Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?  (Posjeta: 5007 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #20 : 08 Svibanj, 2008, 21:54:38 »
ja sam nedavno skinuo serijski cilindar sa vivacityja nakon 43 tkm pređenih,čovjek vozi već 5 god,skinute blokade ostalo stock,bez ikakvih kvarova,nisu ni karike mjenjane
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #21 : 08 Svibanj, 2008, 21:59:25 »
onda bi ja mogao računati da će sa onim mojim planiranim setupom moj mhr replica ići nekih 10000 bez većih problema?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #22 : 08 Svibanj, 2008, 22:02:29 »
ti kitovi onda jako slabo drze,najbolja je orginalka, moj piaggio ima 27000km na orginal klipu,i karikama i jos pali na prvu i vozi

drze oni bez problema!!! Malossi gus moze sigurno 100 000km uz 2 brusenja (dakle samo ces trebati uzeti 2 puta po extra klip)

Samo je najbitnije tko i kako ti to slozi i kako se ti brines o motoru...  :icon_thumright:

ali to je idealan slucaj, koliko ima takvih u stvarnosti? :laughing7:

Mislim da vecini cvikne do 10 000km, pa poslje vise paznje obrate na stelanje i paznju masine opcenito...
« Zadnja izmjena: 08 Svibanj, 2008, 22:05:01 SlowRider »

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #23 : 08 Svibanj, 2008, 22:04:36 »
ma obavezno ga pustiti da si odradi par minuta dok se ne zagrije,i to vec jakooo puno znaci
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #24 : 08 Svibanj, 2008, 22:16:00 »
ma to za zagrijavanje realno gledajuci koliko ljudi to radi? mislim kad se idem vozat onda normalno minutu dvije ga pustim u leru, a X puta mi se dogodi da se zurim nekuda pa jbg odma vozim al ajd onda vozim barem prvi km na 1/3 gasa!

Offline metalac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Pimp My Pickup
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #25 : 08 Svibanj, 2008, 22:18:33 »
Recimo ja bi preporucil svima koji imaju nabrijane skutere neka stave unutra CERAMIC POWER LIQUID ili nešto slično. Meni je to puno pomoglo kad mi je prvi put zacvikala mašina- poslje tretmana ko nova sa svijetlo sivim tankim slojem keramike u unutrašnjosti cilindra :notworthy: , i definitivno produljuje vijek trajanja.

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #26 : 08 Svibanj, 2008, 22:19:20 »
ja uvjek grijem skut kad krecem vozit ali UVJEK, to jest pricekam dok ce cok ne ugasi

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #27 : 08 Svibanj, 2008, 22:22:08 »
ja uvjek grijem skut kad krecem vozit ali UVJEK, to jest pricekam dok ce cok ne ugasi
mene bi susjedi ubili da to napravim kod mene u dvorištu nego ga svaki put palim tek onda kad ga izguram na cestu!
ovaj serijski auspuh je već toliko izgorio da ima sound kao leo vince sbk!

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #28 : 08 Svibanj, 2008, 22:23:57 »
ahahah, buka! sta da moji susjedi kazu sad kad sam stelo karb! pa sam ga rastavio 3947298739 puta! i svako malo aaaaaaaaa dir po ulici a vune vise nema uopce hehehe :D

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #29 : 08 Svibanj, 2008, 22:25:33 »
sada imam 4t skuter, upalim i neka radi dok se chok ne ugasi, poslije lagano... (uglavnom beverlya stalno vozim lagano)

dok je bio sp180 upalim, on odradi svoje i kada se malo digne temp onda lagano prvi kilometar... (puno pomoglo daljinsko paljenje)  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #30 : 08 Svibanj, 2008, 22:29:31 »
da i tebe će gađati tavama i loncima kad ugradiš serdarevića ili kako se već zove!

