Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Trese pri startu i nešto lupi kad krene ili u vožnji  (Posjeta: 778 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pale25

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: IXS
Trese pri startu i nešto lupi kad krene ili u vožnji
« : 07 Srpanj, 2012, 20:16:06 »
Na Speedfight 2 promjenio sam valjčiće (8 g), remen (malossi x special), centralnu oprugu i male federe na kvačilu (bijeli). I od tad trese ponekad pri startu i nešto lupi kad krene ili u vožnji. Napravio sam možda 5 km. uglavnom se događa kod ubrzavanja ili iz mjesta kad krećem. Mislio sam da je nisam dobro kvačilo stegnuo pa sam još dotegnuo maticu koja drži kvačilo i oprugu, ali problem je isti. Molim Vas pomozite i recite što mi je činiti. Unaprijed Vam hvala!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Trese pri startu i nešto lupi kad krene ili u vožnji
« Odgovori #1 : 07 Srpanj, 2012, 20:20:25 »
Mozda si nestrucno stavio federe kuplunga pa su se neravnomjerno rastegnuli ili je mozda cak koj i pukao.


Jel skuter u leru radi normalno ili ima nekih zvukova? Ako ima - to je to - problem sa kuplungom.

Offline klingerit

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 368
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Trese pri startu i nešto lupi kad krene ili u vožnji
« Odgovori #2 : 07 Srpanj, 2012, 20:32:24 »
Mozda je zvono popigano kad trese

Offline Pale25

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Trese pri startu i nešto lupi kad krene ili u vožnji
« Odgovori #3 : 07 Srpanj, 2012, 21:09:50 »
Federi u kvacilu su čitavi, a sad jesu stručno stavljeni ili ne to ne mogu garantirat... samo stavio nove kako su stari stajali i to sam sad radio prvi put. a moguće je da sam zvono smrdao jer sam s 2 stege pridržavao da mogu otegnuti maticu. da li mi je pametno voziti tako dok ne nadjem majstora u blizini.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Trese pri startu i nešto lupi kad krene ili u vožnji
« Odgovori #4 : 07 Srpanj, 2012, 21:13:56 »
Federi u kvacilu su čitavi, a sad jesu stručno stavljeni ili ne to ne mogu garantirat... samo stavio nove kako su stari stajali i to sam sad radio prvi put. a moguće je da sam zvono smrdao jer sam s 2 stege pridržavao da mogu otegnuti maticu. da li mi je pametno voziti tako dok ne nadjem majstora u blizini.


Zvono sigurno zbog toga nisi spigao. Ono se spiga kad ga kuplungom prezagrijes. U pravilu je tada i plavo i ljubicasto, a cesto puta cak bude pofarbano, ali ne spigano.


Nema druge nego da sve skines i pogledas. Skini federe sa kuplunga pa vidi jesu iste duljine. Kad su skinuti, morali bi bit identicne duljine i nimalo rastregnuti nego spojeni