Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....  (Posjeta: 4834 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivan1994

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power SS
  • Moja Kaciga: Vemar
Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....
« : 21 Lipanj, 2012, 17:17:16 »
Odusto sam od kiteva i tih sranja......zanimam me nakolko se max cilindar o Piaggia NRG-a moze busit, ne mislim ga na tu mjeru busit nego na jednu manje za svaki slucaj, planiram nabavit malo bolje alate za brusenje kanala, one glave kaj idu pod 90*, karbitdne brusice i to....planiro sam jednino stavit neku radilicu sa punim polutkama da dobijem HPC, auspuh bi ostao Gianeli Reverse, mozda bi ga malo modificiro(skratio).....karb bi stavio 19mm, nebi iso iznad 1000kn sa novcima, ne uzimajuci u obzir alate.....i jos me zanima dal brusi neko na forumu te cilindre i kako se vrte cijene....
« Zadnja izmjena: 21 Lipanj, 2012, 17:32:51 ivan1994 »

Offline BrZi_46

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: svasta
  • MojSetup: svasta
Odg: Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....
« Odgovori #1 : 21 Lipanj, 2012, 17:52:22 »
imas jedno hiljadu tema o tome na forumu.....i kao prvo vise se isplati kit uzet neki nek turpijat em bu krace trajo i dugotrajnost mu nece bit ko kod kita....procitaj malo po forumu pa ces vidit... :hello:
stvarno mi fali ono kad ja i veva bez kaciga i rege,s navučenim kapuljačama idemo s kafe na kafu na naturpijanom BB-u i čim nas netko na semaforu krene odmjeravat pogledom, veva odmah skače sa skutera i viče: "šta gledaš, oš da te sad tu ubijem"

Offline Ivan031

  • Tržnica : (+11)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: FXR
Odg: Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....
« Odgovori #2 : 21 Lipanj, 2012, 18:03:47 »
Za tih 1000kn uzmi neki polovni kit i karb i eto veselja  :toothy12:

Offline BrZi_46

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: svasta
  • MojSetup: svasta
Odg: Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....
« Odgovori #3 : 21 Lipanj, 2012, 18:43:59 »
Za tih 1000kn uzmi neki polovni kit i karb i eto veselja  :toothy12:

bolja solucija definitivno....a ne turpijat cilindar i kupovat neznam kakve alate(imas u baumaxu bijaks sa svim onim pripadajucim djelovima za 300kn i stim napravis obradu ako oces..)

i kaj mislis da ak ulozis 1000kn da bu motor iso 300....tuning je rupa bez dna...i treba para i para utuc ak oces da bude prava pila.... :headbang:
stvarno mi fali ono kad ja i veva bez kaciga i rege,s navučenim kapuljačama idemo s kafe na kafu na naturpijanom BB-u i čim nas netko na semaforu krene odmjeravat pogledom, veva odmah skače sa skutera i viče: "šta gledaš, oš da te sad tu ubijem"

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....
« Odgovori #4 : 21 Lipanj, 2012, 18:47:28 »
zast bi uopce ulagao toliko? ne trebas brusilice pod kutem i one ti kostaju po par stotina dolara tako da ih otpisi. obicna dremelica koja se prodavala u lidlu za 80kn, u pevecu set kamenja i dijamanata 50-60kn i to je to od alata. karb preko 17.5 za 50cc nemas potrebe, imas i karb calc i reci ce ti isto, 16-17.5 dijagonala za kojih 9000rpm. ako je pitanje nrg power sa hiper2pro masinom, skoro da nema potrebe dirati cilindar, ali uvijek se moze malo popraviti. zimus je jedan decko na forum okacio link na porting calculator, napravis portmapu cilindra, skeniras ili uslikas, ubacis u program, izracunas koliko ti okretaja treba, prelistas par strana 2t tuners handbook u vezi specific time-area i angle-area ovisnosti i postimas si squish da bude od 0.7 do 1mm s time da ne pretjeras u kompresijskom omjeru. HPC radilica ti nece nis pomoci, ja sam stavio i motor ide jednako
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline grmalj_runner

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: IXS HX 523
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....
« Odgovori #5 : 21 Lipanj, 2012, 22:42:56 »
Ovdje kod mene u BIH ima tokar koji rade te stvari sa tokarskim strojem... Odlicno ispadne.. Cijena se vrti oko 25 km

