Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malaguti Madison S 200 PALJENJE  (Posjeta: 3418 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline psychedelic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Madison S 200
Malaguti Madison S 200 PALJENJE
« : 11 Lipanj, 2012, 00:21:40 »
Imam problem s paljenjem. Majstor mi je rekao da trebam promijeniti regler a sada cu vam pokusati obajsniti zasto ja mislim da nije do reglera i nadam se da ce mi iskusniji motoristi dati neki savjet i svoje misljenje buduci da sam novi u svijetu motora. (akumulator sam nov stavio)

Kada vozim motor duze odnosno vise puta ga palim i gasim u toku dana, odjednom se desi da nece da upali. Sada cu vam opisati detaljno kada mi se to desava:

-Srijeda (dan 1) :  Upalio sam motor vozio ga 5 minuta zatim ga ugasio na 45 minuta, zatim sam ga vozio 5 minuta i ugasio na 90 minuta , upalio sam motor i vozio ga 7-8 minuta zatim sam ga ugasio na 90 minuta, zatim sam ga upalio i vozio ga 5 minuta, ugasio na 60 minuta, upalio sam motor i vozio 7-8 minuta zatim ugasio na 45 minuta, zatim sam ga upalio i vozio 5 minuta i ugasio na 2 minute, kada sam ga krenuo upaliti nije mogao upaliti. Zaverglao je dosta puta i u jednom trenutku sam cuo neki zvuk u alnaseru isto kao da nesto promasuje da ne moze da uhvati da upali, onda u jednom trenutku neki zvuk isto zvono huči nekako.  Parkirao sam ga i sutra ujutro sam ga krenuo upaliti i ponovo je verglao ali bezuspjesno, zatim je na kablove upalio.
-Cetvrtak (dan 2) : Par puta kada sam ga palio verglao je i upalio je nakon sto bih mu dao malo gasa.
-Petak (dan 3 ) : Ista stvar kao i cetvrtak.
-Subota (dan 4): Upalio sam motor i vozio ga 5 minuta, ugasio ga na 45 minuta, upalio sam ga i vozio 10 minuta, zatim sam ga ugasio na 7-8 minuta, upalio sam ga i vozio 10 minuta. Dolazim pred zgradu i okrecem se polukruzno i sada idem ka parkingu i dajem mu gasa ide normalno 5 metara i onda odjednom izgubi na snazi, dajem mu gasa on kao da ga prihvati, pa ga ne prihvati dok nisam stao, kada sam stao isto tako nekih 20 sekundi i ugasi se. Zatim pokusavam da ga upalim i vergla pravo dugo ali nista, parkiram ga na 60 minuta, vratim se da ga upalim ponovo vergla ali ne moze da upali. Preguram ga do pumpe misleci da je nestalo goriva, uspem i opet nista. Preko kablova ga upalim vozim 2 minute i parkiram na 4h. Nakon toga upali iz prve.
U nastavku...popenjem ga na nogare i dajem pun gas, farovi se ne mijenjaju nikako znaci nema oscilacija odnosno ima struje dovoljno ako je suditi po tome? I svaki put kada nije htio upaliti upalim farove i tabla se upali sve normalno ali nece motor da upali.
Nedjelja (danas): pali iz prve bez problema.

Da li ima logike u ovome mom razmisljanju: ako regler ne puni, da li bi motor ikako mogao upaliti nakon stajanja od par sati odnosno kada bih mu dao onaj prvi gas sve bi ono struje povukao i barem bi se na farovima vidjelo ako se vec nebi ugasio.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Malaguti Madison S 200 PALJENJE
« Odgovori #1 : 11 Lipanj, 2012, 09:00:14 »
meni to sve smrdi na poludefektni relej paljenja koji zastekava
ili ti anlaser pred smrt, rastepi ga i pogle cetkice i da je suh kako treba

a daj reci dal aku dovoljno pun nakon tog sveg verglanja i 5 minutnih voznji?

Offline psychedelic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Madison S 200
Odg: Malaguti Madison S 200 PALJENJE
« Odgovori #2 : 11 Lipanj, 2012, 14:30:30 »
meni to sve smrdi na poludefektni relej paljenja koji zastekava
ili ti anlaser pred smrt, rastepi ga i pogle cetkice i da je suh kako treba

a daj reci dal aku dovoljno pun nakon tog sveg verglanja i 5 minutnih voznji?
Pun je akumulator znači nije do struje i uopće motor ne gubi na snazi tako da kažem. Svjetla, kompletna tabla zmigavci sve radi punom parom. Kada neće da upali, uz malo gasa najčešće upali a ako ne uspije uz malo gasa, na kablove upali.

Offline psychedelic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Madison S 200
Odg: Malaguti Madison S 200 PALJENJE
« Odgovori #3 : 12 Lipanj, 2012, 15:47:56 »
Danas mi u voznji puče nesto iz auspuha zatim izgubi na snazi i nakon nekih 10 sekundi dok sam stao ugasi mi se motor, nakon toga je mogao verglati ali ne moze da upali...!?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Malaguti Madison S 200 PALJENJE
« Odgovori #4 : 12 Lipanj, 2012, 16:41:55 »
kolko skuter ima km,koja je godina?
ono kad 'promašuje' a alnaser vrti je bendiks koi ne iskoči svaki put.
a ako dok pališ i on normalno vergla a sastavi tek kad daš gas moguće da je čok otišel..
a ako dok stisneš gumb paljenja ne vergla nego samo se čuje nešt tipa TK TK to je relej paljenja..
ako ne pali a dok spojiš na kablove od auta pa upali onda sigurno nešt nevalja s akumulatorom.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline psychedelic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Madison S 200
Odg: Malaguti Madison S 200 PALJENJE
« Odgovori #5 : 12 Lipanj, 2012, 17:39:53 »
kolko skuter ima km,koja je godina?
ono kad 'promašuje' a alnaser vrti je bendiks koi ne iskoči svaki put.
a ako dok pališ i on normalno vergla a sastavi tek kad daš gas moguće da je čok otišel..
a ako dok stisneš gumb paljenja ne vergla nego samo se čuje nešt tipa TK TK to je relej paljenja..
ako ne pali a dok spojiš na kablove od auta pa upali onda sigurno nešt nevalja s akumulatorom.
Prije svega hvala velika na odgovoru.
2003 godina, 28 000 km.

