Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji prijenos uzeti za 70 setup  (Posjeta: 2606 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline markorab

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi gp1 revolution
  • Moja Kaciga: airoh Runner
  • MojSetup: 50ccm ;)
  • MojSpuh: Leo vince gp
Koji prijenos uzeti za 70 setup
« : 28 Svibanj, 2012, 22:50:42 »
pozz...ovako zanima me koji prijenos da uzmem....sto daje primary a sto sekundar.....koji prijenosni omjer....setup je malossi sport,dell 19,hebo variomat...polini 3g....sto bi dobio sa tim sport prijenosom ???hvala na odgovorima!!

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #1 : 28 Svibanj, 2012, 23:07:54 »
Na base kitu nemas potrebe dirati getribu jer nemas dovoljno snage da izguras novodobijeni prenosni odnos.Pogotovo na novim pia masinama getriba je tako dobra i kvalitetna da je to grijeh otvoriti. Tek na setupima gdje se radilica vrti 12000-15000rpm i gdje se kvacilo i zadnja polutka kod maks brzine vrte i do tri puta brze od radilice stavljaju se duzi primari ili sekundari da bi se osim vece krajnje brzine smanjili tako veliki obrtaji polutki koji svojim vibracijama unistavaju zupcanike.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline markorab

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi gp1 revolution
  • Moja Kaciga: airoh Runner
  • MojSetup: 50ccm ;)
  • MojSpuh: Leo vince gp
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #2 : 28 Svibanj, 2012, 23:15:28 »
Na base kitu nemas potrebe dirati getribu jer nemas dovoljno snage da izguras novodobijeni prenosni odnos.Pogotovo na novim pia masinama getriba je tako dobra i kvalitetna da je to grijeh otvoriti. Tek na setupima gdje se radilica vrti 12000-15000rpm i gdje se kvacilo i zadnja polutka kod maks brzine vrte i do tri puta brze od radilice stavljaju se duzi primari ili sekundari da bi se osim vece krajnje brzine smanjili tako veliki obrtaji polutki koji svojim vibracijama unistavaju zupcanike

znaci.....nebi dobio stime nista...:/

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #3 : 28 Svibanj, 2012, 23:22:24 »
Na novim pia masinama najbolje sto mozes napraviti za svoj prenos je malossi multivar 2000.On je tako konstruisan da osim sto popegla rupe u ubrzanju i produzi prenos za nekih 15-20% a to je taman onoliko koliko base kitovi imaju snage da izguraju.

Kad se stavi duzi primar automatski slabi snaga na startu a onda trebas overrange vario kit da to ponovo ispeglas a ta se prica zavrsava na nekih 500€

Nije to za nas obicne smrtnike :)
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #4 : 28 Svibanj, 2012, 23:30:09 »
Na novim pia masinama najbolje sto mozes napraviti za svoj prenos je malossi multivar 2000.On je tako konstruisan da osim sto popegla rupe u ubrzanju i produzi prenos za nekih 15-20% a to je taman onoliko koliko base kitovi imaju snage da izguraju.

Kad se stavi duzi primar automatski slabi snaga na startu a onda trebas overrange vario kit da to ponovo ispeglas a ta se prica zavrsava na nekih 500€

Nije to za nas obicne smrtnike :)

Daj me nemoj klati.... pa jel ti znaš kaj je 15-20%? Daj brzo editiraj taj post jer ak neko normalan to vidi... proglasili te budu novim Biberom! Kaj ti pišeš to nisu istine :BangHead:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #5 : 28 Svibanj, 2012, 23:34:51 »
Daj me nemoj klati.... pa jel ti znaš kaj je 15-20%? Daj brzo editiraj taj post jer ak neko normalan to vidi... proglasili te budu novim Biberom! Kaj ti pišeš to nisu istine :BangHead:

Drug,pise mi u profilu koliko imam godina.Znaci ja sto napisem probao sam.

