Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Cijena pogonskog remena  (Posjeta: 4114 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Cijena pogonskog remena
« : 24 Lipanj, 2012, 17:03:10 »
Evo već skoro dvije godine vozim Hyosung MS3-250 a na kilometar satu je okrenuo 16000 km. S njim sam prošao čitavu kalvariju pa je na kraju u garanciji zamjenjen kompletan motor.
Međutim, pošto u uputama stoji da se na 10000 km mijenja pogonski remen ja ga još nisam promjenio jer mi je moj "meho" negdje oko 13000 rekao da je još dobar. Ali ja ipak razmišljam o nabavi novog no on u ovlaštenom servisu stoji nešto preko 2000 kn što mi se čini malo previše.  :icon_scratch:
Iz Koreje mogu dobiti originalni za oko 100 $ + troškovi transporta i eventualna carina i porez a to je opet znatno manje od cijene u servisu.

Zanima me kako se kreću cijene remenja za Europske modele skutera te koliki su intervali zamjene remena u klasi 250 ccm?
Nisam čuo da netko spominje ove astronomske cifre kao što je moj slučaj. Tim prije jer znam da je cijena remena za Gileru Stalker 50 koji imam već 9 godina oko 100-tinjak kn.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Cijena pogonskog remena
« Odgovori #1 : 24 Lipanj, 2012, 17:19:59 »
za skutere te klase se kreću oko 100 eura cijene originalnih remena,a ima nekih marki u skoro pol cijene...
pogledaj po stranim centrima dal ima za tvoj skuter,pa naruči...
intervali su isti ja mislim,od 10-12 tkm
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: Cijena pogonskog remena
« Odgovori #2 : 24 Lipanj, 2012, 17:39:21 »
morao bi postojati zamjenski . . . s astronomskom cijenom remena nešto ne štima . . . provaj po broju ,ili se riješavaj kristalne vaze

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Cijena pogonskog remena
« Odgovori #3 : 24 Lipanj, 2012, 18:12:30 »
ima ti za hyosung remene od gatesa i od dayca u njihovom katalozima pa pogledaj
inace remeni za skuter od 250cc ti i jesu oko 100 dolara na vise tako da nije to tolka stvar
mozes nac dayco ili gates ako potrazis za oko 400kn al nemoj ocekivat 100kn cijenu

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Cijena pogonskog remena
« Odgovori #4 : 24 Lipanj, 2012, 18:28:41 »
Naravno, nisam ni očekivao da bude 100 kn. Naveo sam samo radi usporedbe da sam toliko plaćao remen na Stalkeru.
Ali ovih 1779,96 kn u Eurorentu (onih 2000 kn sam napisao okvirno a sad sam provjerio stvarnu cijenu) je ipak malo previše.
Nije problem ni platiti 670,14 iz Koreje http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=product_info&cPath=81&products_id=526.
Zanimljivo je da za razliku od remena u Eurorentu imaju rolice po cijeni od 30 kn/kom,  jednako kao i u Koreji. 
Vjerojatno s troškovima dostave ne bi koštao više od 100 Eura a dobije se za 5-6 dana. Tek ako bi carinici skužili da je skupa stvar i "oderali" svoju tarifu postao bi skup.
Nedavno sam iz Koreje naručivao regler koji sam platio s dostavom oko 650 kn a carinici vjerojatno nisu zaključili da to probija onu granicu bez carine pa sam prošao free.
Inače su naši carinici u Dubrovniku rigorozni pa carine sve što prelazi par stotina kuna.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Cijena pogonskog remena
« Odgovori #5 : 24 Lipanj, 2012, 18:32:53 »
preporucam ti onda da pogledas kod auto krese i da zvrcnes bimoto pa da se raspitas za zamjenske alternative
jer ako ti opale carinu bit ce zabavno a i nemoras cekat mjesec dana da stigne s brodom do nas

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Odg: Cijena pogonskog remena
« Odgovori #6 : 24 Lipanj, 2012, 18:41:51 »
Za 500 kubika ja platio oko 100 USD, doduše ne za korejanca ali ovih 1600 kn može proći jedino ako ti ugrade i novi variomat i kvačilo uz remen... mislim stvarno.
Carina te dođe oko 25% pa si oko 1000 kn što je oko 40% manje od ovih kamatara.
« Zadnja izmjena: 24 Lipanj, 2012, 18:48:36 StudioIT »
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Cijena pogonskog remena
« Odgovori #7 : 06 Srpanj, 2012, 13:42:34 »
Još jedan put proučavam servisne upute za moj skuter i proizbođač nigdje ne navodi rok kada bi se trebao mijenjati pogonski remen.

U uputama stoji samo da se svakih 8000 km treba raditi provjera remena. Treba provjeriti ima li na remenu fizičkih oštećenja te mu se mjeri širina. Limit za zamjenu remena je kada mu širina padne ispod 22,5 mm

Dakle, nigdje se ne ne spominje preventivna zamjena remena.  :dontknow:

Napominjem da su ovo podaci iz servisnog manuala namjenjenog servisnim radionicama.

Je li takav slučaj sa ostalim maxi skuterima? Možda su zbog toga ovi remeni ovako skupi. Originalni remen na Hyosungu je meni nepoznate japanske marke "Mitsuboshi" koja ima stoljetnu tradiciju a nazubljen je s obje strane.

http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=product_info&cPath=81&products_id=526

Pogonsko remenje mnogih motocikala također ima dug životni vijek pa ga uz kardanski prijenos mnogi preferiraju umjesto kompliciranog lanca.
Stoga i ovaj pogonski remen na mom skuteru možda nema potrebe mijenjati svakih 10-tak kkm.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Cijena pogonskog remena
« Odgovori #8 : 06 Srpanj, 2012, 13:48:53 »
pa izmjeri ga pa ak je uži od propisane vrijednosti mjenjaj ga...taj proizvodac kojeg si navel,radi kvalitetne remene
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang: