Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ebay  (Posjeta: 2516 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: ebay
« Odgovori #20 : 06 Kolovoz, 2012, 16:11:03 »
po kojem principu ide carina? ja planiram naručit nešto vrijednosti od 250kn,kolike dodatne troškove da očekujem? :laughing7:

Nemam pojma sto narucujes, tako da ajmo neku standardnu racunicu odraditi

roba + postarina: 250kn
carina: 25kn
pdv: 68.75kn
poziv za carinu: cca 10kn
troskovi neki: cca 20kn

dakle ukupno: 373.75kn onako odokativno.

Offline devil_ma-yela

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
Odg: ebay
« Odgovori #21 : 06 Kolovoz, 2012, 16:16:15 »
po kojem principu ide carina? ja planiram naručit nešto vrijednosti od 250kn,kolike dodatne troškove da očekujem? :laughing7:

Nemam pojma sto narucujes, tako da ajmo neku standardnu racunicu odraditi

roba + postarina: 250kn
carina: 25kn
pdv: 68.75kn
poziv za carinu: cca 10kn
troskovi neki: cca 20kn

dakle ukupno: 373.75kn onako odokativno.
:angry7: :angry7:

upravo sam odustao od mnogih planova, pa to nije normalno..
::..kada se pije, pijem! kada se jede, jedem! kada se radi, NE SMETAM!!..::

teško je bit budala, konkurencija je velika!
 Bjelovar Team forum: http://bjteam.s2.bizhat.com/index.php?sid=bc65d012d58480086a3a34ff09d6226f&mforum=bjteam

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: ebay
« Odgovori #22 : 06 Kolovoz, 2012, 19:25:58 »
po kojem principu ide carina? ja planiram naručit nešto vrijednosti od 250kn,kolike dodatne troškove da očekujem? :laughing7:

Nemam pojma sto narucujes, tako da ajmo neku standardnu racunicu odraditi

roba + postarina: 250kn
carina: 25kn
pdv: 68.75kn
poziv za carinu: cca 10kn
troskovi neki: cca 20kn

dakle ukupno: 373.75kn onako odokativno.

Domba odakle ti carina od 25kn i oni "troškovi neki" od 20ak kn

roba + poštarina = 250kn
da cijena je ta ali stvar je u tome što mnogi ljudi popuše porez od 25% jer neznaju da porez ide na robu a ne na poštarinu

dakle ako je roba 155 kn a 95kn je poštarina ne plaća se porez jer ti na carini prikazuješ da proizvod košta 155 a ne 250kn

carina ti se ne naplaćuje ukoliko proizvod koji kupuješ nije naveden kao proizvod koji se carini a ima ih podosta (npr. tehnička roba je bez carine i plaćaš samo poerz ukoliko je preko160kn)

nadalje 10,50kn se plaća poštaru za to što ti donese plavu kovertu u kojoj je naveden proizvod (šifra ili naziv proizvoda) i ti si tada dužan odnet na carinu račun sa palypal-a tj. transakcijsku potvrdu

kad ti poštar donese paket koji je završio na carini nisi dužan platit njegovu uslugu dostave od 20ak kn (zatražiš na carini da ti se paket uruči idući ili neki drugi dan)


konkretno bumpere za ajfon mislim naruciti :D

ukoliko naručuješ preko 3 komada, naruči na mamu,tatu,brata,sestru,babu,dedu ali na istu adresu jer njima u pošti nije važno kome ide paket već adresa
meni dnevno dolazi 15ak paketa čija vrijednost pojedinačno ne prelazi 70kn i ukoliko naručim više komada nečega podjelim to na sebe, ženu, punca, šogora i stigne mi 10ak istih proivoda na istu adresu ali različita imena
ako me i pozovu imam kopiranu osobnu od svih u kući pa kad odem sam da im uručim račune priložim im i njihove osobne i vidi se na koverti da su različita imena i mogu me povuć za kiflu jer nije sve na mene i oni neznaju jesam li ja u stambenoj kući ili u stanu

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
Odg: ebay
« Odgovori #23 : 06 Kolovoz, 2012, 21:05:42 »
narucivao neznam koliko puta, od svakale robu, i svaki put isto. Kako sam napisao. I uvijek gledaju ukupnu cijenu roba + poštarina.

ovih 20 kn troškova, su 2 uplatnice koje dobijes lose kopirane, a za sto nemam pojma.

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ebay
« Odgovori #24 : 06 Kolovoz, 2012, 21:26:16 »

ukoliko naručuješ preko 3 komada, naruči na mamu,tatu,brata,sestru,babu,dedu ali na istu adresu jer njima u pošti nije važno kome ide paket već adresa
meni dnevno dolazi 15ak paketa čija vrijednost pojedinačno ne prelazi 70kn i ukoliko naručim više komada nečega podjelim to na sebe, ženu, punca, šogora i stigne mi 10ak istih proivoda na istu adresu ali različita imena
ako me i pozovu imam kopiranu osobnu od svih u kući pa kad odem sam da im uručim račune priložim im i njihove osobne i vidi se na koverti da su različita imena i mogu me povuć za kiflu jer nije sve na mene i oni neznaju jesam li ja u stambenoj kući ili u stanu

zbog cega to ?
Trgo - Prijevoz RT

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: ebay
« Odgovori #25 : 06 Kolovoz, 2012, 22:30:13 »
zbog cega to ?

prvenstveno ukoliko naručuješ više komada postoji mogućnost da te pošalju na špediciju (ovisi kako se digne cariniku ili kako dobije carinica) bez obzira na cijenu
cijena špedicije je u rasponu od 150-250kn neznam sad točno po prizvodu

znači imaš recimo 5 iphone bumpera u ukupnoj vrijednosti od oko 200kn i oni su loše volje i pozovu te da im prikažeš račun, pri tvom dolasku ti oni kažu da količina koju si naručio može poslužit u komercijalnoj uporabi (preprodaju) i da zbog toga ti proizvodi moraju ići na špediciji (utvđivanje njihove realne vrijednosti)
svaki proizvod se pomno pregledava i pojedinačna naknada usluge špedicije ide po artiklu
na ukupnu vrijednost te robe ide porez od 25%

znači (ti si 5 komada platio 200njak kn + poziv 10,50kn) x5 usluga špedicije + na ukupnu vrijednost robe kod nas 25% poreza = neisplativo

možda se mijenjalo nešto u zakonu ali ja sam tako prošao prije jedno 2 godine, naručio sam si 15ak igrica (iz velike britanije) za ps3 (za osobnu kolekciju) pojedinačne vrijednost 35-60 kn + dostava od 50ak kn i kad sam došao na carinu rekli su mi da potpišem neki papir za špediciju i uz to su mi napomenuli da računam na još troškova od 150kn po artiklu

naravno da sam odbio i rekao sam im nek si ostave te igre ili nek ih vrate, jer ja te pare nemam i okrenem se i odem dok mi je teta sa carine nešto brundala, u roku od tjedan dana svaki dan mi je dolazilo po 2 igre na kućnu adresu i samo sam kao plaćao porez poštaru

iskreno mislim da sam ja imao sreće što se toga tiče, mogao sam i ostat bez igara i bez para, neko mi je izašao u susret

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: ebay
« Odgovori #26 : 06 Kolovoz, 2012, 22:45:05 »
osječka Karina  :toothy12: :toothy12:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: ebay
« Odgovori #27 : 07 Kolovoz, 2012, 06:48:51 »
osječka Karina  :toothy12: :toothy12:

da da  :icon_biggrin: ima jedna mlađa teta što tamo radi dalo bi se porazgovarat sa njom dok se one druge bojim kolika je  :)