Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Honda X8R 2001. godina !  (Posjeta: 2602 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Honda X8R 2001. godina !
« : 07 Lipanj, 2012, 18:46:36 »
Bok,

imam par pitanja za nekog ko zna kakav je to skuter.

Koje su dimenzije igličastog za tu Hondu, stavljal bi gore šogoru DR.Evo ali da ne bi prvo raskapali pa kupovali zanima nas unapred pa da kupimo sve i onda na posel.

Koje blokade ima taj skuter? On je kupil novog i niš nije dirano!

Jel ovo funkcionira 100?          http://www.btinternet.com/~jhcraig/HondaCDI.swf                Da ne bi išel to cvikat pa da crkne CDI !!

Znači niš ne bi dirali osim tih blokada, igličastoga i 70ccm kita. On bi htel samo malo više momenta i snage te da potegne 80km/h ....

Pa ak neko more pomoći samo napred  :icon_thumright: :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Honda X8R 2001. godina !
« Odgovori #1 : 07 Lipanj, 2012, 20:49:45 »
ev da se ja javim malo  ;D

skuter je predobar, ima ljep ovjes, 13 cola felge, naprjed nazad disk, kadkad pise grimeca kadkad nepise nista na kljestima.. masina je honda vertical ko na hondi sfx... mana im je variomat i remen... te naravno blikirana struja i niskonaponski namotaji..

ako ides na base setup, uradi kosto je gore na linku prikazano i etogac.. za jace setupe namotaje od peugeota i cdi od minarellija il neki trkeći cdi i šišaj...

karb na tom skuteru zna biti i keihin il kako se pise ili dellorto neki...

auspuh uz manje distance ti pase od peugeota al treba kod nekih malo pilat plastiku hladjenja preko ventilatora...

kit se da pripasat s peugeota al se moraju ili nove vodilice ili prosirit rupe na cilindru da pasu stare + neke distance blabla...

imas i kitova origigi zanju al nemoj uzimat u bibi karta zajebat ces se.. daju neki alu kit jeftino koji nemozes na nista zivo pripasat..

kosto si skuzio bolcen je 12mm a iglicasti lezaj je 12x17x13...

ako si probao udrit djir osim struje vidio si da mu je i blokiran prjenos.. to se rjesi jednostavno da se ubaci variomat od peugeota, speedfighta il neceg.. al bolcen ostavi hondin nece bit problema provjereno x puta...

remen ti je posebna prica na ovom skuteru... u sfx ide jako kratak remen a u x8r ide jako dug.. oko 830 a to je duze neg na gileri il sta ja znam.. al dimenija serijskog remena nije losa, vec ga variomat zeza i zato razvrtava od 50 prema krajnjoj koja je u najboljem slucaju 70 po satu nizbrdo...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Honda X8R 2001. godina !
« Odgovori #2 : 07 Lipanj, 2012, 21:50:06 »
ne rezi cdi nego tamo zelenu i zutu zicu prepoji (u prednjoj plastiki ispod volana)

Offline runn_it

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: Piaggio beverly 250 i.e.
  • Moja Kaciga: VEMAR /Ava/Kappa
  • MojSetup: Samo spric-kit
  • MojSpuh: malo zahrdjao
Odg: Honda X8R 2001. godina !
« Odgovori #3 : 07 Lipanj, 2012, 23:20:17 »
ne rezi cdi nego tamo zelenu i zutu zicu prepoji (u prednjoj plastiki ispod volana)
Jeli to tipicna dt-ovska deblokada  :icon_biggrin:
Da sam pilot sigurno bih vozio vlak...
Chu chu

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Honda X8R 2001. godina !
« Odgovori #4 : 07 Lipanj, 2012, 23:22:28 »
ev da se ja javim malo  ;D

skuter je predobar, ima ljep ovjes, 13 cola felge, naprjed nazad disk, kadkad pise grimeca kadkad nepise nista na kljestima.. masina je honda vertical ko na hondi sfx... mana im je variomat i remen... te naravno blikirana struja i niskonaponski namotaji..

ako ides na base setup, uradi kosto je gore na linku prikazano i etogac.. za jace setupe namotaje od peugeota i cdi od minarellija il neki trkeći cdi i šišaj...

karb na tom skuteru zna biti i keihin il kako se pise ili dellorto neki...

auspuh uz manje distance ti pase od peugeota al treba kod nekih malo pilat plastiku hladjenja preko ventilatora...

kit se da pripasat s peugeota al se moraju ili nove vodilice ili prosirit rupe na cilindru da pasu stare + neke distance blabla...

imas i kitova origigi zanju al nemoj uzimat u bibi karta zajebat ces se.. daju neki alu kit jeftino koji nemozes na nista zivo pripasat..

kosto si skuzio bolcen je 12mm a iglicasti lezaj je 12x17x13...

ako si probao udrit djir osim struje vidio si da mu je i blokiran prjenos.. to se rjesi jednostavno da se ubaci variomat od peugeota, speedfighta il neceg.. al bolcen ostavi hondin nece bit problema provjereno x puta...

remen ti je posebna prica na ovom skuteru... u sfx ide jako kratak remen a u x8r ide jako dug.. oko 830 a to je duze neg na gileri il sta ja znam.. al dimenija serijskog remena nije losa, vec ga variomat zeza i zato razvrtava od 50 prema krajnjoj koja je u najboljem slucaju 70 po satu nizbrdo...

E to, hvala.

Dellorto 12 je karb, a kočnice su Grimeca  :icon_thumright:

Kit ide DR.Evolution baš za Hondu, tak da ne bi smjelo biti kemijanja, auspuh ostaje isti! U prijenosu ne mislim niš kemijat osim malo lakših rolica! A kasnije bum videl za vario i to...


E dajte se dogovorite koji je način pravilan, jel rezat CDI ili žice prespajat.


I Yog, pa kad veliš prespojim, kaj ti to točno znači??? Kam da ih prespojim...i zake ti misliš da nije dobro rezat CDI....
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline runn_it

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: Piaggio beverly 250 i.e.
  • Moja Kaciga: VEMAR /Ava/Kappa
  • MojSetup: Samo spric-kit
  • MojSpuh: malo zahrdjao
Odg: Honda X8R 2001. godina !
« Odgovori #5 : 07 Lipanj, 2012, 23:33:54 »
Google kaze:
 hondu X8R-S 50ccm iz 2003 god. skuter je premocan... isao mi je 65km/h i imao je jako ubrzanje dok nisam otkinuo onu zicu pokraj baterije u nekoj vuni i takoder promjenio variator(prijenos u mjenjacu-manji na veci). I sada mi ide mocnih 80km/h na ravnici malo vecoj i 80-85km/h na nizbrdici bez ikakvog kita nisam jos dirao auspuh ali da skinem onu blokadu u njemu isao bi sigurnih 90km/h jer me to jedino muci dok sam na 80 km/h i to me usporava.
Da sam pilot sigurno bih vozio vlak...
Chu chu