Drugu na NRG stavio ZX i TOP Trophy i na seriski vario,motor otkida kad das gas,znaci jedva se zadrzis na dva tocka al krajnja malo preko 80,85 kako kad.Kroz par dana stavili multivar 2000,start malo okilavio,i dalje se moze dizat na zadnji al ide 95-100 pa eto ti izracunaj koliko je to %
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #6 : 29 Svibanj, 2012, 14:08:18 »
Drug,pise mi u profilu koliko imam godina.Znaci ja sto napisem probao sam.

Drugu na NRG stavio ZX i TOP Trophy i na seriski vario,motor otkida kad das gas,znaci jedva se zadrzis na dva tocka al krajnja malo preko 80,85 kako kad.Kroz par dana stavili multivar 2000,start malo okilavio,i dalje se moze dizat na zadnji al ide 95-100 pa eto ti izracunaj koliko je to %

sorry, ali i meni ovo zvuči smiješno (bez obzira koliko imaš godina).....još nisam nikad nikoga čuo, niti pročitao na forumu da se nekom produžio prijenos tj da je na krajnjoj brzini dobio prek 10km/h samo radi multivara!

to mi zvuči isto ko one spike kad govore da im serijale idu 90km/h (realne) :binkybaby: :binkybaby:
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #7 : 29 Svibanj, 2012, 14:17:30 »
po mom iskustvu na serijskom variomatu mi je počea prevrtavati oko 85, a na multivaru oko 100 km/h
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #8 : 29 Svibanj, 2012, 15:03:38 »
po mom iskustvu na serijskom variomatu mi je počea prevrtavati oko 85, a na multivaru oko 100 km/h



Hvala na podršci.

A ti maminjo probaj seriski vario pa probaj multivar 2000 na piaggio masini koju imas pa onda komentarisi.Ja stvarno ne kontam zasto ti mislis da ja izmisljam,hoce li mi na kraju mjeseca biti veca plaća zbog toga hoce li mi pipmek mozda narasti veci ako sam nesto izmislio pa ovdje napisao.

Skoro smo imali debatu koliko ide gilera sa multivarom i ZXom i kenjao si tamo kao i obicno pa kad sam ti snimo video nisi se vise javljao.

Znaci ja sto vam ovdje napisem to sam probao a kad nesto ne znam onda pitam a vecina pitanja koja sam ja postavio zavrsi neodgoverena.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #9 : 29 Svibanj, 2012, 15:23:03 »
Hvala na podršci.

A ti maminjo probaj seriski vario pa probaj multivar 2000 na piaggio masini koju imas pa onda komentarisi.Ja stvarno ne kontam zasto ti mislis da ja izmisljam,hoce li mi na kraju mjeseca biti veca plaća zbog toga hoce li mi pipmek mozda narasti veci ako sam nesto izmislio pa ovdje napisao.

Skoro smo imali debatu koliko ide gilera sa multivarom i ZXom i kenjao si tamo kao i obicno pa kad sam ti snimo video nisi se vise javljao.

Znaci ja sto vam ovdje napisem to sam probao a kad nesto ne znam onda pitam a vecina pitanja koja sam ja postavio zavrsi neodgoverena.

potpis!!
kad je rijec o opcenitim stvarim svi su pametni, a kad trazis konkretan odgovor nema ga!!

Offline Vesna161

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #10 : 29 Svibanj, 2012, 21:48:32 »
Na mojskuter trgovini pise za neki variomat pod opisom neznam sad koji tocno mislim multivar da daje brzine do 15km/h :D  tako da, zasto bi lagali?!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #11 : 29 Svibanj, 2012, 21:50:42 »
Na mojskuter trgovini pise za neki variomat pod opisom neznam sad koji tocno mislim multivar da daje brzine do 15km/h :D  tako da, zasto bi lagali?!
To su pi#darije s oproštenjem,a i znaš za onu,pisalo je i na plotu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #12 : 29 Svibanj, 2012, 21:52:32 »
po mom iskustvu na serijskom variomatu mi je počea prevrtavati oko 85, a na multivaru oko 100 km/h

To je zbog kuta kanala po kojim se rolice krecu.
Jedino vecim promjerom bi se moglo dobit na duljini prijenosa, a on je isti na serijskom kao i na multivaru2000. Normalno, jer je i nepomicna polutka variomata ista.

