Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: tuning generica  (Posjeta: 4899 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
tuning generica
« : 23 Svibanj, 2012, 18:55:37 »
Imam Generic roca. Za sada sam stavio rezonantni auspuh i skinuo prsten s variomata i dobio brzinu od 70km/h. Imam još u planu staviti racing CDI, sportski variomat i brusiti glavu cilindra. Sad bi me zanimalo neke preporuke tih dijelova ili iskustva s glavom. Ne znam je li nužan variomat jer je on malo skuplji oko 500kn možda bez njega da dobim nekakvih 90km/h samo s CDI-em i brušenjem glave ili ipak treba variomat.
Hvala na odgovorima

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: tuning generica
« Odgovori #1 : 23 Svibanj, 2012, 19:28:53 »
Generic ti nema blokadu na cdi-u tako da je kupnja "racing" cdi-a bacanje novaca. Ako baš hoćeš kupi si cdi od minarellia pa ga pripaši gore, ali kao što sam reko, nema potrebe.

Koji rezonantni auspuh si kupio? Ako si uzeo onaj kineski sa crvenim topom zaboravi na neki tuning jer taj auspuh nije za to.

Iz tog skutera ćeš teško izvuć neku brzinu veću od 70 zato ti je najbolje da s tim novcima kupiš mašinu od yamahe neo's ili nekog drugog minarelli zrakom hlađenog skutera i voziš se ko čovjek. Za 1000kn dobiš tip-top minarelli mašinu i samo gore staviš LC getribu i da vidiš veselja.

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: tuning generica
« Odgovori #2 : 23 Svibanj, 2012, 20:36:23 »
Taj auspuh nije smeće jer ga radi tvornica Generic baš za njihove skutere

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: tuning generica
« Odgovori #3 : 23 Svibanj, 2012, 20:39:27 »
čitao sam po forumima da je CDI zblokiran na tim skuterima btw auspuh je austrijski nije ti to kinez

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: tuning generica
« Odgovori #4 : 23 Svibanj, 2012, 21:02:36 »
To austrije vidjelo nije, sve je to čista kina. Imo sam generica i još puno drugih skutera i zna o čemu pričam. Nedavno sam svjedočio da je na genericu otišla uljna pumpa i zaribo je, a imo je smiješnih 1200km. Da je CDI blokiran onda se ti ne bi vozio 70.

Taj auspuh ti je isti ko serijski, samo je otvoreniji, dakle nije nikakav rezonantni. Vjerovatno su ti svašta napričali u dučanu nestručni ljudi kao i meni kad sam kupovo svoj generic. Tih 20km/h više si dobio ne zato što je to neki rezonantni auspuh, nego zato što za razliku od serijskog nema onu dugačku granu na izlazu iz cilindra koja guši mašinu.
Ako misliš zadržat tu kinesku mašinu stavi neki auspuh tipa leo vince zx, lakše rolice i federe kvačila srednje tvrdoče. S tim ćeš izvuć najbolje performanse, a sve ostalo je bacanje novaca.

Mislim možeš ti turpijat termo grupu, spuštat glavu... ali kolko će mašina to izdržat ne znam. Ali po iskustvu znam da je kvaliteta na lošem nivou.
« Zadnja izmjena: 23 Svibanj, 2012, 21:06:24 danyq7 »

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: tuning generica
« Odgovori #5 : 23 Svibanj, 2012, 21:56:43 »
Sad imam rolice 6.5g jel mi možeš nešto preporučiti težinu za najbolje ubrzanje i malo krajnje i isto tako za feder. bilo bi mi drago kad bi stavio neki link. Da te pitam jel paše feder od baotiana?Hvala

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: tuning generica
« Odgovori #6 : 23 Svibanj, 2012, 22:10:06 »
Stavi od 4 - 4,5 grama. Ovisi o tvojoj težini. Ako si teži stavi lakše, a ako si lakši stavi teže rolice.
Centralni feder ostavi serijski, a federe kvačila stavi najtvrđe iz pakiranja za 112mm kvačilo.

Uglavnom s tim gore navedenim će ti skuter solidno ić, a ako hoćeš još bolje ubrzanje i krajnju veću za oko 10km/h morat ćeš uzet neki bolji rezonantni auspuh. Najbolje bi ti bilo neki rabljeni po 400-500kn. Pašu ti svi koji su za minarelli skutere.

I još nešto, ti generici ti obično imaju jako male dizne u karburatoru, pa ne bi bilo loše staviti veću. Na mojem je bila dizna 47 i kad sam stavio diznu 60 skuter se preporodio. Sad ne znam jel još ugrađuju iste karburatore ko prije, ali bilo bi dobro kad bi provjerio koji karburator imaš i koja je dizna u njemu.

I moraš izbušit rupe na deklu variomata da se hladi jer će se pregrijavat, pogotovo sad po ljeti. Izbuši par rupa na početku dekla i par rupa na kraju i neće bit problema.
« Zadnja izmjena: 23 Svibanj, 2012, 22:17:46 danyq7 »

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: tuning generica
« Odgovori #7 : 24 Svibanj, 2012, 14:45:09 »
Imam oko 70kg, ali se bojim da cu s tim lakim rolicama izgubit krajnje ili necu jesi možda probao??  Imam tvornički ugrađeno hlađenje na deklu jer prođem 300km u komadi, a skut ne gubi na ubrzanju. Koliko košta dizna za njega i koja je razlika ako stavim veću? Hvala

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: tuning generica
« Odgovori #8 : 24 Svibanj, 2012, 14:46:10 »
Zaboravio sam napisat skuter je 2009god,a kupljen je 2011god, pa jel možda znas to za diznu

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: tuning generica
« Odgovori #9 : 24 Svibanj, 2012, 16:33:23 »
Ako uzmeš lakše od 4 grama onda ćeš izgubit nešto krajnje, a od 4 - 4,5 grama je optimalna težina.

