Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Baotian-made in kinez  (Posjeta: 1548 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ikas

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nema
  • Moja Kaciga: agv
Baotian-made in kinez
« : 27 Lipanj, 2012, 19:25:25 »
ja se izvinjavam sto otvaram temu ali citam forum vec par dana i nikako da nadjem konkretne odogove u vezi ovog skutera.
ukratko da kazem da sam u fazi trazenja nekog jeftino (najjeftinije) prijevoznog dvotockasa
prvo sam mislio nekog tomosa ali su me dosta njih odgovori od toga i upucivali na kineza
za kojeg sam ja skeptican znam da su plastike lose, ali mene zanima pouzdanost Agregata-masine!!. pa vas sad molim da mi pomognete oko milion pitanja koja me muce:
pouzdanost: koliko se to kvari??? jer vidim da neki imaju strasnih kvarova i stalnih a neko ne?!! objasnite??
i njegova stvarna potrosnja na 100km. neki kazu 2l neki kazu 2.5l
onda opet cujem 3l i kuzim da tu neko malo brlja oko realnosti!
1: pouzdanost-kvarovi?
2:potrosnja na 100km?
3. razlika izmedju baotian, italskuter.silverstone, djindji-rindji itd
dal je baotian orginalna masina a ovo sve kopije ili je to sve isto????
hvala vam puno!!!
p.s ima cu ja jos pitanja, ali samo pisite!!!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian-made in kinez
« Odgovori #1 : 27 Lipanj, 2012, 19:39:18 »
kolko para tolko muzike.. i ovisi na kaj se namjeriš, jedan može odvaliti 10000km bez problema a može i krepavati non stop..
mašine su pouzdane ako se redovito održavaju a plastike su katastrofa..
ovjes i kočnice također katastrofa
serijske gume katastrofa..
uglavnom katastrofa ;D

Offline monetri

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian-made in kinez
« Odgovori #2 : 27 Lipanj, 2012, 20:24:43 »
Uopce ne bi bio toliko kritican. Imao sam dva. Oba su imali oko 15000km bez ikakvih problema na masini i taj dio je uvjerljivo najbolji dio na skuteru, ako neces ceprkat po tome i ako ces normalno odrzavat, sto zbilja nije zahtjevno, ne ocekuj nikakve probleme. Potrosnja u rijeckim uvjetima je 2,4-2,5, nikako 3l. Plastike su generalno lose ali nista na stetu funkcionalnosti. Kocnice uopce nisu tako lose kako izgleda taj mali disk, grize dovoljno za lagani skuter, straznji dobos takoder, na oba skutera nikad nisam dirao nista od kocnica za tu kilometrazu u 4 i pol godine. Ovjes? Ne znam sto ocekivati od skutera sa 10" gumama, al cisto ok. Bilo je i voznji od 50ak km u komadu i sve ok. Od stvari sto su otisle mogu nabrojati kilometar sajle, kvacilo na jednom (rijeseno pod garancijom), kontakt svijetla zna popustit (tamo di se zarulja naslanja, glupost), sirena na jednom (podesio vidu) akumulator cca svake 2god, na jednom je znao stekati prekidac anlasera..... To bi bilo to. Platis ga s jednom placom, meni najbolja investicija dosada :)))

I da, nije isto, uzmi baotiana ili speedy iz metroa, te sam imao ja, to je ok. Nikako ne silverstone ;)
Bolje se vozit nego sarafat!!  :D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian-made in kinez
« Odgovori #3 : 28 Lipanj, 2012, 05:41:19 »
ti očito nikad nisi vozio ništa bolje od kineza.. ;D
probaj neki drugi skuter sa 10 cola kotačima pa ćeš vidjet da postoje normalni ovjesi i kočnice koji stvarno drže i koče. naspram ovih koje moraš stisnuti i onda staneš nakon 30m..
a o mašini bi se dalo raspravljati.. još klip cilindar i to ajde de al prijenos ubi bože, to treba odmah mijenjati.. polutke se raspadnu, variomat zna popucati, a i pucanje remena je uobičajena pojava..

Offline monetri

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Baotian-made in kinez
« Odgovori #4 : 28 Lipanj, 2012, 08:55:54 »
ti očito nikad nisi vozio ništa bolje od kineza.. ;D
probaj neki drugi skuter sa 10 cola kotačima pa ćeš vidjet da postoje normalni ovjesi i kočnice koji stvarno drže i koče. naspram ovih koje moraš stisnuti i onda staneš nakon 30m..
a o mašini bi se dalo raspravljati.. još klip cilindar i to ajde de al prijenos ubi bože, to treba odmah mijenjati.. polutke se raspadnu, variomat zna popucati, a i pucanje remena je uobičajena pojava..
Haha, nisam rekao da nema bolje, daleko od toga. Al moras priznat da nakon mojih iskustava za neko prometalo sto se plati iz jedne place (a ne tri!) jednostavno moras bit odusevljen ako si imalo razuman. I moras priznati da su na moja dva skutera kvarovi bili doslovno simbolicni i nista veci nego na drugima, a to je nesto sto nisam ocekivao kad sam ih kupovao  ;D
Imaj na umu da se tako nesto ne kupuje da bi se pokazivao ili za nadr...anja na semaforima
Bolje se vozit nego sarafat!!  :D