Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: MHR replica klip  (Posjeta: 1200 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
MHR replica klip
« : 16 Lipanj, 2012, 13:38:18 »
jel zna neko ima li mozda i za MHR replicu klipova po specijalama (A,B,C,D)
na web shopovima sam nasao samo ovo
http://www.sip-scootershop.com/main/base/Details.aspx?ProductNumber=m347849&_language=en&Producer=APRILIA#APRILIA
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=502&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=142
to bi trebalo biti samo onda za stock replicu, a posto je vec malo potrosena, treba mi veci klip

ima ko kakva iskustva s tim ?

edit:
nasel sam na malossi stranici da ima klipova a,b,c,d,e
ima neko ideju odakle to naruciti ?
« Zadnja izmjena: 16 Lipanj, 2012, 14:13:52 Ceki21 »
Trgo - Prijevoz RT

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #1 : 16 Lipanj, 2012, 14:19:42 »
klip ti je isti na sportu i replici,razlika je jedino u karikama.
pitaj efz-a jel ima,samo prvo provjeri koliko je odstupanje

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #2 : 16 Lipanj, 2012, 14:23:22 »
a ne znam kolka je razlika izmedu pojedine specijale, u tome i je problem ;)
Trgo - Prijevoz RT

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #3 : 16 Lipanj, 2012, 14:37:54 »
to i mene zanima , meni je unutra trenutno B klip , sto znaci da mogu C stavit  :laughing7:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #4 : 16 Lipanj, 2012, 14:45:02 »
Ima razlicitih klipova za repliku, ali ne po specijalama, nego puno finija razlika. Oni naprave brdo cilindara, pa ih mjere i onda ako je neka razliak u proizvodnji, stave nesto veci klip. Al svakako ne broj veci kao sto je to slucaj kad radis specijalu na gusu.

Mirne duse stavi klip kojeg nadjes za taj kit

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #5 : 16 Lipanj, 2012, 14:49:13 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #6 : 16 Lipanj, 2012, 16:02:18 »
Mario je menjao klipove u nikasil cilindrima pa evo kako ide...
http://forum.pyrotherm.rs/forum/index.php?/topic/1274-malagutti-phantom-f12-ac/page__view__findpost__p__15235

Bas sam uzivao citat sto je Mario sve radio, al imao bi jednu sugestiju da proba (nisam regan na taj forum pa ne mogu tamo pisat). Ako ti se da, prenesi mu poruku.


Dakle, pred sam kraj teme, spomenuo je kako trazi omjer benge i zraka onako kako je optimalno (doduse, spominje 14/1, a ne 14,7/1). E tu je mozda problem. Da bi se ostvarilo najbolje moguce ubrzanje, smjesa mora biti ipak bogatija od toga. To ne znaci da na punom gasu mora biti ispod 14/1, ali kroz ubrzanje bi se trebalo imat i ispod 14/1. To prevedeno znaci podici iglu za 1 zub, a podrucja ispod i iznad utjecaja igle korigirati glavnom diznom i seraficem smjese (ako uopce bude potrebno). Druga stvar, na PHBG karbovima je ler dizna dosta vazna. Vidim da on odlazi jako "u minus" sa brojevima, a ta dizna dosta utjece na rad skoro do 1/3. Mozda kad bi se ipak probalo sa vecom ler diznom, a iglu da se ostavi kako je sad. Cudi me da su sa 35 ler diznom dobili dobar rezultat sa tako siromasnim iglama. Meni konkretno je sve ispod 48 bilo neprihvatljivo - trebalo je jako odvrtat serafic smjese, a i tada bi bilo rupa u ubrzanju sa mjesta.
Al tu jako utjece i razvoj snage i momenta po okretajima - mozda je moj setup trebao vise "juhe" ua manjim otvorima gasa od ovog.


eto...
« Zadnja izmjena: 16 Lipanj, 2012, 16:04:07 3alfa3 »

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #7 : 16 Lipanj, 2012, 16:38:18 »
Bas sam uzivao citat sto je Mario sve radio, al imao bi jednu sugestiju da proba (nisam regan na taj forum pa ne mogu tamo pisat). Ako ti se da, prenesi mu poruku.