Offline master_o_fight

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ri
  • Moj Skuter: s2
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #31 : 08 Svibanj, 2008, 23:02:59 »
to će se čuti :happy3:

uglavnom svaki cilinda može trajati ako se pravilno brine o njemu :happy3:
vozi idiote vozi !!!!!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #32 : 08 Svibanj, 2008, 23:16:54 »
ti kitovi onda jako slabo drze,najbolja je orginalka, moj piaggio ima 27000km na orginal klipu,i karikama i jos pali na prvu i vozi
pa staviš ZX na replicu,19 itd  trajat će sigurno 20000km uz održavanje neko Npr. karike na 10000 promjenit i mislim da bi i na 20000 klip bio u dobrom stanju
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #33 : 09 Svibanj, 2008, 00:31:13 »
ma meni se cok ugasi nakon malo vise od pol minute,a motor jos sljedecih 5 minuta skoro puse na hladno,ja stavim ruku iza di spuh puse,probam kad je zrak topli,i kad motor vise ne dimi na bijelo,onda tek krecem,to mi je kao neka orijentacija na ovom piaggiu,a baotian jos nije odverglao kak spada,vec je gas bio na fulu i ja picim,zato i je sad ovakav kakav je
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #34 : 09 Svibanj, 2008, 00:42:26 »
stavim ruku iza di spuh puse

Totalno nepotrebno. Pa tebe zanima temperatura materijala (kit), a ne ispuha.

Skuter ako je gus malo dulje grijes na leru (2 minute, recimo - taman da obuces jaknu, stavis kacigu, rukavice...) i vozis oprezno dok se ne zagrije, a alu kit manje grijes (ja ne grijem u leru dulje od minute), ali isto dok se skroz ne zagrije sto lakse vozit i trajat ce dugo.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #35 : 09 Svibanj, 2008, 10:05:12 »
Ja svoj nikad skoro ne grijem...jer mi odma susjedi u zgradi pocnu pametovat kako im smeta buka tj ovi sa prvog sprata i drugog ....stari ljudi pa sve im smeta a motor se uopste skoro i ne cuje na leru...al hajde necu da se svadjam.....a i vecinom zurim negdje pa nemam vremena ....kod mene sve u zadnji cas.....tako da sjedem i jedno 500 metara lagano vozim...poslije toga full gas......a motor ima 16000Km ...samo karike mjenjo na 10000....gledo klip i cilindar i karike na 15000 i u super stanju su ....od ulja koristim Motul full syntetika uglavnom  i kad nema motula onda Castrol 2t actyvo full syntetika isto....jedino sad eto sto mi se razletila centralna opruga pa sjebala mi kvacilo....ali sto je najgore kad sma skino nije pukla ...nego se istegla previse  ??? mekako se istegla i iskocila iz lezista onog i sjebala sve....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #36 : 09 Svibanj, 2008, 10:19:49 »
stavim ruku iza di spuh puse

Totalno nepotrebno. Pa tebe zanima temperatura materijala (kit), a ne ispuha.

Skuter ako je gus malo dulje grijes na leru (2 minute, recimo - taman da obuces jaknu, stavis kacigu, rukavice...) i vozis oprezno dok se ne zagrije, a alu kit manje grijes (ja ne grijem u leru dulje od minute), ali isto dok se skroz ne zagrije sto lakse vozit i trajat ce dugo.
a tak jedino znam da mi je zagrijan,kad radi na jako niskim okretajima pa mu treba i mrvica duze
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #37 : 09 Svibanj, 2008, 10:22:12 »
nemora se ni grijati dugo na leru, pogotovo zračnjaka nebudeš nikad zagrijao na leru..
ja sam uvijek radio tako da ga upalim na čok, i radi na čoku pola minute dok ja stavim opremu, spustim čok, lagano krenem i lagano vozim prvi kilometar, a poslije gas..

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Kolki je vijek trajanja 70ccm kit-a?
« Odgovori #38 : 09 Svibanj, 2008, 10:44:10 »
ostavim ga pred kućom od 3-5 minuta, palim ga bez čoka, prvi km, km i pol lagano i onda gas.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!