, 23:19:27 »
ne mogu sliku da ubacim da vam pokazem motor kako izgleda neznam kako se zove slican mom mislim da je sprint maks takav je hvala svima ko pomogne i kaze u cemu je probe jer motor se i greje jako brzo sad dali je to normalno ili ne znam svecica motora je crna a ne siva karburator sam ocistijo ni sam neznam sta sam sve pokuso da radi tako radi ko da ne vuce benzin redovno tako mislim nisa majstor da znam a opste nemam pojma sta uraditi i deodneti motor
« Zadnja izmjena: 23 Srpanj, 2012, 23:31:49 kristijan.kopilovic »

Offline irud_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: osijek
  • Moj Skuter: silverstone devi 50
Odg: Problem sa kinezom..Spyder9
« Odgovori #8 : 24 Srpanj, 2012, 13:53:50 »
znam da u baotian servisu traze oko 120 kn(osijek) za novu ali je to ta obicna
mozda ti je bolje uzet ovu sto kaze jog
ja sam dobio od prijatelja on je imao viska
za ovo ostalo ti neznam
al prvo provjeri sam nego da vozis nekom da ti naplati ruke neznam ni ja kolko a mozes sam napravit da skines 2-6 sarafa ovisno jel moras skidt kadu tojest sic