Vjerovatno imaš mikuni 12 karburator i na njemu diznu 47(mislim da nisu to mijenjali). Bilo bi dobro da na taj auspuh staviš diznu 53-55, a ako bi uzimo neki jači auspuh onda diznu 58-60. Dizne ti koštaju oko 10-15 kuna, a u taj mikuni 12 ti idu dizne s m6 navojem.

Rolice ti koštaju oko 70kn, a set federa kvačila u kojem dobiš mekane, srednje i tvrde federe ti košta oko 120kn. Znači za oko 200kn možeš kupit sve šta ti treba da skuter ide solidno.

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: tuning generica
« Odgovori #10 : 24 Svibanj, 2012, 17:32:05 »
Kad bi uzeo rolice 4,5g polini-110kn
Njatvrđe federe(to su ona tri mala jel da?)- polini 110kn
i tu dizu jel bi dobio 85-90km/h?

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: tuning generica
« Odgovori #11 : 24 Svibanj, 2012, 17:44:48 »
Po satu bi dobio preko 80, ali to bi ti bilo max 70 realne. A ove cijene koje si naveo su dosta skupe, trebalo bi se to nać znatno jefinije, jedino ako živiš u nekom manjem gradu pa su nabili cijene.

Da to su ta 3 federa, ali obavezno reci da ti daju za 112mm kvačilo da ti ne bi dali za minarelli 107mm kvačilo koje ima manje federe.

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: tuning generica
« Odgovori #12 : 24 Svibanj, 2012, 18:26:23 »
U Zagrebu sam ali koju kod prodavaonicu zovem dobim eventualnno cijene niže za 10kn. Jel mi možeš poslati neki link za to dvoje federe i rolive Hvala

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: tuning generica
« Odgovori #13 : 24 Svibanj, 2012, 18:31:53 »
rolice kupiš u skutermotu, to ti je tamo u planinskoj ulici blizu kvatrića i koštaju 68kn. Dimenzije su 15x12

Tamo možeš odma uzet set federa, košta ti oko 120kn. Znači obavezno reci za 112mm kvačilo.

Dizni isto ima tamo, velik izbor tako da ćeš sigurno nać tu koju trebaš. Cijena je 15kn/kom.

http://www.skutermoto.hr/

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: tuning generica
« Odgovori #14 : 24 Svibanj, 2012, 18:59:12 »
hvala ti puno na ovim informacijama za tuning sad cu si to sve uzet kad ulovim vremena   :notworthy:

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: tuning generica
« Odgovori #15 : 25 Svibanj, 2012, 17:08:41 »
Samo mi nije jasno koja je razlika u ispuhu ovom kineskom i leovince, pa na oko su isti?? Sta je ovaj kineski pregrađen iznutra,pa to valjad mogu nekako maknut? :dontknow: ???

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: tuning generica
« Odgovori #16 : 25 Svibanj, 2012, 18:21:37 »
auspuh za 2T motor mora biti pomno proracunat, svaki konus je na svome mjestu s razlogom dok taj sto si ti uzeo je vjerojatno zamjenski sminka auspuh koji nema veze s pravim rezo auspuhom.. ne isplati ga se rastavljati. ako uleti kakav TT sa foruma, uzmi njega, 3.5gr rolice, 804x17.5 remen, mozes federe kvacila mijenjati, a ja bih ti preporucio komplet kvacilo i zvono zamjeni sa minarelli 107mm, to se moze naci za cifru nesto vecu od cijene samih federa kvacila za to 112mm kvacilo, a opet ce bolje startati
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: tuning generica
« Odgovori #17 : 25 Svibanj, 2012, 18:24:37 »
Razlika je ogromna, da je to sve isto ne bi postojali auspusi koji koštaju preko 2000kn. Debljina i oblik grane ti diktiraju na kolko će okretaja rezonirat auspuh i kakve će performanse imat. To su sve razlike u milimetrima, ali se itekako osjete.
Kad sam ja na svoj generic poslje tog kromiranog kineskog auspuha stavio leo vince tt razlika je bila velika. Brže je dolazio do 50km/h, a poslje 60km/h je nastavio ubrzavat bar duplo bolje do 80 km/h nego šta je bio slučaj kod kineskog auspuha koji je već poslje 60 jedva nabiro brzinu. U brijeg sam isto dobio 5-10km/h.

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: tuning generica
« Odgovori #18 : 25 Svibanj, 2012, 19:03:27 »
Meni on super ubrzava do 50, a kad dode do 50 počne povlačiti kao lud do 70km/h pa mi nije jasno o čem pričate. kojeg si generiva imao? Ovaj moj je Roc

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: tuning generica
« Odgovori #19 : 01 Lipanj, 2012, 08:58:59 »
jel bi što pomoglo da maknem prigušivać s auspuha???