Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: trokiranje na malom gasu  (Posjeta: 6387 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
trokiranje na malom gasu
« : 15 Lipanj, 2012, 10:07:34 »
e decki vak kad palim motor prvi puta znaci posve je hladana prvo paljenje naravno dignem cok upalim ostavim ga 2 3 minute pod cokom pustim cok malo ga isturiram i krenem polako na ravno prvih 200-injak metara vozim 20 30 i trokira jos malo nakon toga mu par puta onako napumpam gas dam pa pustim i onda krenee ono fino vuc i radit znaci vec se polako ugrijo...a onda jos jedno 10 km voznje ako ne i vise kada pustim gas i dadnem ga do pola trokira i onda probije i vuce fino preko pola gasa i tako radim kazem jedno 10 15 km jos nakon onong pumpanja gasa znaci ugrije se motor ali do pola gasa jos trokira a od pola vuce fino...nije problem u karbu jer nakon tih 10 15 20 km se onda valda posve ugrije i onda radi normalno na svim otvorima gasa...e sad zasto tako dugo trokira na malom gasu i da jos zar je moguce da se tak obrzo ohladi znaci ja ga vozim jedno 20 min voznje svakakve i normalne i stiskanja i svega znaci i ostavim ga jedno pola sata poslije i onda upalim i on opet trokira znaci vec se ohladi...dali to moze sta biti do termostata jer je izvaden...

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: trokiranje na malom gasu
« Odgovori #1 : 15 Lipanj, 2012, 10:17:22 »
kao da ima viška goriva na manjim otvorima gasa?provijeri sviječicu na tim otvorima gasa di zajebava.pa probaj nešto dobit sa iglom,viko za smijesu ili u krajnjem slučaju ler diznom...
lovac u mutnom team

Offline BrZi_46

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: svasta
  • MojSetup: svasta
Odg: trokiranje na malom gasu
« Odgovori #2 : 15 Lipanj, 2012, 10:27:06 »
meni je bilo kad nisam imo termostat da mi je trokso..na startu kad je bio hladan al poslje nista nije kad se ugrijo...stavi termostat i vozi..
stvarno mi fali ono kad ja i veva bez kaciga i rege,s navučenim kapuljačama idemo s kafe na kafu na naturpijanom BB-u i čim nas netko na semaforu krene odmjeravat pogledom, veva odmah skače sa skutera i viče: "šta gledaš, oš da te sad tu ubijem"

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: trokiranje na malom gasu
« Odgovori #3 : 15 Lipanj, 2012, 14:43:19 »
pajo to sam sve radio znam za to kuzis to je sve redeno nastimano no poslije radi ko sat na svakom otvoru smjesa boje cigle sve je uredno ustimano...ja mislim da je to termostat a opet neznam koliko je pametno i vratit ga jer vruce je sad kit je gore itd...bolje i da malo trokira nego da to g#vn% zaljepi pa da mi prokuha ili nesto...ako je do njega...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: trokiranje na malom gasu
« Odgovori #4 : 15 Lipanj, 2012, 15:43:56 »
e decki vak kad palim motor prvi puta znaci posve je hladana prvo paljenje naravno dignem cok upalim ostavim ga 2 3 minute pod cokom pustim cok malo ga isturiram i krenem polako na ravno prvih 200-injak metara vozim 20 30 i trokira jos malo nakon toga mu par puta onako napumpam gas dam pa pustim i onda krenee ono fino vuc i radit znaci vec se polako ugrijo...a onda jos jedno 10 km voznje ako ne i vise kada pustim gas i dadnem ga do pola trokira i onda probije i vuce fino preko pola gasa i tako radim kazem jedno 10 15 km jos nakon onong pumpanja gasa znaci ugrije se motor ali do pola gasa jos trokira a od pola vuce fino...nije problem u karbu jer nakon tih 10 15 20 km se onda valda posve ugrije i onda radi normalno na svim otvorima gasa...e sad zasto tako dugo trokira na malom gasu i da jos zar je moguce da se tak obrzo ohladi znaci ja ga vozim jedno 20 min voznje svakakve i normalne i stiskanja i svega znaci i ostavim ga jedno pola sata poslije i onda upalim i on opet trokira znaci vec se ohladi...dali to moze sta biti do termostata jer je izvaden...

Osim sto cok drzis vjoerojatno predugo, sve ostalo je sasvim normalno.
meni je chok trebao samo da bi upalio skuter i prvih 10tak sekundi

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: trokiranje na malom gasu
« Odgovori #5 : 16 Lipanj, 2012, 08:47:21 »
pa tako i ja dignem cok upalim ga i ostavim ga da radi dok odem po kacigu i jaknu ili sta vec i onda spustim i malo ga isturiram i krenem polako...neznam kad mi se bude dalo probat cu vratit termostat...hehe...hvala na pomoci

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: trokiranje na malom gasu
« Odgovori #6 : 16 Lipanj, 2012, 09:28:06 »
ja neznam kako vi al meni motor pali bez čoka i na -5 i na +40  :dontknow:
na obadva imam pull up čok i nisam ga digo nikad
ili je karb uštelan u iber ili je neuštelan u pi*ku matrerinu  ;D :laughing6:


preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: trokiranje na malom gasu
« Odgovori #7 : 16 Lipanj, 2012, 09:32:52 »
dizanje ručnog čoka u ovo doba godine  :icon_scratch:

isti problem sam i ja imao na derbiju ali sa e-čokom, kasnije promjenio na ručni i od onda nema problema
prošle zime isti simptomi prvih 10-15km čak sam i ler gas morao držat na gasu, poslije te kilometraže sve ok, problem svjećica

ručni čok koristim od drugog mjeseca i možda sam ga 2-3 puta dizao kod paljenja i od onda nijednom,a i kad je bio "gore" skuter se nakon 5-10 sec ugasio, spustio čok i sve ok


Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: trokiranje na malom gasu
« Odgovori #8 : 16 Lipanj, 2012, 11:46:58 »
Cim vam skuteri pale bez coka-nisu vam karbovi bas ustelovani...