Dakle, pred sam kraj teme, spomenuo je kako trazi omjer benge i zraka onako kako je optimalno (doduse, spominje 14/1, a ne 14,7/1). E tu je mozda problem. Da bi se ostvarilo najbolje moguce ubrzanje, smjesa mora biti ipak bogatija od toga. To ne znaci da na punom gasu mora biti ispod 14/1, ali kroz ubrzanje bi se trebalo imat i ispod 14/1. To prevedeno znaci podici iglu za 1 zub, a podrucja ispod i iznad utjecaja igle korigirati glavnom diznom i seraficem smjese (ako uopce bude potrebno). Druga stvar, na PHBG karbovima je ler dizna dosta vazna. Vidim da on odlazi jako "u minus" sa brojevima, a ta dizna dosta utjece na rad skoro do 1/3. Mozda kad bi se ipak probalo sa vecom ler diznom, a iglu da se ostavi kako je sad. Cudi me da su sa 35 ler diznom dobili dobar rezultat sa tako siromasnim iglama. Meni konkretno je sve ispod 48 bilo neprihvatljivo - trebalo je jako odvrtat serafic smjese, a i tada bi bilo rupa u ubrzanju sa mjesta.
Al tu jako utjece i razvoj snage i momenta po okretajima - mozda je moj setup trebao vise "juhe" ua manjim otvorima gasa od ovog.


eto...

Mene isto ćudi, jer ja sad vozim na 45 ler dizni, ali morao sam odvrnut šraf smjese za 1 krug da bi dobil doar start, jer mi je samo mukal. Ali se je isplatilo, jer sa 50ler diznom koja dolazi mi je spuh bil malo vlažan i kaj je najgore svječica je bila crna i vlažna, sa 45 lerdiznom sam to popravil i sad je na svim otvorima suho i smeđe, a glavna dizna mi je 84 kao i kod Maria!

Ali imaš praf, ler dizna kod tog fergazera igra ulogu i to veliku, čak i na međugasu, i meni nije jasno kak su sa 35ler diznom podesili karburator  :icon_biggrin: :icon_biggrin: A valjda su majstori :icon_thumright: Jer ak je meni sad vijak smjese na 3.5kruga, mislim da još ide samo za 1.5 kruga, tj 5 krugova se da odvrnut!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #8 : 16 Lipanj, 2012, 19:00:25 »
izmjeril sam cilindar, 47.02
ko ima iskustva s tim klipovima, koje bi mi slovo trebalo ? ;)
Trgo - Prijevoz RT

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #9 : 16 Lipanj, 2012, 19:19:17 »
ta slova ti imaju racing klipovi sa 1 karikom.. ovo je običan klip za gus sa krom karikama, nema toga po brojevima, poslušaj 3alfu3 i stavi novi normalan asso za malossi replicu nemreš fulat..

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #10 : 16 Lipanj, 2012, 19:23:11 »
ispravak netocnog navoda :P

http://www.malossistore.co.uk/famiglia2.aspx?Search=347849
http://www.sip-scootershop.com/main/base/Results.aspx?t=347849&a=1&sort=0

ima sve do slova D
a razlika mora biti barem 2 stote između njih (moje mišljenje)
Trgo - Prijevoz RT

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #11 : 16 Lipanj, 2012, 19:43:39 »
istina, da evo nekog uputstva..
i
po tom bi i ja trebal D ;D


Select your lettering A/B/C/D according to the wear of your kit, plus the letter is low plus the piston has a lower dimension. Example:
With for kit which has of 0 with 5000km
B for kit which has of 5000 with 9000km
C…
D…

edit:
ima do slova E!!

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #12 : 16 Lipanj, 2012, 19:58:45 »
da, a kupio sam rabljenu replicu, tak da ne znam kilometrazu, zato mi trebaju kakve dimenzije :)
Trgo - Prijevoz RT

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #13 : 16 Lipanj, 2012, 21:11:36 »
moja je replica 2x cvikala i ima 30000km i mislim stavit novi klip al to bi trebalo mjeriti...
možda stavim ovaj B

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #14 : 16 Lipanj, 2012, 21:19:14 »
ja cu zimi skinuti cilindar i dati ga na nikasiliranje sa 0 klipom, ako ovo ne bude kak ocekivam ;)
saznat cu koji mi treba klip, pa ti javim mjere ;)
edit: sad gledam da je svaki veci za stotu..
tak da cu uzeti ja B klip, posto je i onak 4 stote tolerancije na startu, bude b taman, a d mislim da bi bio na 2 stote razlike (nebi ni to bilo lose) ;)
Trgo - Prijevoz RT

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #15 : 16 Lipanj, 2012, 21:25:33 »
nikasirati replicu? mislim da se to ne isplati jer kit dućan stanje sa 3000 km kupiš za 100€..

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MHR replica klip
« Odgovori #16 : 16 Lipanj, 2012, 21:42:39 »
za 50€ mislim da se isplati :)
Trgo - Prijevoz RT