To sto se sa multivarom2000 moze ici brze je zato sto mashina bude i na visim brzinama na okretajima gdje ima snagu, a na serijskom prevrtava i snaga padne pa ne moze brze.


Dakle, multivar2000 optimizira prijenos, ali ga ne produljuje

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #13 : 29 Svibanj, 2012, 21:57:49 »
po mom iskustvu na serijskom variomatu mi je počea prevrtavati oko 85, a na multivaru oko 100 km/h
Čudno,meni je već na 75kmh dizao okretaje


multivar2000 optimizira prijenos, ali ga ne produljuje
To sam i ja primjetio sad kad sam stavio multić,uvijek naberem par kmh više baš zato kaj su okretaji idealni,a ne u nebesima ko sa serijskim variom

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #14 : 29 Svibanj, 2012, 21:59:03 »
Čudno,meni je već na 75kmh dizao okretaje


I meni. I to jako.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #15 : 29 Svibanj, 2012, 22:01:17 »

I meni. I to jako.
Ista stvar,sa sc46 još i ne,ali sa sc08 i 6.1g rolicama 90 po satu mi je bilo skoro 10t okretaja bokte

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #16 : 29 Svibanj, 2012, 22:04:19 »
Ista stvar,sa sc46 još i ne,ali sa sc08 i 6.1g rolicama 90 po satu mi je bilo skoro 10t okretaja bokte


Ja sam ga jednom (iz zajebancije) stavio na MHR Repliku kit sa Yasuni R i 19 karbom  ;D
Inace sam imao postelano na 10400 okr jer je tada najbolje isao, a ovdje je na 75 km/h zakucao na 12000 i nesto i tu je stao jer yasuni R ocito ne zeli vise. Isto kao i kad sam isao na tehnicki sa blokadom variomata + el. blokadom. Do tehnickog sam se vozio bez el. blokade i preko 12000 i nesto sitno nije htio

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #17 : 29 Svibanj, 2012, 22:21:36 »
To je zbog kuta kanala po kojim se rolice krecu.
Jedino vecim promjerom bi se moglo dobit na duljini prijenosa, a on je isti na serijskom kao i na multivaru2000. Normalno, jer je i nepomicna polutka variomata ista.

To sto se sa multivarom2000 moze ici brze je zato sto mashina bude i na visim brzinama na okretajima gdje ima snagu, a na serijskom prevrtava i snaga padne pa ne moze brze.


Dakle, multivar2000 optimizira prijenos, ali ga ne produljuje

hmm pa nije mi jasno zbog čega mi onda tek počne vrtiti 9 k rpm u krajnjoj na 100 km/h (koje uhvatim nizbrdo) dok je sa serijskim na 85 km/h vrtija na 9k rpm
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline Jet Force C-tech

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 860
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force C-tech
  • MojSetup: Malossi Sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #18 : 29 Svibanj, 2012, 22:30:36 »
sto se tice promjera variomata, najveci variomat je od doplera koji je skoro ko oversize...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Koji prijenos uzeti za 70 setup
« Odgovori #19 : 29 Svibanj, 2012, 22:32:49 »
hmm pa nije mi jasno zbog čega mi onda tek počne vrtiti 9 k rpm u krajnjoj na 100 km/h (koje uhvatim nizbrdo) dok je sa serijskim na 85 km/h vrtija na 9k rpm

Zato jer ti je polozaj remena bio drugaciji na tih 9000okr sa multivarom i serijskim zbog drugacijeg skupljanja variomata (kanali rolica)