Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Rezanje stražnjeg kraja 4T auspuha....  (Posjeta: 2656 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Rezanje stražnjeg kraja 4T auspuha....
« : 17 Svibanj, 2008, 21:34:29 »
kupio sam ovaj auspuh  :icon_tongue:



auspuh je od Baotiana , onako odokativno čini se da ne paše i vjerojatno će opet u prodaju ( dobar auspuh, izvana ko novi, iako nije opran…)

Da paše na Agilitiya, vjerovatno bi bio iskorišten za dolje navedeni eksperiment, a ovako možda posluži kao inspiracija za teoretsku raspravu

Prvo,  da li je ova cijev blokada i treba je zavarit ( nema je na kimkovom auspuha )  :icon_scratch:



ja mislim da to nije blokada nego onaj odvod plinova o kojem je već bilo govora..zašto to nema Kymco,  zašto ovaj Baotianov auspuh nema vijak na grani kao Kymco ( navodno služi kao prva pomoć kad se auspuh zaćepi )  :dontknow:


Auspuh je kao što znate..za 50 ccm GY6 mašinu ( kineski 139QMB). Radi se o auspuhu za četverotaktni skuter…dakle funkcija mu nije rezonancija, tj vraćanje plinova u cilindar nego da stiša  i odvede plinove vani.

Navodno se nešto dobije na snazi 4T skutera ako je auspuh protočniji. Evo slike jednog projekta auspuha u exploded fazi.:


oko žice se zavije mineralna ili metalna vuna, i to bi trebao biti najprotočniji mogući auspuh
…naravno, tako nešto mi ne pada na pamet radit..nisam ja Serdarević…

Ipak, uzmimo na primjer da Baotianov auspuh paše na Kymca

I eto prijedloga s jednog stranog foruma: rezanje stražnje strane auspuha

prijedlog ..rezanje ovako


sruši se zadnja pregrada i ovako izgleda pogled iznutra:



ovako to izgleda na skuteru



Tip :glasses9: se kune da je dobio na snazi, ubrzanju, brzini i zvuku… :sign113:..na estetici sigurno nije… :drunken_smilie:

E, onomad je hac rezao serijski auspuh od svog 2T skutera ..vadio navodno katalizator….rezao ga drugačije sa strane vadio nešto, ali nije mi baš jasno što i bi li se rez sastrane za vađenje katalizatora mogao primijenit na ovom skuteru. Ovaj auspuh izgleda kao više komora spojenih cijevima

ovako


Dakle , tražio sam na internetu o rezanju auspuha i našao ovaj članak

http://www.sa750.com/exhaust/exhaust.htm

Dakle tip    :hbusa: detaljno objašnjava rezanje, rušenje pregrada, bušenje rupa u njima….čak daje i sound clipove zvuka prije i poslije, tj nakon rušenja 1 ili 2 pregrade


Onda,  rezanje 4T auspuha ili ne

Dobro, sigurno je ilegalno…ali recimo srušiti pregradu, izbušiti 2-3 rupe na idućoj..pa opet zavariti zadnji dio auspuha da prikriješ radove….nema baš puno 4T otvorenih auspuha u ponudi za 50 ccm mašine….a ljude veseli prčkanje i rezanje

 :biker:

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Rezanje stražnjeg kraja 4T auspuha....
« Odgovori #1 : 17 Svibanj, 2008, 21:46:14 »
Evo ti odgovor iz prve ruke. Ja san to napravia prijatelju na njegovom baotianu, samo on ima onaj auspuh koji je aluminijski izvana, skinia san to, pripila ga na pola iznutra, te pregrade iz zadnjeg dijela auspuha izvadia. Vratia onu aluminijsku cijev šta ide priko cilog auspuha, sve uvatia zakovicama, auspuh izgleda ko serijala a čuje se predobro. Ja mislia da će to ić u škovace ali lipo se čuje. Motor ima malo bolji odaziv na gas i malo bolji start, ali ništa posebno.
Toga kad bi pila mora bi ga pilat na varovima, vadit pregrade iz zadnjeg dijela pa opet varit. i onda ti zada ostaje mala rupica šta bi sve mora izbušit i varit neki komad cijevi da nebude samo rupčaga. I izgledalo bi ti ružno :)
Taj dio na grani otpilaj i zavari, netriba ti to ako već nemaš. Inače ide u airbox na baotianima
« Zadnja izmjena: 17 Svibanj, 2008, 21:48:27 gun_rider »
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Rezanje stražnjeg kraja 4T auspuha....
« Odgovori #2 : 17 Svibanj, 2008, 23:34:19 »
Evo ti da čuješ zvuk...ovaj plavi na snimci ima auspuh o kojem ti govorin
http://youtube.com/watch?v=9_dyILGEmWI
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453