Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kako očistiti rezervar na tomosu automatiku?  (Posjeta: 7314 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline new in piaggio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • I always tell the truth. Even when I lie
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: TPH 50 i Chinerali
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: stock
Kako očistiti rezervar na tomosu automatiku?
« : 26 Lipanj, 2012, 17:21:49 »
 ??? :'( :-[ :help: :dontknow: Rezervar mi je pun hrđe i kada se vozim trokira mi motor. Primjetio sam prilikom vađenja goriva da je mješavina promjenila boju i da je sve puno hrđe jedva sam izvukao gorivo. Ne znam kako da to očistim prvo sam mislio da stavim filter goriva, ali pošto tomos nema pumpu koju tjera gorivo, ne znam kako bi to funkcioniralo, ali sam opet pomislio da nalijem 1L Antikorozina i s kompresorom istjeram ostatak antikorozina i hrđe,     :glasses9: ,ali sam pročitao da je elektroliza bolja, ali nikad nisam radio s njom te se bojim da se nešto dogodi s elektronikom motora, i ne znam što da stavim u rezervar da privuče hrđu i da se ne dodiruje s rezervarom.

Molim pomoć hitno, jer tek sma ga nabavio i već moram nekaj prčkati po njemu  :angry9:   :angry7: :hmh: ,stoga hvala i očekujem čim prije odgovor i pomoć.
Hvala unaprijed!
Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results.

Offline Sever

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rakitovec
  • Moj Skuter: Luna ,sym ,tomos 2X
  • Moja Kaciga: neka kineska
  • MojSetup: nula bodova
  • MojSpuh: serijala
:kinez:  :D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6076
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Kako očistiti rezervar na tomosu automatiku?
« Odgovori #3 : 26 Lipanj, 2012, 19:25:49 »
zajebano je to s kemikalijama najjednostavnije ti je rjesenje kupit mali filter goriva za 15kn i nemas brige, tak sam ja svom bratu to rijesio na tomosu, i nakon godine dana voznje rezervar je ociscen putem same potrosnje i nadolijevanja goriva ali je filter i dalje gore..

Offline Dejan_22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner VXR 200
  • Moja Kaciga: Shark s900c
Odg: Kako očistiti rezervar na tomosu automatiku?
« Odgovori #4 : 27 Lipanj, 2012, 13:00:24 »
to im je mana

sipaj solne kiseline unutra (20%), kupi si dvije tri litre, sipaj unutra te ostavi malo da stoji i postupak ponovi par puta, nakon tenkiranja operi dobro vodom


ako to ne uspije onda elektrolizom, samo bi bilo dobro elektroniku skinuti s motora


ako ti se slučajno probuši rezervar, uzmeš i zavariš ga natrag, najčešće ga hrđa pojede na samom dnu kod slavine

bolje da se probuši i da bude čist nego da ga štediš i paziš da ga ne probušiš tokom čišćenja pa opet bude prljav




filtere ti ne preporučam, ima on onaj svoj u rezervaru kojega naravno obavezno očisti i nejga mora imati i to je to
Čitajte doživljaje kako je bilo voziti Tomose po Hrvatskoj!

http://tomosima-na-more.blog.hr