Hajmo zakljuciti da alnaser nije uredu to sto se tice paljenja. A sto se tice ovog sto mi je puklo u voznji i skuter izgubio na snazi i dok sam stao ugasio se do cega moze to biti. Akumulator je nov kupio sam ga i stavio prije 15 dana i bio je uredu. Je li moguce ovo sto je puklo da se neka zica iskopcala i da ona zapravo izvlaci struju pomalo i zato mi i skuter gubi na snazi i zato i teze pali i sve.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Malaguti Madison S 200 PALJENJE
« Odgovori #6 : 12 Lipanj, 2012, 17:51:05 »
kad je mjenjana svijećica?
tu bi se već trebali poštelat ventili,oprat karb i poštelat i vidit dal je čok ispravan..
alnaser ak vrti onda je ok,ak promašuje onda je bendiks kak sam rekel..
ako ti svijetla,tabla,žmigavci i svi instrumenti rade normalno onda nebi rekel da je stvar u kratkom spoju.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline psychedelic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Madison S 200
Odg: Malaguti Madison S 200 PALJENJE
« Odgovori #7 : 12 Lipanj, 2012, 17:56:25 »
kad je mjenjana svijećica?
tu bi se već trebali poštelat ventili,oprat karb i poštelat i vidit dal je čok ispravan..
alnaser ak vrti onda je ok,ak promašuje onda je bendiks kak sam rekel..
ako ti svijetla,tabla,žmigavci i svi instrumenti rade normalno onda nebi rekel da je stvar u kratkom spoju.
Prekomplikovano mi ovo sve zvuči pošto nemam znanja. Odvest cu ga majstoru nego eto interesuje me sta bi mu sve moglo biti a regler da ne valja opet ne znam sta ce mi pucat iz auspuha to nema nikakve veze s reglerom, meni to lici na to da se zica iskopcala ili nesto tako.

Offline psychedelic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Madison S 200
Odg: Malaguti Madison S 200 PALJENJE
« Odgovori #8 : 12 Lipanj, 2012, 17:58:25 »
Ovo sto sam spomenuo kad mi je puklo iz auspuha da bi nakon 50 metara poceo gubiti na snazi i na kraju se ugasio skroz kad sam stao. Zaverglao sam ga i upalio se na par trenutaka i onda se opet ugasio. Ta situacija kada mi je nesto "puklo" to se  desilo u trenutku kada sam mu dao malo vise gasa.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Malaguti Madison S 200 PALJENJE
« Odgovori #9 : 12 Lipanj, 2012, 18:16:47 »
puca iz auspuha dok su raštelani ventili ili raštelan karb.
treba pogledat  kabel od svijećie i lulicu da da ne probija i svijećicu bi bilo dobro zamjenit.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline psychedelic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Madison S 200
Odg: Malaguti Madison S 200 PALJENJE
« Odgovori #10 : 12 Lipanj, 2012, 18:20:37 »
puca iz auspuha dok su raštelani ventili ili raštelan karb.
treba pogledat  kabel od svijećie i lulicu da da ne probija i svijećicu bi bilo dobro zamjenit.
hvala velika

Offline psychedelic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Madison S 200
Odg: Malaguti Madison S 200 PALJENJE
« Odgovori #11 : 20 Lipanj, 2012, 16:19:07 »
krenuo sam odvesti motor majstoru i pazi scenu, ne moze upaliti ni preko kablova. Posto je komplikovano do majstora da dodjem jer trebam mrcinu natovarit na prikolicu a za to moram par ljudi da peglam i ne znam hoce li to u skoro vrijeme pa sam se odlucio da malo istrazim svjecicu i da je pogledam da nije do toga. Vrlo sam tanak u znanju oko motora uopce.
Uspio sam pronac svjecicu i skinut je i dosao sam do sljedeceg saznanja:

Na mom motoru je ova svjecica http://www.ngk.de/en/produktfinder/produktfinder/////CPR8E//
Dole gledajuci sam shvatio da je to svjecica pretpoistavljena za motore od 50 ccm a moj je od 200 ccm

U prirucniku sam pronasao da za moj Madison s 200 odgovaraju samo ove dvije svjecice:  CHAMPION RG6YC  i NGK CR8EB

Je li moguce da mi sve ove probleme pravi upravo ta svjecica koja je neodgovarajuca? Ako je ona riknula onda pada u vodu svaki moguci problem koji smo naveli od alnasera reglera struje opcenito itd.

Istrazivao sam postove po forumu i pronasao sliku svjecica kakva moze bit i kakva bi trebala biti. Znam da bi za to testiranje trebao upaliti motor provozat ga pa onda pogledat svjecicu a ne dok stoji vec par dana ugasen ? Bez obzira sam je skinuo i boja je skoro crna znaci čisto tamna smeđa...
Po cemu mogu vidjeti je li riknula posto tek sutra cu otici u servis gdje cu kupit drugu svjecicu i onda probat upalit motor.

Izvinjavam se na skromnom znanju jos jednom...