Offline ivan1994

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power SS
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....
« Odgovori #6 : 22 Lipanj, 2012, 00:01:28 »
Da sam ja htio kit nebi nikad temu otvarao.....motor tako i tako mislim prodat, a htio bi se iskusat malo u tom podrucju, ja mislim cilindar probusit na vecu mjeru tako da nece bit 50ccm, i nije istina da HPC ne pomaze, imat ce veci potlak u karteru znaci i vise smjese i bolji odaziv na gas......nije mi jasno kako da prosirim ispravno preljevne sa tim biaxom za 300kn, radio sam s tim i to je cista katastrofa, cim malo jace stisnes gubi okretaje i ja neplaniram sjedit 5 danan buseci jednu ivicu kanala......onaj 2 stroke hanbook sam kolko tolko proucio i bavio sam se malo s time dok sam tomosa slago....ima nacina povecati trajnost, sto je na ovom cilindru vec napravljeno, jer ispusni kanal nije eliptican vec je nekakav sesterokut, to sam negdje vidio da tako bruse jer ce trajat kao karike duze, al nisam siguran, i vjerujem da se samo kanali malko poprave na std cilindru da bi to vec bio bonus jer su katastrofa, jedan preljevni na mojem nije bio pravilan vec je imo izbocinu, to sigurno stvara turbulencije, i znam da je bolje da ima turbulencija al mislim da je ovo previse....i ne samo to htio bi malo teorije uvest u taj svoj "tuning" kit je lagano stavit nastelat karb i to, al to sam vec sve isprobo i to je super na pocetku, ali brzo to splasne i pocnu opet frustracije, ali cinjenica je da mi fali alata, a i u ostalo lako ga prodam ako mi vise nece trebat, ali kad se jednom kupi takav alat onda se ima cijeli zivot i ko zna sto ce jos uletit u garazu, san je RG Gamma 500.....

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....
« Odgovori #7 : 22 Lipanj, 2012, 11:23:01 »
https://www.box.com/s/y84ep39h0rtvoyqbp7bj

ovdje imas moje programe koje koristim, za porting calculatore i analizator ces morati potraziti upute za koristenje jer nije jednostavan. ja kazem da ti se ne isplati toliko ulagati u alat jer se moze i jeftinije proci s alatom, uzmi solidnu dremelicu i dobro kamenje i dijamante i miran si. dremelov dijamant koji kosta 50-60kn komad ti moze pojesti barem nekoliko cilindara a za grublje poslove uzmes par kamenja i to je to. od cistog zaobljavanja transfera neces osjetiti nikakvu razliku, mozda karike budu ali bez mijenjanja tajminga i povrsine tih kanala nece biti koristi.
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....
« Odgovori #8 : 22 Lipanj, 2012, 13:48:59 »
piaggio hiper2pro cilindar nema puno mjesta za popravke, squsih može ić malo dolje, i malo se mogu kanali samo obradit bez puno mijenjanaja površine
hpc radilicu sam ja probao na serijskom cilindru, više odmaže nego što pomaže
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....
« Odgovori #9 : 22 Lipanj, 2012, 15:09:23 »
ja kazem da ni na 70cc nisam osjetio korist od punih polutki i da sam znao da stvarno nece biti razlike nebih ni dao 300kn vise u odnosu na serijsku
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline ivan1994

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power SS
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....
« Odgovori #10 : 22 Lipanj, 2012, 15:34:30 »
Pa ako se ide na vecu mjeru cilindra onda se racimo ispuh moze jos sirit, kolko znam ispuh moze ic do max 70% promjera cilindra.....jos se moze i dignut za vise okretaje....preljevne takodjer za vise okretaje treba sirit i dizat.....i sirenjem se dizu okretaji kolko znam jer se povecava time-area....

Offline BrZi_46

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: svasta
  • MojSetup: svasta
Odg: Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....
« Odgovori #11 : 22 Lipanj, 2012, 16:53:35 »
ljepo ti kupi trofija ili dr.evo za siću prek foruma i bolje bu nek ovo turpijanje...
stvarno mi fali ono kad ja i veva bez kaciga i rege,s navučenim kapuljačama idemo s kafe na kafu na naturpijanom BB-u i čim nas netko na semaforu krene odmjeravat pogledom, veva odmah skače sa skutera i viče: "šta gledaš, oš da te sad tu ubijem"

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....
« Odgovori #12 : 22 Lipanj, 2012, 17:01:36 »
ja kazem da ni na 70cc nisam osjetio korist od punih polutki i da sam znao da stvarno nece biti razlike nebih ni dao 300kn vise u odnosu na serijsku
ja bome jesam, na trophyu i nardu

ali ono što mene više zanima kod sportske radilice je podmazivanje letećeg i ležaja na bolcni klipa zbog onih rupica koje su na klipnjači jer serijska radilica ima loše podmazivanje ako misliš vrtit puno okretaja
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ivan1994

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power SS
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Brusenje cilindra i turpjanje kanala.....
« Odgovori #13 : 02 Srpanj, 2012, 14:38:00 »
Da ne otvaram novu temu, dal ovo pase na std ramu ili je to samo za one dragstere??

http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621638813056&target=productdetail&category1=A%3AA_PIAGGIO%3AA_PIAGGIO_NRG50POWERDD&category2=CAT%3ACAT_FAHRWERK%3ACAT_FAHRWERK_LENKUNGSDAMPFER

Ima pitanje jos uvezi neceg, nekad kad znam ic onako lagano nagnut i naletim na neki hupser prednja guma zna pocet onako bjezat lijevo desno, zasto se to dogadja, jednom sa se skoro tako razletio, i nije bila neka velika brzina, guma ima dosta km, 15t, ali nije izlizana ni nista.....